وقتی یه روز نمیخونین یا کم میخونین چه میکنین؟

سلام دوستان شبتون شیک و پیک
سوالم اینه که وقتی ساعت مطالعه یا میزان مطالعتون کمتر از حدی که در نظر داشتید میشه چیکار میکنین؟حتی اگه زنجیرتون پاره بشه چیکار میکنین؟ فرداش با اراده قوی تر ادامه میدید؟یا چن روز حرصشو میخورید؟

7 پسندیده

اینا انتخابهای شخصیه و مربوط به شرایط زندگی میشه.
در کل پاسخ شما مربوط به خودشناسیه. اینکه چقدر با خودتون رو راست هستید.
ممکنه برخی دوستان خودشون رو گول بزنن و به زور زنجیرشون رو پر کنن. ولی واقعا زبان نخونن چون اون عدد براشون مهم تره تا کیفیت مطالعه و در مقابل ممکنه شخصی نتونه زنجیرش رو تکمیل نگه داره ولی تمام تلاشش رو همون روز گذاشته باشه
پس با خودتون رو راست باشید. روزهایی میشه ک ۱ ساعت میخونید و روزهایی میشه که ممکنه ۳۰ دقیقه بخونید و …
مهم اینه اون نظم رو در خودتون ایجاد کنید که ثبات رو حفظ کنید. مهم نیس هر روز یک ساعت یا دو ساعت. مهم اینه هر روز در حد توانتون وقت بزارید و تلاش کنید. چه پنج دقیقه چ پنج ساعت.

21 پسندیده

سلام واقعا که شب مون شیک و پیک هست :blush:. در حسرت برف تهران بودم که خدا رو شکر الان اصفهان برف می باره

8 پسندیده

سلام فاطمه جان
برا من زنجیره بیشتر روزهای تعهدم به برنامه رو نشون میده
کیفیت مطالعه خیلی خیلی مهمتر از نگرانی بابت زنجیرست.

9 پسندیده

سلام . سعی کنید انعطاف داشته باشید در بحث ساعات و تعداد مطالعه !
یک روز میشه چند ساعت خوند و یک روز نمیشه . من خودم آدمی هستم که اگه روزم تلف بشه و نتونم اون برنامه ای که داشتم رو اجرا کنم ناراحت میشم ، ولی فرداش سعی میکنم جبران کنم .
اینکه شما یک روز رو از دست بدید خیلی مهم نیست ، مهم اینه که به یک ثبات نسبی برسید که هر روز مطالعه با کیفیت داشته باشید ، حالا هر چند ساعت !
در مورد زنجیره هم تنظیم کنید روی بیست دقیقه تا نیم ساعت و سعی کنید حتی به زور هم شده ندارید پاره بشه و
حتی اگه برای رفع تکلیف و پر کردن زنجیره هم شده یه مطلب جذاب گوش بدید
چون این زنجیره کمک میکنه که عادت مطالعه رو در خودتون تقویت کنید . پس به نظرم اوایل راه یادگیری ، حفظ کردن زنجیره برای ایجاد ثبات و مستمر بودن خیلی مهمه

12 پسندیده

امرو زنجیرمو به زور پر کردم ولی اصلا کیفیت نداشتم :joy:میخواسم زود تموم شه برم فیلم فوق لیسانسه ها نگا کنم چقدرم که مسخره بوووود :expressionless:از فردا این اشتباهمو تکرار نمیکنم :expressionless:

5 پسندیده

چه اعتراف تلخی :joy::joy:
خوب شد که فیلمم بد بوده، شد درس عبرت :joy:

5 پسندیده

اعتراف میکنم اگه واقعا تو شرایط سختی باشم در حد یک روز حاضرم خودم رو گول بزنم تا زنجیره پاره نشه ولی تو باقی موارد کیفیت رو در نظر میگیرم و از همون اول روز فکرم اینه زنجیره رو پر کنم، هرچند خیلی وقته به خاطر یه ازمون زبان رو گذاشتم کنار

9 پسندیده

منم چن بار خودمو گول زدم ولی قول دادم به خودم که فرداش جبران کنم

6 پسندیده

سلام فاطمه جان اصل ماهیت زنجیره برای حفظ تعهد به همراه توجه به کیفیت مطالعه است. بنابراین اگر به صورت پیش فرض روی 1ساعت انتخاب کردی تایم زنجیره رو. ولی یه روز فقط نیم ساعت خوندی اما با کیفیت پس تو بازم برنده ای حالا چه تیک بخوره چه نخوره. پس اینکه حرص بخوری یا بخوای برای حفظ زنجیره سر سری بخونی بری فایده نداره جز اینکه در آخر یه عدد نصیبت شده فقط.
اینم عکس زنجیره منه. همونطور که میبینی بالا پایین زیاد داره. و اون زمانهایی هم که از اپ استفاده نکردم و به جاش از منابع دیگه ای استفاده می‌کردمم مشخصه که کاملا صفره :grin: .

10 پسندیده