آیا تکنیک سایه خسته کننده نیست؟

شما از انگلیسی قدرت استفاده میکنی؟

1 پسندیده

اخه نمیشه
تو ترافیک تمام تمرکزم به رانندگی
یعنی عملا من هیچی نمیشنوم اگرم بذارم برای گوش دادن
یه بار گذاشتم
نتیجش این بود که تا مقصد رسیدم فقط شارژ موبایلمو تموم کرد
منم هیچی نشنیدم
واقعا نمیشنوم
از بقیه وقتا میشه اونم اگه کسی نباشه فرض کن صبحانه داری با همسرت میخوری…مگه میشه؟…باید بین عشقات دست به انتخاب بزنی…که قطعا همسر در الویته…:heart_eyes:
اما بازم تلاشمو میکنم بیشترش کنم.البته روزای دیگه ازین بیشتر بود…امروز خیلی روز نابودی بود…البته بگم این که میگین در روز چقدر میخونین ،حس رقابت وانگیزه بهممیدم…کار تون کلادرسته…من دوست دارم امار بدین…خوبه انگیزه ادمو میبره بالا

6 پسندیده

نه خانوم
من یه بسته اش که فکر کنم اسمش
New method
تازه 1روز …که شروع کردم

3 پسندیده

رو چشمم داداش، من پایه م واسه چالش

2 پسندیده

ميشه يكي بمن بگه پادكست چيه ؟ لطفا:sweat_smile:

1 پسندیده

میتونیین گوشیتونو وصل ضبط صوت ماشین کنید
یا از جای دیگه فایلای‌ انگلیسی‌ قدرتو‌ دانلود‌ کنید و بریزین‌ تو فلش‌ و فلشو‌ وصل‌‌ به‌ ضبط ماشین کنید
برا کسی که ‌واقعا چیزیو بخواد‌ کار نشد نداره‌ :wink:

3 پسندیده

منم موافقم باهاتون
من تایم آزادم کمه برا همین سعی میکنم از بیشتر زمانای مرده استفاده کنم ولی کارم تمرکز نیاز داره و همزمان نمیتونم هم گوش بدم و هم کار کنم
از طرفی مسیرهای رفت و برگشتم کوتاهه…تا بخام تاکسی بگیرم و پیاده شم عملا از ۱۵ دیقه داستان ۲دیقه متمرکز باشم:frowning_face:

2 پسندیده

توش یه شخص میاد درباره یه موضوعی حرف میزنه
فایل صوتیه
هزاران موضوع مختلف توش مورد بحث میتونه قرار بگیره. ورزش، هنر، ابزار و…
ما خودمون چند موردش رو اینجا داریم بچه های زبانشناس پادکست درست می کنن

1 پسندیده

قطعاحق با شماست
اما من منظورم اینه تمرکز روی کاری باعث میشه کار دیگه نتونم بکم
این نشنیدنم به این معنیه:wink:

3 پسندیده

من الان تو صف نون بربری ام و در حال گوش دادن به انگلیسی قدرت :sweat_smile:

6 پسندیده

من هرچی بیشتر این چیزارو میشنوم بیشتر به این تکنیک سایه شک میکنم…

1 پسندیده

به چی شک میکنید ؟ :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

این تایپ و فایلی که آقا کامبیز ترجمه کردن خیلی به من در برنامه ریزی کمک کرد

قسمت اعظم چیزایی که ما یاد میگیریم از زبان به وسیله قسمت ناخودآگاه ذهنمونه
Subconsciously ای جی همیشه تاکید میکنه

4 پسندیده

مرسي از توضيحتون :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

آهان به هر حال موفق باشی:heart::heart:

2 پسندیده

نگا کن شما هر زبانی رو هر طوری روزی 8 ساعت بخونید یاد میگیرید. ما هدفمون اینکه این تکنیک سایه کاری کنه که فرد راحت تر و سریعتر زبان رو یاد بگیره اما من وقتی که میبینم کسایی که ازین تکنیک استفاده میکنن کار و غذاشون شده زبان خوندن نمیتونم بگم بهترین روش برای یادگیری آسون و لذت بخشه زبانه چون واقعا مردم مشغله دارن و نمیتونن زیاد وقت بزارن.

