آموزش لغت با کد

13 پسندیده

من با این روش لغت حفظ کردم خیلی موثر و مفیده
ممنون

5 پسندیده

سلام آقا محمد. مرسی
چقد جالب حرف میزنه‌

ولی چرا من حس نمی‌کنم که صدا از دهن ایشون میاد بیرون؟ صداش با ظاهرش نمی‌خونه :grimacing:

7 پسندیده

من دوره هاشونو دیدم واسه ی یه دوره که تو یه سالن تئاتر برگزار میشه حدود دوازده میلیون میگیرن،
واقعا منطقی نیست، یاد یه ضرب المثل آمریکایی (فک کنم آمریکاییه) میافتم که میگه زمانیکه همه دنبال گنج میگشتن، یه نفر با فروش بیل میلیاردر شد،
درواقع بزرگترین موفقیت این افراد برگزاری همین دوره هاست :expressionless:
(این نظر منه البته)

7 پسندیده

کلا متود بدرد نخور و ضعیفیه.
برای آزمون ها مفیده اما برای مکالمات مفید نیس.
کلا چیزی که به مردم حس خوبی بده فروش بهتری داره و وایرال میشه.
در واقع یادگیری زبان چون به روش درست سخت و خسته کنندست چرا که نه؟ میگیم بشین پاشین washing machine…
هم خندست هم یادت نمیره. همه هم خوشحالن. هم این آقا پولشو گرفته هم مردم فکر میکنن لغت یاد گرفتن همه خوشحال و راضی
کلاغ ها هم داداش کوچیکه طاووس هستند

15 پسندیده

سلام پری خانم گرامی
ادم باحالیه در کل
من واسه زبان ازش استفاده نکردم
ولی خوب به نظر میرسه جالب باشه

کورس انگلیسی با اخبار زبانشناس همین ماجرایی که شما گفتی تعریف میکنه (البته اگه اشتباه نکنم چون خیلی وقت پیش خوندمش ) اما متوجه سنخیت چیزی که گفتید با ایشون نشدم
احتمالا منظورتون اینه که داره از مردم سو استفاده میکنه با یه پیشنهاد جذاب
من خیلی با این نگاه موافق نیستم

پنجاه پنجاهم با این
به نوعی درسته
خوب خیلی ها فکر میکنن با دونستن لغت یا حتی گرامر میتونن صحبت کنن
این غلطه
مکالمه یه مهارته و با انجام دادنش که تقویت میشه
یعنی میشه طرف کلی کلمه گرامر بدونه ولی باز توانایی صحبت کردن نداشته باشه
ولی خوب پایه مکالمه کلمه است
حالا اگه راهی باشه که بشه سریعتر اونا رو یادگرفت چرا که نه
به عنوان یه مفهوم اولیه که حالا بعدا با شنیدن دیدنش تو موقعیت های مختلف بشه تثبیتش کرد
من نگاهم به کار ایشنون از این نظر مثبته

