10 روش برای یادگیری انگلیسی با پادکست

1
2
3

The point of shadowing is to primarily practice listening carefully and to pronounce the words you hear quickly and accurately, as soon as you hear them.
Research shows that walking while listening to a podcast and shadowing will increase the effectiveness, because you will stay alert and have more oxygen flowing to your brain as you move. It is perfect for the busy learner to use with a podcast that you have downloaded onto your smartphone or mp3 player.
Watch this short instructional lecture to see what shadowing looks like:
http://www.youtube.com/watch?v=fTHGcsn-ieM
How to Improve your Listening and Pronunciation in English - Shadow and Repeat دیدئو dideo

نکته هفتم. سایه زنی رو هم امتحان کن
سایه زدن راهی برا مطالعه زبان با تقلید یا کپی کردن گوینده نیتیو/native است.

نکته اصلی سایه زدن اینه که در وهله اول تمرین گوش دادن دقیق و تلفظ کردن کلماتی که می شنوی رو سریع و دقیق داشته باشی؛ به محض شنیدن اونها (درست در همون زمانی که اونا رو می شنوی)

تحقیقات نشون می ده که راه رفتن در حین گوش دادن به پادکست و سایه زدن باعث افزایش کارآیی میشه. به خاطر اینکه هنگام حرکت، جریان اکسیژن بیشتری به مغز می رسه و هشیار خواهی بود. به هر حال این مورد برای افرادی که دغدغه کمبود وقت رو دارند بسیار مفید خواهد بود. بارگزاری پادکست روی پخش کننده صوتی یا تلفن هوشمند.

این فایل آموزشی کوتاه رو تماشا کنید تا با تکنیک سایه زنی آشنا بشید.

10 پسندیده

وای دستت طلا
من همین پادکست رو گوش میدم
و اون مقاله ده روش رو هم دان کردم
مرسی که ترجمش رو هم گذاشتی
:heart::heart::pray::pray::pray::pray:

5 پسندیده

سلام خانم @tatym :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
من از دیشب، از بخش زیبوک دراومدم و افتادم تو پادکست ها. :blue_heart::blue_heart::green_heart::green_heart::yellow_heart::yellow_heart::heart::heart::two_hearts:
الان که دارم پادکست های ESL رو گوش می دم، عالی هستند. حوصله نگاه کردن به متن رو هم ندارم. فقط به صوت گوش می دم. پادکست هم یعنی همین دیگه. :joy::joy::joy::grin::grin:

6 پسندیده

سلام خداقوت
ممنون از مطلب خوبتون
منم پادكست British Council رو شروع كردم و واقعا عاليه

فكر كنم قسمت اول رو ده بار بيشتر گوش كردم ولي هر بار يه چيز جديد داره كه ياد بگيرم :slight_smile:

2 پسندیده