انتخاب کلمه میانی! در لایتنر

بله اینم روش خوبیه :ok_hand: :ok_hand:
البته من از لایتنر استفاده نمیکنم من لغت ها رو لیست میکنم و طبق یه برنامه هر چند وقت یبار مرور میکنم اگه وقت کنم جلوش مثال هم مینویسم
یکی از دوستان تو یه تاپیکی نمونه اش رو گذاشته بود یه چیزی مثل همون البته نه تو کارت های جدا از هم
ولی روش شما هم جالبه

7 پسندیده

سلام @hnaseri

موردی که گفتم شبیه این مورده @pari

دوره ESL podcast…پارت ۱…درس رفت و آمد به خانه و اجرای دستورات…حدود زمان ۱۰و ۴۵

. The shoulder is the part of the freeway where you can stop your car and not get in the way of anyone else. It’s on the right hand side or the left hand side; you can have a shoulder on either side of the freeway.

الان کل have a shoulder on either side هایلایت آبی شده به خاطر have on side و متاسفانه نمیشه shoulder رو انتخاب کرد

8 پسندیده

منم با این مشکل روبرو هستم
اگه حل بشه خیلی خوبه

6 پسندیده

من الان درس رو دیدم. اونجا شما باید shoulder رو کپی کنید و توی سرچ دیکشنری دنبالش بگردید. اگه قبلا جایی هایلایتش کردید با جمله‌ی مورد نظر میارتش درغیراینصورت من راهکارش رو نمیدونم وقتی همونطوری، همونجا به لایتنر اضافه‌ش کنید. شاید تک کلمه بره توی لایتنر با به صورت تصادفی خودش جمله رو انتخاب کنه.

برا من بیشتر این قسمتی که بولد کردم سواله. اینکه ساز و کار اضافه کردن یک کلمه به لایتنر، صرفا از طریق دیکشنری چطوریه؟

@hnaseri

7 پسندیده

کلمه رو کپی کنید تو دیکشنری بزنید میتونید هایلایتش کنین. من خودم الان امتحان کردم.

7 پسندیده

سلام و متشکرم @hnaseri @pari

این روش رو می دونم…البته واژه ی shoulder چندین بار تو این درس تکرار شده…مساله اینه که من می خواستم تو این ترکیب خاص, فایل صوتی جمله رو تو لایتنر با این واژه داشته باشم؛ نه یه جمله دیگه…که نشد :cry:

6 پسندیده

پس فعلا به این صورت امکانش نیست. مگر اینکه یه روش دیگه ای انجام بدیم.

7 پسندیده

مساله اینه اون کلمه با جمله‌ی خاصی میره تو لایتنر یا به تنهایی؟

من چون لغات داخل لایتنرم زیاده نمی‌تونم امتحانش کنم که لغت رو پیدا کنم ببینم با چه شرایطی رفته تو لایتنر؟

5 پسندیده

من این کار رو کردم قبلا البته اگه اشتباه نکنم
اون چیز جدیدی رو که وارد میکنید و میفرستینش تو لایتنر وقتی میخواین مطالعش کنید دقیقا همون جلمه میاد که شما اون متن رو توش دست کاری کردین
من از این روش استفاده میکنم واسه هایلایت کردن عبارت هایی که میخوام تو لایتنر تکرارشون کنم ولی اگه بخوام هایلاتش کنم معمولا یه کلمه اسون رو باید هایلایت کنم که امار رو به هم میریزه
ولی من میام اون کلمه رو تغییر میدم و اصلا بجاش یه کلمه ی دیگه یا با یه پسوند دیگرو سرچ میکنم و بعد میفرستمش داخل لایتنر
اینجوری هیچ کلمه ای زرد نمیشه و من اون جملمم دارم تو لایتنر :grin:

7 پسندیده

جل الخالق! :sweat_smile: خودم هم اینو نمیدونستم

5 پسندیده

وقتی اون چیزی که میخوای رو نمیتونی در حالت معمولی اجرا کنی مجبور میشی یه راه حل غیرمعمول براش پیدا کنی که میشه همین (سواستفاده از نواقص نرم افزار جهت منافع شخصی :grin:)

4 پسندیده

من کلمه ای رو که دیکشنری نشون میده پاک میکنم کلمه خودم رو میزنم بعد همون جمله با کلمه خودم می ره تو لایتنر

6 پسندیده

من بارها این مشکل رو داشتم اما یک چیزی که هست اینه که اگر کلمه مهمی باشه باز به شکل منفرد بهش برخورد می کنین و اونجا می تونین به لایتنر اضافه اش کنین
راه حل من اینه اکثر اوقات
از مزایای گسترده خوانی اینه دیگه :sweat_smile:
در قید و بند یکی دو واژه سخت کم تکرار نیستی

4 پسندیده