نحوه ی مطالعه داستان های واقعی

سلام بنده هنگام خوندن داستان های واقعی اول سعی میکنم با متن ۲ تا سه دفعه گوش بدم از روی متن ( دفعه اول با ترجمه کامل) بدفعه های دوم و سوم با دیکشنری . بعد میرم سراغ حال استمراری و… از روی متن بعد دوباره یه دو دفعه از روی کامل داستان با سرعت متوسط بدون متن گوش میدم و بعدش میرم سراغ داستان بعدی بعد از چند روز بر میگردم داستان قبلی اول شتاب دهندهی تسلط الف ( بعضی وقتا متنو هم نگا میکنم) روز بعدی هم میرم تسلط ب و ج . دیگه پرونده ی اون داستانو میبندم تا دو رو بر یه دو هفته که میرم داستان کل رو با سرعت زیاد گوش میدم یه دفعه

برا لغات هم فقط از روی جعبه لایتنر نگا میکنم و بعضی وقتا توی دفتر لغات رو مینویسم تا بیشتر توی ذهن بره

به نظرتون این استراژی برای یادگیری خوبه؟

شما بایستی حتما استراتژی های تکنیک سایه و بازگویی داستان رو روی درسهای اصلی با سرعت های مختلف پیاده سازی کنین تا تاثیر یادگیری در شما بالاتر باشه.

2 پسندیده

سلام
اگه روی درس ها به اندازه کافی وقت نذاری اون نتیجه ای که دنبالش هستی رو نمی گیری.
یه هشدار کوچیک: اگه اینطوری پیش بری خیلی زود انگیزتو از دست میدی، منم همین اشتباه شما رو توی دوره داستان های بچه گانه مرتکب شدم و خیلی از زمانم رو از دست دادم.
لطفا تذکر آقای ناصری رو جدی بگیر.

1 پسندیده