نحوه‌ی استفاده از LingQ

سلام دوستان

توی این ویدئو استیو کافمن نحوه‌ی آلمانی خوندن خودش رو با استفاده از اپ LingQ توضیح میده. اونجاش که یه عبارت رو انتخاب می‌کرد برام خیلی جالب بود، باشد که روزی زبانشناس هم به این قابلیت، مجهز بشه :slightly_smiling_face:

26 پسندیده

ما هم عبارت داریم دیگه. مگه اون چطور انتخاب میکنه؟

6 پسندیده

اون خودش عبارت‌های سخت رو انتخاب میکنه.

لایتنرشم خیلی جالب بود :grimacing:

6 پسندیده

خوب این دو تا روش کاملا متفاوته. اونا زحمت این کار رو رو دوش کاربر گذاشتن که عبارات رو انتخاب کنه. البته کاربر دیگه اینجا انعطاف خوبی داره. اما از طرفی مثلا فریزال ورب هایی که جدا هستن رو نمیشه بدون کلمه میانی انتخاب کرد (تا جایی که من یادمه) . اما ما از قبل عباراتو پیدا کردیم و از پیش تعیین شده است. درسته دیگه انعطاف پذیر نیست اما کاربر میتونه از قبل تمامی عبارات تشخیص داده شده رو ببینه. مخصوصا برای مبتدی ها این روش بهتره.

7 پسندیده

منظورم عبارت‌هایی که توی خود اپ هست، نیست. مثلا اینجا استیو توی تشخیص آرتیکل‌های der, die, das مشکل داره، به انتخاب خودش اینارو میفرسته تو لایتنر و براشون فلش‌کارت میسازه که براش مرور بشه این آرتیکل‌ها بیشتر با چه کلماتی میان. اگه این دو تا آپشن کنار هم باشن عالی میشه.

8 پسندیده

سلام پری جان ممنونم از معرفی این ویدئو :ok_hand::ok_hand::ok_hand:
:v::bouquet::bouquet:
@hnaseri
یکی از چیزایی که من خیلی دوست دارم بشه اجرایی شه
قابلیت هایلایت کردن متن هست و اینکه به صورت پیش فرض بشه به همه هایلایت ها دسترسی پیدا کرد.
این اقدام تو کتاب خوندن خیلی جذاب میکنه خوندنو و اینکه در آخر هم یه گنجینه از جملات قشنگ داریم.

13 پسندیده

دقیقا این عالیه. من همیشه دوست داشتم کالکشنی از جملات کلیدی و تاثیرگذار داشته باشم که انجامش به صورت دستی وقت زیادی می‌گیره.

6 پسندیده

سلام
@ali762 یادمه به زبان آلمانی علاقه داشتن
ممنون بابت ویدیو پروین خانم :medal_sports::medal_sports::trophy::trophy::trophy:
درضمنفتید این هفته قراره زبان پیچان بذارید تعطیلیه چون :smile_cat: یادآوری :ok_hand::ok_hand:

7 پسندیده

حتما عزیزم. توی این هفته سه تا کار برا ارائه دارم که یکیش همین زبان‌پیچانه

6 پسندیده

من این همه خوشحال محاله :heart_eyes::medal_sports::medal_sports::grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes: شما کارتون درسته

5 پسندیده

منم با نظر @a.bayani به شدت موافق هستم مدتی بود که یه دفترچه تهیه کرده بودم که جملات خوبی که تو داستان های زبانشناس یاد میگیرم رو بنویسم ولی خب هم زمان بر بود و هم اینکه بعضی وقتا تو راه هستم و امکان یادداشت ندارم اگه برنامه شرایط هایلایت کردن و دسترسی به اون ها رو در اپ اضافه میکرد به نظرم فوق العاده عالی میشد

8 پسندیده

فک کنم آلمانی راحت تر انگلیسی باشه، اگه زبانشناس آلمانی هم داشته باشه که عالی میشه

5 پسندیده

دوستان اگه کسانی رو می‌شناسید که می‌خوان آلمانی یاد بگیرن این پکیج‌ها رو بهشون معرفی کنید. صاحب اثر به‌خاطر تحریم‌ها و وضع بد اقتصادی، برای ایرانیان تخفیف ویژه قائل شده و پکیج‌هاش رو که ۱۸۰ یورو است با قیمت ۲۰ یورو می‌فروشه.