3 پسندیده

یه سری روش هایی هست که محققین با متد های تحقیقاتی بدستش میارن، طبیعتاً افرادی هم هستند که ازین دستاورد ها استفاده می کنند، ولی این یه مرزی داره که نباید ازش عبور کرد وگرنه میشه یه جور کلاهبرداری، مثلاً این روش هایی که میگن رو خیلی از کتابا و افراد مختلف با قیمت یه درصدی ارایه میکنن، ضمن اینکه این روش ها باید تو دبستان بهمون میگفتن ، حالا چیزی که هست اینه که مردم دنبال معجزه هستن، مثلا اونیکه باید پنج بار یه کلمه رو مرور کنه تا یادبگیره میاد میبینه طرف میگه من تو دوساعت پونصدوچارو بهتون بدون فراموشی یاد میدم، خب یه کنفرانس با هزاز نفر حدود چارساعت و دوازده میلیون!
اینجا هست که طرف دیگه عقلشو میده دست دلش!، ینی اینایی که بزرگ شدن اینجوری از حماقت ما بزرگ شدن،
نه فقط ایشون بلکه موسسات کنکوری که میگن شما اصلا درس نخون بعد نوروز بیا پیش ما شروع کن تا کنکور ما تورا فلان رشته قبول میکنیم، یا استاد مسعودی که تو شبکه آموزش میگن بیایید بسته های مارو بخرید و فلان و اینا
جالب تر اینکه افراد بزرگسال هم راحت فریب میخورن، مثلا طرف میگه ما روش های درآمد زایی اینترنتی تو خونه راحت تا ماهی پنجاه میلیون بهتون یاد میدیم، بعدش راحت چزتو پرتاشو چند میلیون میفروشه، همه این مثال هارو هممون دیدیم وتجربه کردیم
ولی واقعیت اینه که هر پیشرفتی فقط و فقط با تلاش بدست میاد،
حالا این آقا هم بیاد چارتا روش درس بده، نمیگم تاثیر نداره ولی اینطور که خودش تبلیغ میکنه حتما نیست
یه سری چیزا هست که مخصوصاً شمام که انگلیسی کار میکنید با سرچ ساده به انگلیسی میتونید ببینید،
چون حرفام خیلی پراکنده شدن خلاصش میشه اینکه!!:
«معجزه ای به جز تلاش وجود نداره»
«نباید با حماقت به افراد سود جو فرصت اخاذی داد»

7 پسندیده

حالا فیلمشو ببینید متوجه میشید که کار خاصی هم نمی‌کنه هممون میتونیم واسه کلمات رمز بذاریم، آیا ارزش این همه پول داره؟
الان حق کسی که مثلاً همین زبان شناس رو ساخته ،نشسته چند سال این همه درسو ترجمه کرده(البته از متد ترجمه ها خبر ندارم) درآمد چند سال برنامه رو این آقا بیان با یه خرده مسخره بازی و صرفا به شهرت در بیارن و استفاده از حماقت ما تو چندساعت دربیاره ضایع نمیشه؟

4 پسندیده

بله اینایی که گفتید متاسفانه هست
چه میشه کرد

3 پسندیده

من هم به شخصه اصلا این متود های کدینگ و … رو قبول ندارم و اگر هم جواب بده واسه کلمه رو حفظ کردن هست و اصلا نمیشه باهاشون کلمه رو عمیق یاد گرفت
مگه ما زبون مادریمون رو با این کارا یاد گرفتیم؟
البته نظر شخصی منه و به نظرم بهترین روش واسه یادگیری همون تکرار کردنه و گوش دادن و بعد ازشون استفاده کردن که روش سخت تریه
و این آقا هم کلی پول در میارن از همین چیزا و بسته هاشون که به نظرم زیاد خوب نیستن ولی مردم دوست دارن

7 پسندیده

من جدیدا که از صفر آلمانی رو شروع کردم به یه نتیجه‌ای رسیدم. اینکه ما حتی اگه فقط input شنیداری داشته باشیم، بدون اینکه حتی معنا رو بلد باشیم، می‌تونه در روند یادگیری موثر باشه. دقیقا مثل بچه‌ای که هنوز حرف زدن رو یاد نگرفته و فقط ورودی‌های شنیداری رو (و صد البته در محیط) دریافت می‌کنه.
کافیه ما به جای معنا، محیطی رو برای ورودی‌های شنیداریمون داشته باشیم.

متود واقعا جالبیه این TPRS. هرچه بیشتر مینی‌ستوری‌ها رو می‌خونم، میزان درونی شدن لغاتم بالاتر میره. تلفظ‌هام بهتر میشه، معنی لغات ناآشنا رو بیشتر می‌تونم حدس بزنم و ساختارها رو به دلیل تکرار زیادشون به طور عمیق یاد می‌گیرم.

از اونجایی که من انگلیسی رو با TPRS شروع نکرده بودم و در سطح بالا با این متود آشنا شدم، هم جذابیت کمتری برام داشت هم کارایی کمتر. اما برا آلمانی واقعا عالی جواب داده و خیلی خیلی زیاد براش اشتیاق دارم.

البته این نوع حفظ کردن که بالا توضیح داده صرفا برا آزمون به درد میخوره. من همیشه از این روش فراری بودم. ولی این آقا می‌تونه این تسلط و انرژی رو جای دیگه‌ای پیاده کنه.

