ایا ترجمه ی مکالمات در ذهن اثربخش هست؟

با درود
در مکالمات روزمره به زبان فارسی جملات بسیاری گفته میشه که میتونیم برای تمرین در ذهنمون اونها رو به زبان انگلیسی ترجمه کنیم . ایا اینگونه تمرین میتونه در یادگیری اثربخش باشه؟

6 پسندیده

سلام.

خیر به هیچ عنوان این کار رو نکنید. اثربخشی که نداره هیچ، ضرر هم داره.

7 پسندیده

یعنی چی ضرر داره چطوری؟ مثلا جملاتی که تو دیدار دوستانه میگیم رو تو ذهنمون به انگلیسی برگردونیم ضرر داره؟

2 پسندیده

سلام
انچیزی که من تا به حال فهمیدم اینه که با ترجمه شما هیچ وقت نمیتونید روون صحبت کنید، چرا؟!
چون که ذهن شرطی میشه که برای بیان انگلیسیِ ی جمله، اول معنا رو تبدیل به جمله فارسی کنه، بعد اون جمله فارسی رو تبدیل ب جمله انگلیسی کنه…خب بجای اینکه دوتا کار رو انجام بدیم، یک‌راست معنای موردنظر رو به جمله انگلیسی تبدیل کنیم…
اینطور کار مغز کمتر میشه، ذهن هم دیرتر خسته میشه…
اگه کسی دائم بخواد از فارسی به انگلیسی تبدیل کنه…بعد یه مدت دیگه حال و حوصله ی انگلیسی صحبت کردن براش نمیمونه…
در ضمن با تبدیل ف به ا احتمال خطای ترجمه و خطای گرامری بسیار زیاد خواهد بود…

8 پسندیده

اگه مستقیما سوال فارسی رو تو ذهن به انگلیسی
جواب بدیم چطور؟

2 پسندیده

آقا سینا
من زیاد نمیتونم حرف کارشناسی بزنم، اما تا اون حدیی که با مطالعه و فکر خودم بهش رسیدم اینه که شما به هر زبونی که صحبت کنی تهش اگه تشنه باشی درخواست آب میکنی، این درخواست آب میشه معنا…
بعد اگه فارس هستی میگی لطفا آب بدید…
اگه انگلیسی زبان باشی میگی give me water
و…
تفاوت زبان ها در کلمات و تلفظ هاست نه در معانی و مفهومی که افراد قصد بیانشو دارن
لذا گفتم که اگه بتونیم از معنا به لفظ انگلیسی برسیم بهتره تا از فارسی به انگلیسی…
اگر هم بخوایم از فارسی به معنا بعد از معنا به انگلیسی برسیم که هم طولانی تر و هم خسته کننده تر و پیچیده تر…پس بیخیال فارسی شیم و یکراست بریم سراغ انگلیسی…

6 پسندیده

در تایید حرف‌های آقای رکنی @rokni اینم اضافه کنم که هر زبانی ساختار مختص به خودش رو داره. شما نمی‌تونید خیلی سریع ساختاری رو به ساختاری دیگه تبدیل کنید. تا بیاید ساختار فارسی رو به انگلیسی تبدیل کنید کلی فرایند زمانبر و خسته‌کننده رو باید طی کنید. لذا باید انگلیسی رو با ساختار انگلیسی یاد بگیرید، نه با ترجمه‌ی ساختارها. شما معنی‌ای که توی ذهنتون دارید باید توی قالب اون زبانی که مد نظرتونه بیان کنید.

موفق باشید

9 پسندیده