نحوه ی یادگیری واژگان 😊

بله درسته . من خودم چند وقت پیش به فاطمه جون گفتم فعلا زبان شناس رو بیخیال شو تا کنکورت رو بدی ، ولی نمیدونم چرا هنوز اینجاست؟؟؟ البته من میدونم هااااا. بخاطر لطف و محبتش به اعضا تالاره نمیتونه از ما دل بکنه :grin::grin::grin:

5 پسندیده

من برسم خونه تجربه خودمو از دوتا کنکوری که دادم میگم بهتون
ولی ناامید نشین از همین الانم خوب بخونید میتونید عالی بشین

5 پسندیده

در کل به عنوان کسی که تجربه کنکور رو داشته باید بگم چندتاچیز خیلی برا این دوره مهمه
اول اینکه ازمون حتما شرکت کنید، از واجباته
دوم مشاور خوب و دفتر برنامه ریزی
سوم قطع نت، یا حداکثر نیم ساعت مشخص رو براش درنظر بگیر، موقع درس گوشی رو با فاصله زیاد از خودت بزار
چهارم اوضاع خانواده و مملکت و اینا اصلا برات مهم نباشه، همه چی درست میشه، اینو من ای میگم که سال ۸۸کنکور داده تو اون اوضاع

6 پسندیده

با همه نظراتتون موافقم :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

4 پسندیده

اره گلی جونم درست میگی :blush:تقصیر خودمه…

4 پسندیده

ممنوووون بابت توضیحتون :rose::rose::rose::rose::rose::rose:

5 پسندیده

ممنون میشم تجربه شمارو بخونم :blush:

5 پسندیده

سلام فاطمه جون :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts: کسی دنبال مقصر نیست ، زودی شروع کن ، هنوز هم دیر نشده قربونت برم :hugs::hugs::hugs:

5 پسندیده

فداتم گل خانوم…چش چش چش :blush::blush::blush::blush::blush::blush:

5 پسندیده

چشمت بی بلا و پر فروغ :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

4 پسندیده

سلام
چون هفت ماه دیگه به کنکور بیشتر نمونده به نظر من باید بری سراغ کتاب های کنکور و منابع زبان برا خوندن و وقت زیادی صرف منابع دیگه نکنی
چون واسه کنکور خوندن اونم تو این مدت کم باید مترکز باشین رو کلمات و عبارات درسی که ازشون تو کنکور استفاده میشه
درسته زبان شناس خیلیییی خوببههه و توش شکی نیست ولی شما شاید دارین چیزایی رو یاد میگیرین که اهمیت چندانی ندارن واسه کنکور واینکه واسه کنکور باید گرامر بلد باشی و چنتا تکنیک دیگه که شما از من بهتر میدونید
من نمیگم شما با کار کردن با زبان شناس نمیتونید به اون سطح برسین
اتفاقا با کار کردن با زبان شناس به سطح بالا تر و بهتر و با روش درست تر میرسین ولی خب زمان بیشتری میبره و شما عملا تمرکزی رو چیزی که کنکور ازتون میخواد ندارین و فقط دارین زبان یاد میگیرین و خودتونو واسه کنکور آماده نمیکنین
مثل اینکه شما بخواین فوتبال یاد بگیرین و واسه این کار شما بازی میکنید و در حین بازی شما یاد میگیرین چطور بهتر پاس بدین چطور بهتر شوت بزنید و …
ولی از اون طرف یه امتحان هست که فقط از شما ضربه ایستگاهی میخواد بلد باشین
خوب مطمئنا شما نمیاید دیگه مثل قبل کار کنید و میاید بیشتر تمرکزتون رو میذارین رو ضربه ی ایستگاهی
با اینکه میدونید ضربه ی ایستگاهی یه قسمت کوچک فوتباله و اصل فوتبال همونی بود که شما قبلا داشتین کار میکردین ولی خوب مجبورین چون میخواین تو اون امتحانه قبول بشین
پس به نظر من برین یکی از بهترین کتابایه کنکور یا اگه نمیتونید خود کتاب درسی رو بردارین و درس به درس کلماتش رو یاد بگیرین و گرامراشو بخونید و همینطور برید جلو
و تو حفظ کردن و یادگرفتن زبان هم حتما از تکنیک هایی که تا حالا یاد گرفتین استفاده کنید مثل یادگرفتن کلمه در جمله و …
ولی اگه کتاب کنکور بگیرین خوب بهتره چون خودش همه چیو جدا کرده
کلمات رو یه جا اورده و گرامرهارو یه جا و تکنیک های ریدینگ ها و کلوزتست ها و اینا رو هم کامل توضیح داده که با تمرین کردن زیاد کاملا راه میوفتین
من خودم چون علاقه به زبان داشتم در طول سال های دبیرستان هر سال زبان اون سال رو کامل یادمیگرفتم و کلماتش رو کامل بلد بودم و در آخر واسه کنکور همشون رو جمع کردم و بیشتر تمرین تست زنی و گرامر و گلوز تست و ریدینگ انجام دادم
پس شما هم به نظر من همینکار رو بکنید
در کنارش هم تایمایه بعد وعده های غذایی که شکمتون پره و واسه درس خوندن خوب نیست و بازده ندارین یا تایمای پرتتون رو با زبان شناس کار کنید که من بهتون پیشنهاد میدم انگلیسی قدرت رو کار کنید و اگه هر رو کار کنید بعد هفت ماه انگلیسی قدرت تموم میشه و کلی هم پیشرفت کردین و کنکورتونم دادین و همشم از تایمایی استفاده کردین که پرت بودن و بازدتون پایین بوده واسه درس خوندن
و اینکه سعی کنید تا میتونید از اینترنت و دنیای مجازی فاصله بگیرین و بچسبین به کنکور تا بتونید به اون نتیجه ای که میخواین برسین
و اینکه شنیدم گفتین امسال نمیشه و فک کنم باید سال بعد کنکور بدم و …
اصلا اینجوری فکر نکنید
اگه اینجوری فکر کنید اصلا نمیتونید و کلا تنبل بازی در میارین و میگین سال بعد میخونم و …
کنکور عذابه واقعا نذارین یه سال دیگه ی عمرتونم همینجوری بره
تو این چن مدت باقی مونده تمام تلاشتون رو بکنید و اصلا به فکر سال بعد نباشین
اگه بخواین به هر چی میتونید برسین
موفق باشین