15 پسندیده

پری خانم یه سوال
میگن که زبان دوم یادگیریش از زبان اول راحتتره سریعتر اتفاق می افته
واسه شما هم همین بود ؟
منظورم به صورت کلیه حالا نه به خاطر استفاده از TPRS
یعنی اگه TPRS فاکتور بگیرید فکر می کنید روند یادگیری سریعتر راحتتر بوده ؟؟

6 پسندیده

من هم دوران کارشناسی که با دوستان ترک و کرد زیاد بودم واقعا اینو به عینه دیدم
من اولاش فقط گوش میدادم و هیچیو نمیتوستم بفهمم ولی بعد یه مدت میتونستم کلمات رو جدا جدا بشنوم و بعد میتونستم تشخیص بدم در مورد چی دارن حرف میزنن
به نظر منم یه اتفاقایی داخل مغز میوفته و خودش ارتباط اینجاد میکنه بین ساختارها

به نظر من اینکه میگن زبان دوم راحت تره به دوتا چیز برمیگرده
یکی اینکه زبان قبلی که یاد میگیری مرتبطه با زبان قبلی و اشتراکات زیادی دارن که یادگیری رو آسون تر میکنه
و یکی اینکه زبانه اصلا مرتبط نیست و با یادگیری زبان قبلی شما روش یادگیری زبان رو یادگرفتین و به اصطلاح لم کار دستتون اومده و راحتتر یاد میگیرین
شایدم واقعا یه چیزی باشه مثل اینکه مغز قوی تر بشه و … که من نشنیدم :see_no_evil:

7 پسندیده

برا من اینطور بوده. یعنی راحت‌تره

دلیلش می‌تونه خیلی چیزا باشه. ولی فک می‌کنم منظور شما عوامل بیرونی نباشه، مثل شباهت زبان‌ها به همدیگه، یا آشنایی با ساختارها و غیره. به گمونم منظورتون اینه که از نظر ذهنی آمادگی بیشتری برای پذیرش زبان دوم وجود داره؟ درست برداشت کردم؟

البته برا من زبان سومه :see_no_evil:

6 پسندیده

دقیقا برداشتتون درسته

5 پسندیده

عهههه چه تفاهمی :joy:

منم فک میکنم همینطوره

4 پسندیده

پری جان شما به جز مینی استوری ها با چیزای دیگه هم تغذیه می کنید شنیداری رو؟

5 پسندیده

خیر فعلا که در این سطح هیچکاری نمی‌تونم بکنم. :grimacing:

فقط مینی‌ستوری

میخوام بعد مدتی داستان بخونم. یه سایتی هست، داستان و صوت داره، بدیش اینه که صوتش قابل دانلود نیست. گوگلم کار نمی‌کنه لینکشو بدم.‌

5 پسندیده

:joy::joy::joy::joy:

شما کردی و فارسی رو با هم یادگرفتین یا فارسی رو بعدا یادگرفتین؟
منم سه زبانه ام ولی از تنبلی خودم بود که الان پنج زبانه نیستم
تو کارشناسی میتونستم ترکی و کردی رو یاد بگیرم ولی یه اتفاقایی افتاد که نشد
ولی کردی رو چون به زبون خودمون نزدیکتره خیلی بیشتر میفهمم و خیلی هم با کردا بودم
تقریبا میشه گفت میتونم بفهمم دارن چی میگن

6 پسندیده

ایشالاه زودی باز شه اصلا یچوری بود این هفته برام :expressionless:
راستش من آلمانی که مقدماتی کار می‌کردم اهنگای هلن فیشر رو خیلی دوست می‌داشتم سایه میزدم.
بعد یه دوره ای رو دانلود کرده بودم که آموزش آلمانی از دویچ بود. هی میخام پیدا کنم بفرستم براتون با صوت بود شاید مفید باشه براتون.
البته قبلا یه پک تهیه کرده بودما الان یادش افتادم فردا فهرستشو عکس بگیرم اگه چیز به درد بخوری داره بفرستم براتون

5 پسندیده