زمان ها در بسته آموزشی داستان های واقعی

سلام چرا این بسته آموزشی فقط چهار زمان رو به تمرین گداشته پس بقیه زمان ها رو چجوری یاد بگیریم

این تاپیک مربوط به درس« مکالمه فعالانه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان های واقعی » فصل: « درون حصار »

7 پسندیده

سلام وقت بخیر
متاسفانه من هنوز داستانهای واقعی رو شروع نکردم ولی این رو میدونم که زبان انگلیسی ۱۶ زمان داره که به ۴ قسمت تقسیم میشه و هر قسمت هم ۴ قسمت داره . ۸ تا از این زمانها اصلی هستش که یه کلیپ آموزشی توی زبان شناس هست که لینکش رو اینجا براتون میزارم

موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

6 پسندیده

ممنون خب بزارید ک ببینیم

4 پسندیده

منظور منو این دوستمون بهتر توضیح داده

4 پسندیده

بفرمائید :point_down::point_down::point_down:

مرور خلاصه زمانهای انگلیسی

7 پسندیده

سلام . فکر میکنم 12 تا باشه
سه تا زمان اصلی : حال ، گذشته ، آینده
هر کدوم هم به چهار روش میتونن بیان بشن :
ساده ، استمراری ، کامل ، کامل استمراری
در کل میشه 12 تا

با توجه به توضیحاتی که بالا دادم ، شما اصلی ها رو یاد بگیرید ، فرعی ها رو هم می تونید متوجه بشید ، حالا اسماشون اصلا مهم نیست
فقط باید توی کتاب ها و فیلم ها ، خیلی زیاد ببینید و بشنوید ، در موقعیت های متفاوت ، تا مسلط بشید

ضمن اینکه تمام زمان ها رایج نیستن و بعضیاشون خیلی کم استفاده میشن ، خصوصا توی مکالمه و فیلم و پادکست و…
شاید توی کتاب ها گاهی بهشون برخورد کنید

زمان های
حال ساده ، حال استمراری ، گذشته ساده ، گذشته استمراری ،
حال کامل ، گذشته کامل ، آینده ، آینده کامل
پر کاربرد هستن
آینده ی کامل هم کم کاربرد تره که توی بسته ی قدرت ، گاهی اوقات بهش اشاره میشه
هفت تای باقی مونده رو توی داستان های واقعی و انگلیسی قدرت بهش میپردازن که اگه شما مسلط بشین و بتونید ازشون استفاده کنید خیلی خیلی عالیه و منظورتون رو کامل می تونید برسونید و نیازی به بقیه زمان ها ندارید تقریبا !

8 پسندیده

واقعا، اینجوری ک خیلی هم عالیه :+1::+1:

3 پسندیده

سلام آقا مهران وقتتون بخیر
ضمن احترام به نظر شما باید خدمتتون عرض کنم که ۴ تا زمان باقی مونده مربوط به قواعد آینده در گذشته است
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

3 پسندیده

سلام . وقت شما هم بخیر
ممنون بابت تذکر ، من نمیدونستم :blush: چون گرامر مطالعه نکردم به اونصورت
همینا رو هم زیاده روی کردم :joy:

ممنونم . همچنین :rose:

3 پسندیده

بنظر من اتفاقا خوب کاری کردید ، من که خیلی پشیمونم ، میتونستم همون وقت رو برای تقویت لیسنینگ و اسپیکینگ بزارم :woman_facepalming::woman_facepalming::woman_facepalming:

3 پسندیده

به نظرم شما هم اگه از تکنیک tprs استفاده کنید که حتما همینکارو میکنید :blush: ، ساختار ها رو زیاد ببینید ، بیشتر از گرامر به مفهوم و بازه های زمانی دقت کنید و خیلی دنبال تحلیل نباشید مشکلی توی اسپیکینگ نخواهید داشت
و وقتتون هم تلف نشده
حتی با وجود اطلاعاتی که دارید می تونید ریدینگ بهتری هم داشته باشید
بازم این نظر شخصی منه و مبنای علمی نداره :joy:

3 پسندیده

مطالعه گرامر من به سالهای دور و روش تدریس آموزشگاههای قدیمی بر میگرده و توی ریدینگ و دیکته و درک مطلب زیاد مشکل ندارم . الان چند وقتی هستش به برکت زبان شناس لیسنینگ و اسپیکینگ رو هم دارم تقویت میکنم

3 پسندیده

خیلی هم عالی . امیدوارم موفق باشید :blush::rose:

3 پسندیده

دوست عزیز شما کدوم بسته های آموزشی رو از زبان شناس تموم کردی ک الان توی مکالمه رووون هستین، میشه بفرمایید ما هم امیدوار بشیم و بیشتر وقت بزاریم برا مطالعه، مرسی

3 پسندیده

سلام . من آخرای بسته ی قدرت هستم
چندتا هم از داستان های واقعی و داستان های کوتاه مجموعه Deep English مطالعه کردم
و فکر نمیکنم توی مکالمه هم روون باشم ، گرچه فهم نسبتا خوبی از زبان بدست آوردم تا حدودی با توجه به زمانی که تا الان گذاشتم
در مورد مکالمه اینکه : تا حدودی میتونم نظراتم رو بیان کنم و سوال بپرسم و پاسخ بدم ، ساختار ها و گرامر هم تا حد نسبتا خوبی برام جا افتادن و از زبونم تا حد زیادی درست جاری میشن

در کل هنوز مکالمه رو جدی شروع نکردم ،البته به زودی این کار رو انجام میدم
و چون تمرین زیادی نداشتم تا الان ، پس طبیعیه که انتظار نتیجه نداشته باشم یا قضاوت نکنم خودمو
مکالمه فقط با مکالمه قوی میشه ، بسته ی قدرت و داستان های واقعی به باز شدن زبان شما و جا افتادن و نهادینه شدن گرامر توی ذهنتون کمک میکنن و شما رو آماده ی مکالمه میکنن
هر وقت آماده باشید ، زبان از دهانتون جاری میشه بدون فکر کردن
و اونوقت هم که زبان بهتون اعلام آمادگی میکنه و شما می تونید حرف بزنید و تمرین کنید تا بهتر و بهتر بشید
من الان در مرحله ای هستم که زبان داره بهم میگه تنبلی رو کنار بذارم و مکالمه رو شروع کنم
البته بعضی ها میگن از اول مکالمه کنید ، نظرات متفاوته
در کل برای یادگیری مکالمه ، مهم اینه که مکالمه کنید و تمرین کنید تا به سلاست برسید
من هنوز به سلاست نرسیدم :grin: سعی میکنم تا قبل از عید ، قدم بزرگی به سمتش بردارم
و با توجه به تجربیات دوستانی که به سلاست رسیدن میشه گفت که کار شما بعد از انگلیسی قدرت تازه شروع میشه و دوره ی انگلیسی واقعی و مگا داستان ها کمک زیادی به اسپیکینگ میکنن

5 پسندیده

امیدوارم موفق باشی و به نتیجه مثبت برسی و ما هم از تجربه و انگیزه شما دوستان استفاده ببریم

4 پسندیده

ممنون ، قطعا همینطوره
همینطور که دوستان دیگه با رعایت اصول ، استمرار و تلاش ، موفق شدن و تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار دادن ، ما هم موفق میشیم و این تجربیات رو انتقال میدیم به دیگران
و این چرخه ادامه پیدا میکنه :grin:

3 پسندیده