تجربه ی مکالمه با توریست

سلام دوستان
روز گذشته من سوار مترو که شدم همین نشستم برگشتم دیدم یک زوج توریست جلوی من نشستن. خیلی دوست داشتم باهاشون شروع به صحبت کنم ولی از اونجایی که کمرو هستم خیلی داشتم با خودم کلنجار میرفتم که چطور سر صحبت رو باز کنم.
از طرفی قبلا دوستم گفته بود که توریست هایی که میان تو ایران خیلیم از خداشونه با یک شخصی بتونن به انگلیسی صحبت کنن و از تنهایی در بیان و سوال بپرسن.
از اونجا که تجربه ی مکالمه با توریست نداشتم و سطح زبانمم بالا نبود میترسیدم که کم بیارم و نتونم ادامه بدم.
خلاصه همین حین یه دست فروش که داشت هلیکوپتر اسباب بازی میفروخت یه حرکت زد اون زوج خندیدن و یه نگاه لبخندوار هم به من کردن. منم دیدم که الان تنور داغه
:yum::yum: بچسبونم. یهو شروع کردم و ازش سوال پرسیدم که اهل کجایید و چه مدت اومدید ایران برای گردش و سوالای دیگه. اهل لهستان بودن و جفتشون انگلیسیشون خوب بود. کلی خوشحال شدن از اینکه هم صحبت پیدا کردن و منم همینطور دوست نداشتم که به مقصد برسیم و مکالممون تموم بشه و خیلی مشتاق بودم که بتونم خودمو حداقل واسه اولین بار محک بزنم و ببینم چه ضعف هایی دارم. کلی صحبت کردیم خندیدیم . میگفت تو شهر ها بیشتر از اصفهان خوششون اومده بود و اکثر شهرها رو گشته بودن. فارسی هم فقط اعداد رو بلد بودن.
منم همش از ایران گلگی میکردم میگفتم که جلوی رشد و پیشرفت ما رو گرفتن و… میگفت که امثال شما جوانها باید تلاش کنید که مملکتتونو اباد کنید و… در نهایت که داشتیم جدا میشدیم من یه ایستگاه زود تر پیاده شدم تا بیشتر با هم صحبت کنیم. کلی صمیمی شدیم و از مسائل گوناگون دیگه با هم گفتیم. از کنار حسینیه داشتیم رد میشدیم گفت این موزیک محلیه شماست؟ :joy::joy:
گفتم نه این اصلا موزیک نیست :joy::joy: این religon music هست. Its not funny. This is for sadness
بعد که جدا میشدیم گفت your languege is pretty good.
کلی حال کردم و انگیزه گرفتم :blush::blush:
موقع خداحافظی هم به فارسی گفت از دیدارت خوشحال شدم . خداحافظی کردیمو رفتیم.

میخواستم به بچه های اینجا بگم که توریست دیدید قطعا خوشحال میشن که باهاشون صحبت کنید. موقعیت رو از دست ندید. ما میتونیم :muscle::muscle:

29 پسندیده

چه شانسی داشتید که در مترو توریست دیدید ، من اینهمه میرم مترو، دریغ از یک آدم خارجی :laughing:

چقدر خوب ، پس منم توریست دیدم حتما تجربه کنم از صبحت کردن :clap::clap:

خیلی عالی :ok_hand:
تجربه تون عالی بود از همه مهمتر شجاعت این رو داشتید که باهاشون صحبت کردید خیلی عالیه ، خوشمان آمد ( منکه عمرا طرفشون برم از ترس مکالمه کردن :upside_down_face: )

5 پسندیده

اره واقعا توریست خیلی کم پیدا میشه من تا بحال با همچین موقعیتی برخورد نکرده بودم. وقتی یهو برگشتم دیدم جلوم نشستن داشتم از خوشحالی بال در میاوردم.
حالا همه ی اینا به کنار وقتی شروع کردم به صحبت بقیه ی ایرانیا که دور و برمون نشسته بودن کفشون برید :sunglasses::sunglasses: اصلا یک احساس غرور دلچسبی به ادم دست میده اینکه بتونی انگلیسی تو جمع صحبت کنی‌. واقعا انگار یه سرو گردن از همه بالا تری و شخصیتت دو چندان جذاب تر و شیک تر میشه :sunglasses:

