گرامر زبان

سلام.برای اموزش گرامر صفر تا صدچه منبع یا کتابی معرفی میکنید؟

این تاپیک مربوط به دوره« داستان‌های بچگانه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.

4 پسندیده

سلام
بنظر بنده شما تا میتونید کتاب و لیسنینگ گوش کنید
ناخداگاه گرامرتون خوب میشه
ولی کتاب برای گرامر کتاب گرامر رو قورت بده خوبه
و انگلیسی از صفر تا صد :grin:

6 پسندیده

ممنون من هم میخوام کنکور بدم و هم زبانم رو تقویت کنم برا همین دنبال راه سریعتری هستم

4 پسندیده

خواهش میکنم
برای کنکور کتاب دکتر شهاب اناری رو خریداری کنید

6 پسندیده

و همچنین کتاب زبان عمومی زیره ذره بین
البته بنده هنوز کنکور ندادم اینم دوستان گفتن خیلی موثره دارم پیشنهاد میکنم چون نتیجه گرفتند

8 پسندیده

بهترین کتاب برای کنکور، کتاب‌های شهاب اناریه. جدا از نحوه‌ی درس دادن و توضیحات، شخصیت جالبی داره و از محتواهای جالب استفاده می‌کنه. اون موقع من کتاب‌هاشو میخوندم انتشارات دیگه‌ای این کتاب‌ها رو چاپ میکرد. اسم انتشاراته یادم رفته، وسط کتاب‌هاش پر شعرهای ادبی و جملات انگیزشی بود. بعدها فروختنش به انتشارات مبتکران. ولی محتواش همونه و هنوز همون کارایی رو داره.

14 پسندیده

سلام.
چه خوب که شما کتاب گرامر داشتید و خوندید…من همیشه فراری بودم چون قدرت ذهنم برا بخاطرسپاری گرامر ضعیف بود…چه فارسی, چه عربی و چه انگلیسی :cry::joy:

8 پسندیده

برعکس شما خوب گرامرو بلدین

3 پسندیده

سلام

گرامر همه‌ش فرموله. مثل اینه که ریاضی بخونید، یه نوع بازی با ذهنه

8 پسندیده

گرامر توضیح دادن و تشریح کردنش سخته در اصل بکار گیریش در اسپیکینگو رایتینگ
من گرامرم‌فوق العاده ضعیفه

5 پسندیده

اندیشه سازان بود
واقعا کتاب های فوق العاده ای بودند
مجبورشون کردند که بفروشند به مبتکران

3 پسندیده

خدایی گرامر توضیح دادن راحت‌ترین کار تدریسه. قبلا کتابای مدرسه همه‌ش گرامر و ریدینگ بود، الان داد معلما دراومده با وقت کمی که به درس زبان دادن باید کارای زیادی انجام بدن. هم امتحان گفتاری باید بگیرن، هم امتحان شنیداری، هم کتبی. بعد هم کتاب، هم میزان تایم درس طوری نیست که معلم بتونه دانش‌آموز رو به سطحی برسونه که گفتاری و شنیداریش نمره‌ی کافی بگیره. درواقع کتاب زبان رو بدون آماده کردن هیچگونه بستری تغییر دادن.

مگه کسی که کلاس خارج از مدرسه رفته باشه، یا خودش درسخون باشه بتونه به موارد بالا دست پیدا کنه.
بعد کلاس هفت و هشت کلا گرامر نداره، اما یهو دانش‌آموز تو کلاس نهم با حجم عظیمی از گرامر مواجه میشه.
کلاس دهم و یازدهم هم کلی ریدینگ مسخره داره با گرامرهای سخت، دوازدهم که دیگه فاجعه است خدایی.
فایلای شنیداریشون که همه غلط غلوط تلفظی. بعضیاشو دانش‌آموزای دبیرستانی انگار دارن میخوننش. باز دانش‌آموزا از بزرگسالا بهتر میخونن.

یه روز اگه وقت کنم نقدی بر این کتاب‌ها می‌نویسم و یه جایی چاپ می‌کنم هرچند که “نرود میخ آهنین در سنگ فرو”.

باشد که آموزش و پرورش به راه راست هدایت شود.

9 پسندیده

معلمای ما خودشون کلی غلطو غولوط دارن @maryam
مثلا تلفظ people
پی پوُل :joy::expressionless:

6 پسندیده

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآمممممممممممممممیییییییییینننننننننننن

:joy::joy: مرسی که هستش
تلفظ صحیحشو بگو ببینم؟ :thinking:

6 پسندیده

:joy:
خنده‌ی تلخ من از گریه غم‌انگیزتر است :grimacing:

عزیزم زبانشناس رو بهش معرفی کن باشد که رستگار شود :grinning:
من فک میکردم معلمای تهرانی خیلی باسواد باشن

6 پسندیده

نه بابا ربط به استان نداره. الان دیگه اموزش پرورش پر شده از حق التدریسی ها که بندگان خدا هم بی تجربن هم تخصص کافی ندارن.

7 پسندیده

جالب اینجاست که نه تنها حداقل تلاش خودشونو برای یه تدریس حالا نه خیلی عالی ولی حداقل درست و بدون غلط نمیکنن هیچ همیشه هم در حال اعتراض هستن که چرا حقوقشون کمه

با توجه به اینکه سه ماه تابستون تعطیلن، عید تعطیلن، زمان برگزاری امتحانات تو دی و خرداد تعطیلن، تعطیلات رسمی تعطیلن، بعلاوه اینکه به غیره جمعه ها در هفته پنجشنبه ها هم تعطیلن

5 پسندیده

هرکدوم برای خودشون یه نوع سوتی دارن :joy::joy::joy:

3 پسندیده

پی پِل دیگ :joy::joy::joy:

3 پسندیده

اینا رو که میفرستن ابتدایی. بخدا خیلی ظلمه

اصلا اینا درس‌های تربیتی نخوندن و اداره کردن کلاس، نحوه‌ی رفتار با بچه‌ها و روش تدریس رو بلد نیستن.

می‌دونید چرا آموزش و پرورش اینطور شد؟

هر نهادی هر ساله میزانی بازنشستگی داره و میزان بازنشستگی آموزش و پرورش خیلی بالاست. پس باید هر ساله به همون میزان بازنشستگی و حتی بیشتر (پیش‌بینی حوادث و مرخصی‌ها و غیره) دانشجوی دبیری بگیرن. اما از سال ۸۶ تا ۹۰ این روند متوقف شد. اومد که مثلا صرفه‌جویی کنه به‌خاطر چندرغازی که به دانشجویان دبیری میده ولی از این ور الان تو منجلاب کمبود نیرو دست و پا میزنه و رو آورده به حق تدریسی و نهضتی.

حالا همینا رو یه سال براشون آموزش بذاره حداقل بچه‌ی ابتدایی که شخصیتش زیر دست این معلم شکل می‌گیره، درست شکل بگیره.

5 پسندیده