استفاده از is going to و will

چه موقع از going to و چه موقع ازwill استفاده میکنیم؟؟؟؟

مثلا در جمله the rock is going to his land چرا از will به جای gaining to استفاده نشده ممنون میشم پاسخ بدید

این تاپیک مربوط به درس« زمان آینده » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان های واقعی » فصل: « زندگی یا مرگ »

4 پسندیده

سلام
وقت به خیر

ساختار be going to به معنی قصد انجام کاری را در آینده داشتن هست اما فعل کمکی will به طور کلی به اتفاقی که در آینده خواهد افتاد اشاره می‌کنه. اگر برای انجام کاری نقشه‌ی قبلی داشته‌باشید برای بیانش باید از be going to استفاده کنید.

I’m going to meet my old friend next week.

قراره هفته‌ی بعد دوست قدیمی‌ام رو ملاقات کنم.

اما will برای بیان کلی اتفاقات در آینده برای تصمیم‌های لحظه‌ای و… استفاده می‌شه.

تفاوت کاربردهای be going to و will رو می‌تونید توی این صفحه مطالعه کنید.

و توی این جمله یعنی یک سنگ قراره یا می‌خواد بی‌افته روی دستش. و به خاطر توضیحاتی که داده و نشونه‌هایی که داده می‌گه رو حساب اون‌ها قراره این اتفاق بی‌افته.

7 پسندیده

البته اگر بعد از tobe going to ,یه فعل بیاد به معنی قصد وانجام کاری میشه ولی اگه بعدش یه اسم بیاد خود tobe going to فعل اصلی هست وزمان حال استمراری یعنی دارد میرود
مثلا
i’m going to school
من دارم به مدرسه میروم

i’m going to meet my parent next week
من قصد دارم تا والدینم رو هفته دیگه ببینم
دراینجا tobe going to قصد وتصمیم رانشان میدهد.یعنی کاری که تو ازقبل براش برنامه ریزی کردی

ولی will تصمیمات آنی ولحظه ای رو نشون میده
مثلا
telephone is ringing , I 'll answer it

خب تو از قبل که برای جواب دادن تلفن برنامه ریزی که نداشتی الان زنگ خورده وخواستی جواب بدی همین الان تصمیم گرفتی.

3 پسندیده