بهبود کارایی لاینتر زبان شناس

سلام
چن وقته دارم با کامپبوتر با زبان شناس کار میکنم و یه چیز که واقعا ضعفش به چشم میاد لایتنرشه
خیلی ویژگی هاشو به نظر من میشه دستکاری کرد تا استفاده ازش راحت تر و مفید تر بشه
مثلا معمولا کلماتی رو انتخاب میکنیم وارد لایتنر بشن با جملشون وارد لایتنر میشن که این خوبه ولی به شرطی که جمله کوتاه و در حد چن کلمه باشه و اینکه یه جمله ی کاملا بلند بیاد تو لایتنر خیلی سخته مرور کردنش و لذت بردن ازش
خیلی از افراد مثل من دوست دارن اون عبارت رو کلی بشنون و هی با شنیدن تکرارش کنن ولی وقتی جمله اقد درازه و طور میکشه برسه به عبارت یا کلمه ی مورد نظر کار خیلی سخت میشه و ترجیح میدم از خیرش بگذرم
به نظر من بهتر بود که به کاربرا اجازه میدادین که خودشون عبارات رو انتخاب کنن تا دقیقا همون عبارت بیاد تو لایتنر و همیشه همونو با همون صوت مبدا مرور کنیم
بعد خیلی ویژگی های دیگه هم میشه بهش اضافه کرد که نمیدونم شدنین یا اگه شدنین زمان بر و هزینه برن یا نه ولی من میگمشون
یکی اینکه وقتی یه کلمه وارد لایتنر میشه با زدن رو کلمه یا یه آیکونی بتونیم برگردیم به مبدا همون کلمه
یعنی درسی که ازش اون کلمه رو وارد لایتنر کردیم
یکی دیگه اینکه بیاد اون کلمه یا عبارت رو تو تمام دیتا بیس زبان شناس سرچ کنه و عبارت های متنوعی از اون کلمه بده تا بشه تو جاهای مختلف دیدش و بهتر یادش گرفت
یکی دیگه اینکه ما بتونیم یه لیست داشته باشیم از کلماتون لایتنرمون
کلماتی که نمیدونیم و کلماتی که تو خونه های مختلف لایتنر هستند
یا اصلا یه ویژگی به برنامه اضافه کنیم تا بتونیم خودمون یه لیست درست کنیم
مثلا یه عبارت رو انتخاب کنید و اونو به لیست مورد نظرمون اضافه کنیم و حتی به کاربر این اجازه رو بدین که بتونه لیست های مختلف واسه خودش درست کنه و …
یکی ویژگی دیگه که میشه بهش اضافه کرد اینه که یه بخش بهش اضافه کنید که کلمه رو مخفی کنه و ما در یه بخشش بتونیم کلمه رو تایپ کنیم تا از این طریق املای درست کلمه رو هم یاد بگیریم
و کلی چیز دیگه که خیلی میتونه کمک کنه به یادگیری عبارت ها و کلمات
ممنون از زحمات فراوانتون
@hnaseri

13 پسندیده

سلام
ممنون از این تاپیک
مواردی که گفتین درخواست من هم هست اگر ممکن بشه.
لیست کلمات اضافه شده به لایتنر
و دسترسی به تمامی درسهایی که اون کلمه توشون اومده دو مورد خیلی مهمی هستن که نیازش واقعا محسوسه
همچنین اگر زمان مطالعه لایتنر در محاسبات زمان مطالعه روزانه لحاظ بشه بنظرم جنبه انگیزشی داره.

7 پسندیده

خیلی ممنون از پیشنهادات شما. سر فرصت بررسی میشه

6 پسندیده

آره اینم یه بحثی هست که فک کنم دوستان دارن روش کار میکنن و فک کنم تو آپدیت جدید این امکان اضافه بشه
شایدم نشه نمیدونم :grin:

خواهش می کنم آقای ناصری
اگه بشه خیلی خوب میشه
ولی یه چنتاشون واقعا نیازن که سریعتر از بقیه بهشون رسیدگی بشه مثل انتخاب عبارت توسط خود کاربر و نشون دادن همون عبارت تو لایتنر نه یک جمله ی طولانی که مرور رو سخت کنه و چنتا چیز مهمتر دیگه
بازم ممنون از برنامه ی خوبتون :rose:

5 پسندیده

سپاسگزارم. ممنون از حسن توجه شما.

4 پسندیده

درود خدا بر شما باد:ok_hand::ok_hand:

4 پسندیده