روش صحیح مطالعه دروس چیست؟

چه وقت میتونم از یه درس گذر کنم و برم درس بعدی؟آیا باید تک‌تک کلمات رو با گوینده همراه باشم (با اینکه معنی همه کلمات رو می دونم اما گاهی عقب می افتم) یا اینکه متوجه شدن مفهوم هر جمله یا پاراگراف کافیه؟
با سپاس فراوان

این تاپیک مربوط به درس« درس اصلی » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « انگلیسی قدرت » فصل: « زندگی در جنگل (فلسفه ی ساده زیستی) »

3 پسندیده

سلام
من به شخصه کلماتی که بلد نیستمو به نمیدانم اضافه میکنم اگه اون زردا دوباره تو یه درس دیگه اومد این دفعه هایلایت می کنم، تعداد دفعات گوش دادن هم پیشنهاد میکنم اول یه دور بخونید بعدش صفحه گوشیو خاموش کنید و فقط گوش بدید، کم کم که پیش رفتید دیگه میتونید بدون خوندن اول فقط گوش بدید

3 پسندیده

من واسه خوندنشون وقت تعیین نمیکنم
بار اول میام گوش میدم و سعی میکنم تکنیک سایه رو باهاش انجام بدم (چون واسه من یکم اسونن چند مرحله رو میپرم) و بعد روزی دو بار همشون رو گوش میدم و هر بار سعی میکنم واسه خودم چالش اینجاد کنم و چیزایه جدید رو یاد بگیرم و به چیزایی که قبلا توجه نمی کردم توجه کنم بعد که تقریبا چیزایه جدید واسم تموم شد رو سرعت و تلفظ و ریتم و بالا و پایینی صدا کار می کنم بعد سعی می کنم خودمو جای ای جی هم بذارم یعنی به محض اینکه سوال رو میپرسه من جواب میدم یه بار و بعد سریع همون سوالو خودم از خودم میپرسم و دوباره جواب میدم یعنی رو سوال پرسیدن هم کار میکنم و در عین حال باید خیلی سریع باشی تا بتونی این کارو بکنی
وقتی دیدم دیگه هیچ چالشی برام نداره و همه چی به صورت عمیق رفته تو ذهنم میرم درس بعدی
حالا چه پنچ روز طول بکشه چه بیشتر از یه هفته
ولی به نظر من حداقل به هر درس یک هفته گوش کنید یعنی در واقع اگه روزی یک ساعت تا یک ساعت و نیم وقت بذارین همین کارارو انجام بدین یه هفته ای میشه
و اگه احساس میکنید هنوز نیازه بیشتر تکرار کنید و هنوز مسلط نشدین یکم بیشتر گوش کنید و بعد برین درس بعد
در کل به خودت بر می گرده که چقدر تو روز وقت میذاری و سطح زبانت چطوره و …
و تو یادگیری زبان یکی از مهم ترین اصل ها اینکه لذت ببری از یادگیری پس تا میتونی واسه خودت تو هر درس چالش ایجاد کن و وقتی چالشارو پشت سر گذاشتی برو درس بعد

4 پسندیده

من برا آلمانی پروسه‌ی برعکس این رو انجام میدم.

هر دو رو انجام دادم ولی از گوش دادن نتیجه‌ی بهتری گرفتم. بار اول اونقد گوش میدم که تلفظ کلمه بدون اینکه اصلا بدونم چطور نوشته میشه، توی ناخودآگاهم ثبت میشه.

بعد که تلفظ‌های صحیح رو یاد گرفتم میرم سراغ متن و خوندن لغات و معنی.

تصور کنید کلمه‌ی sight رو برای اولین بار یه جایی دیدید، قطعا برای بار اول و شایدم بار چندم اشتباه تلفظش کنید، شاید تا ابد این تلفظ اشتباه همراهتون باشه، اما وقتی دفعات اول این کلمه رو فقط می‌شنوید دیگه هیچوقت اشتباه تلفظش نمی‌کنید. یعنی هرجا ببینیدش با تلفظ درست می‌خونیدش. پس توصیه‌ی من اینه که اول چند بار گوش بدید بعد برید سراغ متن. قطعا نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت.

7 پسندیده

امتحان می کنم ⁦:v: ⁩⁦:v: ⁩:muscle: :muscle:

2 پسندیده