مرسی :heart:
اعتماد به نفستو ببر بالا. به قول ای جی خودتو ریلکس نگه دار و نفس عمیق بکش شروع کن. یهو میبینی انگلیسی داره خودش میاد، چون دیگه داری از دل خودت همه چیز رو میکشی بیرون. حتی از تمرینها هم اسون تر میشه. من که فکر نمیکردم بتونم انقدر راحت صحبت کنم. فقط یک مقدار ممکنه فراموشی و کم بودن دایره ی لغات اذیتت کنه ولی میتونی به شکل دیگه توصیفش کنی و بفهمدنی منظورت چیه. ولی از اشتباه گرامری اصلا ترسی نداشته باش برای اونا مهم اینه که منظورتو بگیرن که میگیرن. اصلا ضعیف بودن مخاطبشون مهم نیست.
سوالات مختلف ازشون بپرس و صمیمی شو. کسی که به کشور های دیگه علاقه داره سفر کنه حتما ادم گرمی هم هست تا با بومی ها گرم بگیره و صمیمی شه. این دو خاصیت با هم در یک راستا قرار دارن.
پس اونا دوست دارن صحبت کنن ما هم دوست داریم دندون لق کسی که دوست نداره :smiley::smiley:

6 پسندیده

سلام خیلی قشنگ بود :heart_eyes::heart_eyes::ok_hand::wink::wink:
تبریک میگم بهتون عالیه
یکبار تو برج میلاد یک پسره به من سلام داد توریست هم بود اما من ترسیدم :joy::joy::joy: نرفتم فرار کردم

5 پسندیده

:joy::joy::joy:
یادم اومد تو تالار چیا گفتیم ، یادته؟

2 پسندیده

سلام
خیلی خوب بود عجب شانسی دارینا تو مترو توریست پیدا کردین :grin:
حالا اگه به شانس من باشه وسط آمریکام برم یدونه خارجی پیدا نمیکنم همشون ایرانی میشن :joy:

6 پسندیده

اره :joy::joy::joy::joy: وای خدا نکشتتت

3 پسندیده

گرچه اساسا با پرچم کردن و هوچی بازی مخالفم، اما برای بیان نظراتمون ادبیات محترمانه تری رو میتونیم انتخاب کنیم، :slightly_smiling_face: ضمنا اگه با مساله ای مخالفیم دلیل نمیشه بی منطق اون رو نقد کنیم…
اتفاقا خیلی از این موزیک هایی که دوستان توی تالار بارگزاری میکنن شایسته‌ی این تعبیراتی که شما بکار بردین هستن…
تقاضای دوستانه دارم کمی در رابطه با علم موسیقی تحقیق کنیم، موسیقی فراتر از اون چیزیه که تصور میکنیم…
نهایتا اگر هم با مداحی ها و از این قبیل صوت ها مشکلی دارید و خوشتون نمیاد حداقل به نظر و علاقه دیگران احترام بگذارید
با تشکر :pray:

6 پسندیده

ولی من چون یزد هستم خیلی توریست زیاده

6 پسندیده

وقتی اینو گفتم دیگه کاملا فهمید من چرا قبلش انقدر با نارضایتی حرف میزدم :joy:
اخرش کلی دلداری داد گفت با حضور شما جوانها روزی کشورتون آباد و آزاد خواهد شد. منم گفتم امید ندارم دیگه میخوام مهاجرت کنم کلا برم :joy:

4 پسندیده

:scream::scream:
خخخخخخ چرا فرار کردی میموندی صحبت میکردی. یه بار مکالمه کنی ترست میریزه :blush:

3 پسندیده

بله خوب موسیقی فراتر از اون چیزیه که تصور میکنیم که بخواد فقط مختص مردها باشه

2 پسندیده

به قول خودت: ای کاش میشد با انگلیسی در رابطه با اینا بحث کرد…:crazy_face:

اگه از لحن من بی احترامی برداشت شده، عذر خواهی میکنم! :pray:

