استفاده از "the" قبل از "two Swan"

سلام
دلیل استفاده از “the” قبل از “two Swan” در درس جوجه اردک زشت چیه؟

3 پسندیده

سلام یکی از کاربرد های the جاهاییه که یه چیزی قبلا گفته شده و وقتی میخوایم برای بار دوم ازش استفاده کنیم به همراه the میاد یعنی اینکه ما اون چیزو میشناسیم و واسمون مشخصه که چیه
اینجا هم منظور اینکه همون توتا غازی که قبلا اشاره شده بود!

2 پسندیده

اینو می دونم. موضوع اینه که قبل از two اومده. تا حالا این ترکیب رو ندیده بودم!

2 پسندیده

چرا میگین نباید قبل از two بیاد؟
شکل درستش همین طوره
شایدم من سوالتونو نفهمیدم

1 پسندیده

ببینید the جایگزین a/an هست.
همان‌طور که عبارت a one cat غلط هست،
the one cat هم احتمالا اشتباه باشه.
البته عبارت اولین گربه the first cat صحیح ه
اینا چیزهایی ه که من قبلا شنیده بودم!

2 پسندیده

مفهوم هر کدام از عبارات زیر تو فارسی اینطوری میشه.
A swan: یک قو (مهم نیست کدام قو)
the swan: قو + کسره که تو فارسی هرچی رو بخوای شناخته شده معرفی کنی از کسره استفاده میکنی. مثلا کتابه،ماشینه
two swan: دو قو(مهم نیست کدام دو قو)
حالا بخواید دو تا قو که براتون شناخته شده هست معرفی کنید چه کارش میکنید؟ خیلی ساده یه the قبلش میارید که میشه "دو تا قو + کسره.

ببینید وقتی a/an استفاده میکنیم اصلا بحث تعداد نیست که بعدش بخواد عددش ذکر بشه یا نه، و وقتی the میاریم و تعداد اون اسم یکی باشه دیگه ذکر عددش لازم نیست و مشخصه تعداد یک هست ولی اگه تعدادش از یکی بیشتر بشه چه طور مشخص کنیم؟ تعدادش رو قبل اسم مینویسیم و قبلشم the میاد.

اعداد ترتیبی first,second,… برای شمارش نیستند که اگه بگیم first فکر کنیم باید مثل one در نظرش بگیریم.
a cat: یه گربه (که تعدادش رو هم مشخص میکنه ولی قصد ما شمارش تعداد نیست بلکه میخوایم فقط بگیم گربه دیدم.
the cat: گربه هه (اینجا یعنی طرف ما میدونه داریم درباره چه گربه ای صحبت میکنیم)
the first cat: نخستین گربه (وقتی شما اعداد ترتیبی میاری یعنی بعدش میخوای توضیحشم بدی که این خودش یعنی برای شنونده آشکار میشه که درباره کدام گربه صحبت میکنی)
The first two ionization energies of lead: حتی این ترکیبم میشه منتها مثالش رو قبلا کار نکردم این درباره شیمی هست.
نخستین دو یون (که چون عدد ترتیبی داره یعنی شناخته شده هست)

5 پسندیده