8 پسندیده

من دبیرستان فکر میکردم زبانم خیلیییی خوبه چون تو کلاس زبانم از همه بهتر بود ولی رفتم دانشگاه دیدم کلا هیچی بلد نیستم نه بلدم حرف بزنم نه میتونم بفهمم چی میگن و فقط بلد بخونم!
نصرت رو که قبلا تو دوران دبیرستان نصفه نیمه شروع کرده بودم از اول دوباره شروع کردم و به صورت جدی ادامه دادم و فقطم از تایمایه پرتم استفاده میکردم مثل تو راه رفتن به دانشگاه و برگشتن و تایمایه بین کلاس
نصرت رو من واسه شروع خیلی قبول دارم و واقعا به من خیلی کمک کرد تا بتونم وارد دنیای انگلیسی بشم اونم به صورت اصولی و کلی هم دلیل دارم واسش که خیلی طول میکشه گفتنشون و …
بعد از ترم سه شروع کردم به زبان خوندن و تحقیق واسه اینکه چه روش هایی واسه زبان خوندن از همه بهترن
دنبال مجموعه های آموزشی ویدوئی گشتم و دو تا از بهترینا رو که موجود بود دانلود کردم و کتاب 504 رو هم گرفتم و همشون با هم بردم جلو
این دوتا مجموعه انگلیسی EngVid و English today بودن
اینجوری بود که روزی دو ساعت اون مجموعه های ویدیوئی رو نگاه میکردم و یاداشت میکردم و روزی یک ساعت هم کتاب 504 رو میخوندم
تقریبا لیسینیگم خیلی خوب شد ولی باز اسپیکینگم ضعییف بود
و بعد یه مدت تو سایت irlanguage داشتم میگشتم و دنبال بهترین ها که با effortless english آشنا شدم و از همون new method اش شروع کردم
دیگه نزدیکایه کنکور ارشد بود و یه چهار پنج ماهی مفید بیشتر وقت نبود که کل اینارو گذاشتم کنار و یه کتاب خیلی خوب واسه ارشد پیدا کردم و هر روز اونو میخوندم و همه ی تکنیکارو روش اجرا میکردم هم تکنیک های زبانی و هم تکنیک های مرور
و خدارو شکر کنکور ارشدمم خیلی خوب دادم و درصد زبانم هم از همه بهتر بود(در واقع عالی بود درصد زبانم :grin:)
الانم که اینجاییم و یک یه دوماهی میشه با زبان شناس آشنا شدم و دوباره دارم به صورت جدی رو زبان کار میکنم و بیشتر تمرکزمم رو اسپیکینگه باز
اینارو گفتم که بگم اگه مثل کنکور ارشد من وقت زیاد داشتین حتما بهتون میگفتم که با زبان شناس کار کنید و پنج شش ماه آخر برین سراغ کتابای کنکور ولی قضیه ی شما الان متفاوته

9 پسندیده

سلام بانو این مقاله رو بخون حتما بهت کمک میکنه.
میدونم مطالعه واژگان برای کنکور یکم متفاوت هست ولی میخام بهت بگم که جوری نباشه که بعدا همین لغاتی که اینقدر داری روش انرژی میزاری رو یادت بره.
پیشنهادم اینه اگه وقت داری حتما هر روز یسری مطلب مرتبط با رشته ات بخون البته اگه کنکور زبانت تخصصی هست.
در کل من خودم لغات رو تو متن یاد میگیرم .

7 پسندیده

ممنون ازتون توضیحات عالی بم دادین :blush::blush::blush:

5 پسندیده

از شما هم ممنووون :blush::blush::blush::blush::blush:

5 پسندیده