فرق mariedوmaries

After this Hamlet’s mother, Gertrude, gets married again very quickly. She marries her husband’s brother, Claudius, and Claudius is now the king!

بعدازآن گرترود مادر هملت خیلی زود مجدد ازدواج میکند. او با کلادیوس برادر شوهرش ازدواج می‌کند و حالا کلادیوس پادشاه است!
فرق maried وmaries چیع
نقش getsچیع

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی شاهزاده هملت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

6 پسندیده

اینا به کاربرد فعل get و ساختاری که بعدش استفاده میشه بر میگرده
و یه سرچ ساده حتی تو تالار کنید جوابو پیدا میکنید
ولی به نظر من در این سطح اصلا به گرامر توجه نکنید
مهم نیست چرا اونجوری به کار بردن
فقط تکرار کنید و شما هم همونجور استفاده کنید
در واقع با این کار عمیق گرامر رو یاد میگیرین بعد یه مدت بدون اینکه گرامر خونده باشین!
من خودم همیشه وقتی میخواستم انگلیسی رو یاد بگیرم یه بچه رو در نظر میگرفتم که میخواد زبون باز کنه و حرف بزنه
اون نمیدونه گرامر چیه و حتی نمیدونه داره چی میگه ولی بعد یه سال قشنگ حرف میزنه
ما هم باید از بچه ها یاد بگیریم و فقط گوش بدیم و تکرار کنیم :grin:
موفق باشید :pray:

7 پسندیده

سلام
وقت به خیر
فعل marry به طور کلی و عمومی به ازدواج کردن اشاره می‌کنه اما ساختار get married در اصل به مراسم عروسی و ازدواج اشاره می‌کنه که توی این متن هر دو این فعل‌ها در فرم سوم شخص استفاده شدن.

3 پسندیده

to marry
یک فعل متعدی هست یعنی به مفعول نیاز داره اما
get married
یک فعل لازم هست و به مفعول نیاز نداره.
مثلا:
He married Sophyia ten years ago
He got married 10 years ago

4 پسندیده

سلاک.

همون طور که می دونید marry فعلی هست به معنای ازدواج کردن…married هم گذشته اونه و marries هم زمان حال ساده
البتهmarried هم می تونه نقش صفتی داشته باشه, و به معنای متاهل

در مورد get married, که میشه متاهل شدن,میشه این طور تحلیل کرد که get فعلی ست به معنای شدن /در اینجا البته/ و married هم نقش صفتی ش رو داره

در مورد نقش gets, اون فعل اصلیه و چون زمان ش حال ساده س, s سوم شخص زمان حال ساده رو گرفته

موفق باشید

14 پسندیده