برای گرفتن لینک تخفیف هم باید با صاحب اثر تماس بگیرید: :point_down:

(Lucas@learn-german-easily.com)

من از طریق سایت تهران‌پرداخت، هزینه‌ش رو پرداختم.

10 پسندیده

راحت تر که نیست ولی از نظر من شیرین تره :grin: یادش میگیرم یه روز نه فورا ولی حتما

ممنونم عزیزم بسیار هم عالی :smiling_face_with_three_hearts:

5 پسندیده

ی کار دیگه هم که میشه برای این انجام داد اینه که مثلا اگه کلمه یا عبارتی رو داخل ی جمله میفرستیم لایتنر ، موقع مرور لایتنر بیاد حداقل 10 تا از جملاتی که داخل کتاب های اپ هستن و اون کلمه رو داخل خودشون دارن برامون نمایش بده. اینطور هم لغت یا عبارت رو در قالب ها و زمان های مختلف میبینیم و هم جمله های تاثیر گذار بیشتری یاد میگیریم

5 پسندیده

خوب پری خانم
شما که پکیج داری
۱۷۹ یورو قیمت بذار
به بقیه بفروشش
بعد فاکتورشو بفرستید واسه صاحب اثرش
با یه تکست که نوشته
هیچ وقت به یه ایرانی تخفیف نده :joy::sweat_smile:

7 پسندیده

یعنی من برم تو افق محو شم :joy: :joy: :walking_man:

4 پسندیده

سلام و روزبخیر
میشه درمورد پکیج بیشتر توضیح بدید
چطوری آموزش میده؟تمرکزش روی چیه(گرامر،کلمات.جملات…)
از تجربیات خودتون بگید و همچنین برای کسایی که میخوان از صفر شروع کنند مناسب و طی چه مدت می تونن بع سطح متوسط برسند(باروزی 2ساعت)

ببخشید سوالات زیاد شد :upside_down_face:

3 پسندیده

قراره برم اونجا ها
یه جایی گیرم میاره می‌کشتم

جدا از شوخی خیلی آدم خوبیه. پکیج اولش رو که دارم کار میکنم خیلی عالیه و fun.

جالبه که این تخفیف رو بخاطر سالگرد ده سالگیش داده.
بعد می‌گفت خیلی از ایرانیا بهم پیام دادن که توی خرید مشکل دارن.

با همین روش TPRS آموزش میده‌. هر داستان رو دو بار با دو زاویه‌ی دید متفاوت روایت می‌کنه (صداشم خیلی قشنگه) و در آخر هم سوال می‌پرسه.
گرامر رو توی پکیج‌هاش کار نمی‌کنه اما گاهی توی خود سایتش یه نیمچه نگاهی به اینا میندازه، هرچند که خودش معتقده نباید به گرامر زیاد توجه‌ کرد. لا به لای داستان‌هاش میشه تفاوت‌های گرامری رو درک کرد.

من اولش با پیمزلر شروع کردم که زیاد برام جالب نبود گذاشتمش کنار. بعد یه مقدار با پاول نوبل کار کردم که تا حدی با افعال و صفات آلمانی و شباهت‌هاشون به انگلیسی آشنا شدم. بعد این پکیج رو آقا کامبیز @YoKambiz لطف کردن بهم معرفی کردن‌.

فعلا دارم با همین روش جلو میرم. فک کنم پکیج‌های بعدیش یه کم متفاوت‌تر باشه. هرچند که با همین روش کار می‌کنه.

به نظر من از صفر نمیشه با این پکیج شروع کرد. البته برا کسی که انگلیسیش خوبه مشکلی نداره ولی کسی که انگلیسیش چندان خوب نباشه باید با روش‌های دیگه‌ای شروع کنه حداقل یه پیشینه‌ای از آلمانی داشته باشه‌.

نمی‌دونم واقعا. چون آلمانی یه کم از لحاظ تلفظ سخته نمیشه نظر قاطع داد.

6 پسندیده

جالب بود…تشکر بابت معرفی

2 پسندیده