4 پسندیده

منم مثل شمام ب فکر رفتن :grinning:
ولی آفرین ک انقد اعتماد به نفستون خوبه و دلو زدید ب دریا
من دو بار مثل فاطمه جوون فرار کردم :grin: هر دو بارشم ژاپنی بودن (یا چینی نمیدونم)
ترسیدم سوتی بدم موقع حرف زدن اونا خیلی وارد بودن :expressionless:
ولی شما با اعتماد ب نفس هستین و شجاع دمتون گرم ازتون یاد میگیرم اینبار مثل شما میرم حرف میزنم :+1::woman_shrugging:

4 پسندیده

یبار حتما باید امتحان کنم اما به پستم نمیخوره اصلا یبار فقط به پستم خورد :expressionless::expressionless::grin::grin::grin:

3 پسندیده

سلام
تبریک میگم به دوستمون من بار اول تو بازار کرمان با چندتا آلمانی صحبت کردم. حال خوبی بهم داد.

دوستان نظرات شخصی و … را برای خودشون نگه دارند. در مورد مداحی عرض می کنم یک تالار گفتگو عمومی جای اظهار نظر شخصی نیست.

دوستان به نظر من خوب نیست تو صحبت با میهمان های خارجی در مورد کشور مون بد بگیم. این ذهنیت اونا را در مورد ایران خراب میکنه این در حالی که اونا کاری از دستشون بر نمی یاد برا مشکلات موجود در کشور. حداقل اونا اگه از مسافرت شون لذت ببرند دیگران را هم ترغیب به سفر به ایران می کنن و خوب این برای ما سودمنده.

دوستان خوبه که راجع به این قضیه فکر کنیم که اگه یه توریست دیدیم راجع به چی باهاش صحبت کنیم. حداقل ذهنیتش را داشته باشیم.

9 پسندیده

واقعا برید چقدرم شبیه تامی شلبی هستید حداقل اونجا میشید بدل تامی شلبی :grin::grin::grin:

3 پسندیده

سلام مرسی از بیان تجربه تون ایشالاه بازم از این تجربه های جالب داشته باشین :grin:
راستش من کلا دوبار به پستم خورد توریست
یبارش برمیگرده 4 سال پیش که هنوز زبان بلد نبودم
یزد رفته بودیم و منتظر خانواده بودم یه گروه توریست سن بالا از اتوبوس پیاده شدن. بعد داشتن رد میشدن منم یه لبخند به خانومه زدم هیچی دیگه اومد جلو در حد هلو ها آریو بعد گفت میشه ازت عکس بگیرم :joy: مام خودشیفته گفتم بگیر
یهو دیدم بقیشونم اومدن که عکس بگیرن. تازه میگفت دست مامانتم بگیر باهم کلوزآپ کنم.
یبارم دو سال پیش اوایل یادگیری زبانم بود که تو مترو
داشتم زبانشناس میخوندم یهو دختره اومد گفتم شما که زبان میخونی بیا ببین این پسره چی میگه
منو میگی :expressionless:
در این حد بگم که حتی اون لحظه یادم نمیومد به مترو چی میگن :joy::joy::joy:
ولی قاطی پاتی رسوندیم آدرس رو.
اینم از تجربه من.
تا ببینیم چی در انتظاره

11 پسندیده

مرسی ولی خوب دوست دارم اورجینال باشم :blush:
حالا تامی شلبی رو از رو عکس کارتونیم تشخیص دادید؟ شباهتم به کاراکترای دیگه بیشتره ها :laughing::laughing:

3 پسندیده

اره من خودم بعد اینکه جدا شدیم همچین احساسی کردم که کاش گله نمیکردم. ادم احساس بدی بهش دست میده که مثل این میمونه جلو بقیه از خانوادت گلگی کنی (البته بلا نسبت خانواده)
ولی خوب ادم دلش پره و از طرفی میخواد بگه این جامعه ای که میبینید عقب مونده با ارمانها و تفکرات ما همخوانی نداره و دست ما در پیشرفتش کوتاهه و… گونه ای درد ودل
خوب مساله ای هم که هست اینه که اونا اومدن اینجا خوش بگذرونن و جوامع متفاوت با فرهنگها و محیطهای جدید ببینن و بعید میدونم اینطور مسائل براشون اهمیتی داشته باشه.
ولی حرف درست رو شما زدید بهتره در مورد مسائل خوب صحبت کنیم :ok_hand:

بهتره تو تجربیات بعدی

5 پسندیده