چجوری درسارو مرور کنیم؟؟؟

سلام به همگی…صبح جمعتون بخیر :blue_heart:…من جمعه ها رو روز مرور قرار دادم…مرورم به این شکله که میشینم هر چی در طول هفته خوندمو جز به جز مو به مو میخونم…ولی این کار خیلی وقت گیره…مثلا من جمعه رو روز مرور قرار دادم ولی گاهی پیش اومده که جمعه درسا تموم نشده شنبه رم مرور کردم…این کارم اشتباهه…شاید یه نوع وسواسه که بخاطر استرسم به وجود اومده…در کل واقعا از این وضعیت خسته شدم :expressionless:…شما چجور مرور میکنید؟؟؟

6 پسندیده

سلام
جمعه ها رو من میگم روز خوشگذرانی از زبان، حالا چجوری ؟
درس مثلاً بچه گانه رو من فقط یکبار گوش میدم و پادکست جذابی اگه خونده باشم دوباره گوش میدم.
بعداز اون میرم زیبوک، بین داستان ها میگردم تا ببینم کدوم رو دوست دارم بخونم؛ یک داستان هم از زیبوک میخونم
از همه مهمتر فیلم های که تقسیم کرده بودم نگاه میکنم و گوش میدم تا بهتر با تلفظ و دیالوگ یادبگیرم.
ویدیو هایی از TED یا یوتیوب نگاه میکنم و …
برای یادگیری زبان خیلی دقیق نشید برای یه درس، داستان های دیگر را هم بخونید، فیلم ببینید قسمت‌های پر دیالوگ را برش بزنید و چند بار ببینید همون دیالوگ برای خودتون یا خانواده تون مثل بازیگرا بگید کیف کنید.

9 پسندیده

اینقدر سخت گیر نباش
ممکنه اون‌جملاتی و کلملتی که بشون گیر دادی الان
توی درس های جلوتر هم تکرار بشن
مگه زبان انگلیسی چقدر لغت فعال داره
سعی کن چند بار برای خودت بازگوییش کنی و وقتی تونستی بازگویش کنی برو درس جلو

7 پسندیده

یعنی بقیه روز ها دارید زجر می کشید :rofl::joy:

آفرین
اصلا اینجوری باید زبان خواند
با علاقه

6 پسندیده

:joy::joy:
من یکی آره واقعا
دنبال دروس جدید بریم از صداش سردرد بگیریم دوباره بگرد دروس باحال پیداش کن تا اینکه به امید خدا پیدا بشه

آدم عاشق زبان بشه ، همه راه ها رو میره تجربه می‌کنه

6 پسندیده

ممنون از پاسخاتون…:blush:

3 پسندیده

سلام فاطمه جون :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
میتونی جمعه ها رو اینجوری برای خودت قرار بدی که مثلا دو درس یا سه درسی رو که توی هفته خوندی رو فقط بازگویی کنی و صدات رو ضبط کنی و کلا درس رو کنار بزاری ، شاید اینجوری از دست اون تکرار مکررات که توی تاپیکهای دیگه هم راجع بهش صحبت کردی خلاص بشی
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

2 پسندیده

ممنون گل خانوم :sunflower::blossom:فکر خوبییست

2 پسندیده