بعضی ها میگن با زبان شناس نمیشه اصولی زبان گرفت چون چارچوب مشخصی نداره

@sepide-str
تو این مدت کلاس میرفتین بهتر پیشرفت میکردین یا با زبان شناس ؟

5 پسندیده

سلام
ببین آقا محسن من جای شما بودم به جای گوش دادن به حرف بعضیا میگفتم باشه من یک ماه منظم از اپ زبانشناس استفاده میکنم و روزانه مثلا حداقل 2 ساعت زمان میزارم براش (البته 2 ساعت اینجوری نباشه که داستان رو بزارید پلی بشه ولی فکرتون جای دیگه باشه و نفهمید چی گفت، پس متمرکز و با دقت باشه). همین الان یک داستان رو گوش بده و بازگو کن و صداتو ضبط کن یکماه بعد که از این اپلیکیشن استفاده کردی دوباره یک ویس از خودت بگیر حالا مقایسه کن، نتیجش خوب بود کلا کلاس زبان رو ببوس بزار کنار ، نتیجه بد بود اپلیکیشن زبانشناس رو بزار کنار
ولی تا زمانی که بین دوراهی حرفای بقیه ای انتظار پیشرفت نداشته باش، ما باید خودمون تصمیم بگیریم که میشه یا نمیشه. هیچوقت نزارید حرفای بقیه بشه بهونه های ذهنی شما برای یادگیری زبان که تهش چیزی همراه خودش نداره جز اتلاف وقتتون و حسرت های فراوان که بازگشتی براش نیست

موفق باشید

15 پسندیده

ممنونم از اینکه زمان گذاشتید :blossom::blossom::blossom::blossom::blossom:

5 پسندیده

اتفاقا اصول همینجاست دوستم، کی گفته گرامر رو باید حفظ کرد، آقا مگه ما ساختار جملات زبون خودمون رو موقع مدرسه رفتیم یادگرفتیم؟یک بچه دو ساله مگه دستور زبان خونده که مثل بلبل جمله بندی رو درست میگه؟خیر زیاد شنیده و اینقد غلط غلوط گفته که جمله درست دستش اومده، اتفاقا وقتی گرامر میخونی میترسی حرف بزنی چون نمیدونی الان ساختار دستوری جملم درسته یا نه پس طرف ترجیح میده حرف نزنه، بزارید گرامر کم کم تو ذهنمون ثبت بشه

9 پسندیده

خواهش میکنم
امیدوارم که یکروزی مثل خیلی از دوستان بیاین تو همین تالار از قبل و بعد خودتون بگید و از موفقیت هایی که با این اپ کسب کردین

منتظر شنیدم خبرهای خوب از شما هستیم

8 پسندیده

معلومه که با زبانشناس، فقط بخاطر اینکه منبع و کتابهای بسیار زیادی که در آن اپلیکیشن قرار داره خوب من سراغ منبع هایی میرم که علاقه داشته باشم همینطور حال خوبی از یادگیری زبان بگیرم
اراده و علاقه شدیدی که من به یادگیری زبان دارم در طی این چند ماه خیلی خیلی پیشرفت کردم
و اما کلاس زبان :
راستش من اصلا تجربه کلاس نداشتم و ندارم فقط بخاطر اینکه در مدرسه و دانشگاه طرز تدریس کردن هاشون رو دیدم که فکر میکنم هدف کلاس زبان یا هر کلاسی فقط تموم کردن کتاب هست
البته این تفکر منه، من نه پولش رو دارم و نه وقتش رو که برم کلاس زبان :grin:
این بستگی به خودتون داره که آیا میتونید با زبانشناس پیشرفت کنید یا کلاس زبان باید برید ؟

10 پسندیده

من خودم سالیان سال ، گرامر خوندم و کلاس زبان رفتم و لیسانس زبان دارم ولی هنوز توی مکالمه مشکل دارم ولی اینجا با زبان شناس خیلی راحت جرات حرف زدن پیدا کردم . اول صحبتهام هم گفتم که با زبان شناس خیلی راحت میشه به موفقیت رسید . بعضی ها فکر میکنن اگه گرامر بلد نباشن زبان رو اصولی یاد نگرفتن ، روی صحبتم با اونهاست که برای اینکه خیالشون راحت بشه میتونن گرامر رو هم یاد بگیرن که همیشه پس ذهنشون این نباشه که گرامر رو بلد نیستم حالا چی کار کنم ، چون خیلی از زبان آموزانی که توی تالار هستن ، ترس همیشگی این موضوع رو دارن و سئوالات بسیاری راجع به گرامر پرسیده میشه
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

9 پسندیده

سلام
من هر راهی رو بگی امتحان کردم
و یک تجربه خوب پیدا کردم اینکه نسخه هر کسی دست خودش هست!
من نمی گم کلاس نرو چون خیلی ها کلاس رفتن و نتیجه گرفتن و نمی گم زبانشناس قراره واست معجزه کنه
اما از تجربه خودم واست می گم
من سیستم یادگیری ذهنی ام براساس تنوع و حالت لذت ذهنی هست. کلاس تا وقتی واسم لذت بخش و تفریح بود فوق العاده بود اما همین که معلمی می خواست سخت گیری کنه و تکلیف زیاد بده من دچار استرس و دلزدگی می شدم.
لایتنر و خود آموزی هم واسه من کار نکرد چون همت و مداومت نداشتم چیزی نداشتم که باهاش پیشرفت خودم رو درک کنم
اما حالا با زبانشناس و زنجیره یادگیری و اینکه می بینم دامنه لغاتم داره رشد می کنه و حتی می تونم با کارتون دیدن توی زبانشناس یادگیری داشته باشم
باورت نمی شه اما روزانه هفت هشت ساعت در این اپ فقط دارم زبان می خونم
هر فرصت خالی و هر جایی و هر مکانی واسم می شه کلاس زبان
و بهتر از همه اینکه دوستانی اینجا هستن که خیلی خالصانه دارن کمکت می کنن که پیشرفت کنی
اما نکته آخر اگر حتی مطمئن نیستی امتحان کردن زبانشناس واسه یک هفته سخت نیست
نمی خواد به خودت سخت بگیری با داستان های کودکانه شروع کن و اول با این اپ و فلسفه اش زندگی کن چند روز بعد تصمیم بگیر