1 پسندیده

شما پرسیدی تکنیک سایه خسته کنندست؟ گفتیم نیست و گفتیم اگه خسته کننده بود اینقدر نمیخوند کسی.
حالا ما شدت کارمون رو بالا میبریم دلیل بر این نمیشه سایه بده. ما این کارو میکنیم چون از انگلیسی لذت میبریم. ما عاشق انگلیسی هستیم و روش خودمون برای خوندنش رو داریم و به شما پیشنهاد میکنم روش خودتون برای خوندن انگلیسی رو پیدا کنید
وگرنه سایه زدن یک ساعت در روز هم کافیه.
اگه سایه براتون مناسب نیس روش های دیگه رو امتحان کنید.
والا من با ادعا میتونم بگم یکی از پرمشغله ترین اشخاص داخل این تالارم. از صبح میرم سر کار تا غروب میام خونه نخوابم هیچ کاری نمیتونم انجام بدم. باید بخوابم تا برم تو بخش دوم مشغلم که تمرین طراحیه. تا چند وقت پیش داشتم رو ترجمه کتاب کار می کردم که خداروشکر بالاخره تموم شد. میخوام بگم که میشه از زمان بصورت بهینه استفاده کرد اگه برنامه ریزی داشته باشید.
من بیشتر از زمان مرده ای که در اختیار دارم برای یادگیری استفاده میکنم، زمان هایی که تو مسیرم.
من با روزی دو ساعت خوندن هم نتیجه خوبی گرفتم
این قضیه روزی 3 یا 4 ساعت من مدتیه اتفاق افتاده و تقریبا یه جورایی مثله چالشه واسم.
تکنیک سایه رو من هر موقع حال داشته باشم میزنم. بیشتر زمانی که من صرف میکنم برای گوش دادنه، گوش میدم و گوش میدم و گوش میدم.
اگه میخواید تو سریع ترین مدت زبان یاد بگیرید باید شدت داشته باشید. با روزی یک ساعت خوندن خیلی سخته باورش که کسی تو شیش ماه مسلط شه. باید حتما روزی دو یا سه یا چهار ساعت انگلیسی بخونه.
شدت خیلی مهمه. اینکه خودتون رو تو اون شرایط قرار بدید.
برای سریع ترین راه میتونید از این مقاله استفاده کنید:

تو یادگیری زبان شدت+علاقه+هدف = سریع ترین زمان برای رسیدن به تسلطه.
هیچکس نمیتونه این معادله رو با هیچ روشی بهم بزنه. واسه همینه که باید برای یادگیری زبان از شش ماه تا یک یا دوسال صبر داشت
یکی تو شیش ماه روون میشه یکی تو دوسال که باز فاکتور های مختلفی توش حکم فرمائه.
پس به شما پیشنهاد میکنم خودتون بهترین روش و بهترین برنامه ریزی رو پیدا کنید اگه سایه واستون خوب نیست روشهای دیگه رو امتحان کنید اگه اونا خوب نیستن روش خودتون رو بسازید.

9 پسندیده

حرفاتون درسته. فقط شما به عنوان یه فرد هدف دار و با انگیزه و سخت کوش دارید بهم میگید که تکنیک خوبی هست. خیلی دلم میخواد یکیو ببینم که تکنیک سایه رو بعد از یه مدتی ترک کرده و یا آدم خیلی با انگیزه و انرژی داری نباشه تا ببینم آیا این تکنیک برای اونها هم جواب داده یا نه؟ حس شون چی بوده الا وقتی که درحال انجام دادنش بودند؟

الان دقیقا دارم دنبال روش های مختلف میگردم تا درنهایت سازگارترین روش رو پیدا کنم.

آره تایم یادگیریه زبان متغیره ولی کلا فک نکنم effortless باشه اصلا.

باز ممنون بابت راهنمایی هاتون

1 پسندیده

دوست عزیز
میخوای خیلی واست تکراری و خسته کننده نشه
مثلا ۳.۴ بار اون درسی ک مد نظرت هست واسه تکنیک سایه رو بخون
بعد ۲تا داستان دیگه واسه رفع خستگیت و تنوع بخون
بعد دوباره برگرد ۳.۴بار دیگ همون درس مورد نظرت رو بخون

من خودم اینجوری میخونم😜
چون طبیعتا آدم خسته میشه ۸ بار پشت هم یه درس رو تکرار کنه

5 پسندیده

اتفاقا تکنیک سایه فوق العادس من ک خیلی جواب گرفتم و واقعا عاشق زبانم از روزیم ک با زبانشناس همراه شدم هم انگیزم بیشتر شده هم خیلی خوب تونستم از زمانم استفاده کنم

2 پسندیده