تنوع در درس های EE

سلام. پاور انگلیش وارد درس هفت میشم این هفته. طبق گفته ای جی و طبق بررسی هم که کردم تمرکز مینی استوری ها روی زمان گذشته ست. ولی از این ور هم نیاز دارم زمان حال و زمان های دیگه هم مسلط بشم برای همین دوره انگلیسی واقعی رو یاد بگیر رو هم چک کردم. دیدم مینی استوری های این دوره خیلی خوبن. از نظر دایره لغات هم برای دوره انگلیسی واقعی کاملا مناسبم و سخت نیست. برای تنوع دادن هم از درس 9 به بعد پاور که POV اضافه میشه به نظرتون اشکال نداره از درس 9 به بعد یک درس پاور گوش بدم یک درس انگلیسی واقعی؟ منابع داستانی و مکالمه ای هم دارم صدرصد. ولی میخواستم هم تنوع بدم هم از مینی استوری های انگلیسی واقعی هم بهره مند بشم بخاطر تمرکزش روی زمان های مختلف. همونطور که گفتم پاور تمرکزش روی زمان گذشته ست فقط. ممنون

7 پسندیده

سلام
بنده عضو خیلی کوچکی از این تالار هستم اما چون تجربه هر دو دوره یعنی انگلیسی قدرت و انگلیسی واقعی رو دارم گفتم شاید نظرم یکم کمکتون کنه

بنظر من خوندن دو دوره باهم شاید خوب نباشه چون نمی تونین رو هر دوره تمرکز کافی بزارین بعد انگلیسی واقعی مکالمه سطح بالاداره یا بهتره بگم کاملا واقعی مکالمه میکنن و برای درک اونها حتما باید شنیداریتون قوی باشه بعدش قسمت واژگانش خیلی خیلی حوصله سربر هست اما چه میشه کرد باید چندبار کار کنیم
قسمت مینی استوری واقعا طولانی است(نزدیک 40 دقیقه هر درس) اما مفید و کاربردی و دو نکته دارد اینکه در این قسمت یهویی زمان ها عوض میشود پس اگه تسلط کافی به زمان ها نداشته باشید شاید گیج شوید
و دوم اینکه اسلنگ های غلیظ و کاربردی داره که شاید برای بعضی ها سخت باشه
و در پایان قسمت دیدگاه هست که کوتاه و دارای زمان های مختلف در قالب های کاملا جداگانه است.

نظر من اینه که خیلی دورتون رو شلوغ نکنید و با تمرکز وقدرت دوره قدرت رو ادامه بدید اما اگه واقعا نیاز می بینید میتونید از دیدگاه های دوره انگلیسی واقعی و یا از بسته داستان های واقعی استفاده کنید

این ها تجربه شخصی بود امکان اشتباه زیاد است
شاد باشید

8 پسندیده

سلام و احترام
از پیام تون احساس سرشار از ذوق یادگیری استنباط میشه که بسی جای خوشحالی و شعف داره. آرزوی موفقیت در هدف تون دارم.
اما در خصوص سوال تون
به نظرم که هر دو دوره رو طی کردم مشکلی نداره و مزایا این روش:
۱. تکراری نشدن صدای ای.جی هوگ و تنوع گوینده
۲. تنوع در متن و گرامر
۳. متنهای نه چندان سخت و لذا فراهم کردن شرایط سلاست بیان
۴. آشنایی با اصطلاحات در دوره ی انگلیسی واقعی و لغات کاربردی در دوره ی قدرت
کلا موافق این روش هستم به شرطی که عجله در اتمام نداشته باشید، حتما تمرکز و تکرار صحیح در شنیدن داشته باشید.
امیدوارم در پایان همین طور مشتاقانه پیشرفت تون رو به اشتراک بگذارید

9 پسندیده

مشکلی از نظر شنیداری ندارم به مکالمه درس اول گوش دادم 70-80 درصدش رو تونستم بفهمم. درس واژگان واقعا خسته کننده ست پس حذفش میکنم و به انگیزم ضرر میرسونه (یادمه قبل پاور انگلیش یه درس اوریجینال گوش دادم داشت خوابم میبرد گفتم برم از پاور شروع کنم که خدا رو شکر این کار رو کردم) و لغات رو با شنیدن فایل اصلی و سرچ کردن تو دیکشنری یاد میگیرم که برام بهتره. آشنایی کامل با زمان ها دارم خدا رو شکر مشکلی از این بابت ندارم. ولی برای استفاده ازشون باید عمیق این زمان ها رو با تکرار یاد بگیرم. اسلنگ ها و اصطلاحات هم نکته خیلی خوب این دوره هستن و از این مهمتر مینی استوری خوبش.

5 پسندیده

خیلی خیلی عالی و مچکرم از راهنماییتون :slight_smile: خدا رو شکر عجله ندارم و تا سال های سال همیشه در حال یادگیری و لذت بردن از زبان هستم

5 پسندیده