11 پسندیده

سلام.آقا مگه روش زبانشناس جدیده که هی دوستان درموردش بحث می کنن.30سال پیش هم همین روش بود بهش میگفتن لینگافن.یه کتاب بود در مورد مسافرت یه خانواده انگلیسی زبان.حدود 23تا نوار کاست هم باهاش بود.جملات رو با تکرار یاد میگرفتی.بعد میرفتی پیشرفتشو میخریدی.اون موقع مال از ما بهترون بود .چند روز پیش رفتم تو تالار ای جی عضو بشم نوشته بود حداقل باید دوره قدرت رو بخری .100 دلار ناقابل .یعنی 1000000 تومن ما.بعد اینجا هر سوال تخصصی داری دوستان جواب میدن.مجانی.خوب معلومه آدم دو به شک میشه دیگه.

10 پسندیده

توصیه ی من اینه که بعد از این همه مدت بهتره به جای کلنجار رفتن، عمل کنی

دوستان مصاحبه های با کیفیتی در تالار انجام دادن و تجربیاتشون رو به رایگان در میون گذاشتن که میتونی گوش بدی و تصمیم بگیری

اگه چارچوب هم میخوای این تاپیک کمک کننده ست
ترتیب و منابع اصلی و فرعی موجود در برنامه ی زبانشناس (از کجا شروع کنیم؟)

8 پسندیده

سلام فرزاد جان
من تا الان هر هفته یک درس رو با روش tprs دارم کار میکنم و کلی با زوم فیلم دیدم ولی هدفم از مطرح کردن این سوال اینه این روش یکم لاک پشتی نیست ؟

3 پسندیده

سلام

چیزی که سریع به دست میاد
سریع هم از دست میره

13 پسندیده

:ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

10 پسندیده

در خوب بودن زبانشناس همین بس که تالار داره !!!
والله منم کلاس های انلاین و حضوری شرکت کردم فقط گرامر یادت میدن همین…

6 پسندیده

سلام
حرفه همه ی دوستان درست و قبول دارم
بعد اون بعضی ها…گفتن ختم کلام :grimacing:

6 پسندیده

@sepide-str کاملا موافقم خوش برگشتی سپیده جان :heart_eyes::heart_eyes::kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes::dizzy::dizzy:

5 پسندیده

ممنونم عزیزدل :rose::rose::rose:‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

5 پسندیده

درود بر دوستان.

از قدیما تا حال حاضر همیشه جنگ و کشت و کشتار و تحقیر و فلاکتها و … سر همین اصول بوده :blush:
هر گروهی اصول خودش رو میبینه و هر ادمی اصل خودش رو داره و شدیدا هم از این اصل الاوصولها حراست میکنن(میترسن اصولشون گم بشه :joy: ) ، چه اشتباه و چه درست.
من تجربه خودم رو برای شما خواهم نوشت شاید که رستگار شوید:
اوایل یادگیری زبان ، به علت اینکه بنده در دوران هنرستان دانش اموز بسیار شیطونی بودم و کلا از ساعت 10 به بعد از مدرسه فرار میکردم و با دوستان میرفتیم پارک محله بازی ، چیزی از زبان یاد نگرفتم ، خوشبختانه.
دوران دانشگاه هم دیگه بدتر از اون.
از قضا… دوسال پیش قصد یادگیری زبان نمودیم و به نزدیکترین زبانکده رفته و ثبت نام کردم و همزمان با نرم افزار زبانشناس هم خیلی کم کار میکردم تا اینکه به یک نتیجه بسیار جالب و شگفت انگیز رسیدم… :scream:
نتیجه چه بود؟؟! خوب گوش بسپار:
هر بار که میخواستم چیزی بنویسم یا بگم، ناخداگاه حرفهای AJ رو منعکس میکردم… بعد از چندین بار تعیین سطح در محضر اساتید به قطع یقین رسیدم که در شرایط استرس و ناگهانی و یا حتی در شرایط بسیار عادی به جای اینکه از کتب زبان بیشتر استفاده کنم از منابعی استفاده میکردم که قبلا extensive listining داشته ام … !!!
یا للعجب… It was fascinating
بعد از این نشانه عظیم کلا قبله خودم رو از سمت کتب زبان به سمت زبانشناس تغییر دادم.

بهر حال همه از اصل خودشون برای یادگیری زبان میگن. شما باید خودت امتحان کنی و نتیجه رو ببینی.

کسی که از منابع نرم افزار زبانشناس به درستی و اصولی استفاده کند با چاشنی تلاش و تمرکز کافی، نتیجه بسیار مطلوبی کسب مینماید.

و کلام اخر دوست عزیزم…
در افرینش زبانشناس و منابع موثق ان، برای شما و زبان اموزانی با یقین و پشتکار نشانه هایی است باشد که عمل کنید و رستگار شوید.

18 پسندیده

زبانشناس بخوانید شاید که رستگار شوید :laughing::laughing:
من یاد این افتادم

10 پسندیده

اولش یک ای کسانی که ایمان آورده اید فقط کمه :joy::joy:

6 پسندیده