درخواست اضافه کردن پادکست های GGSC به زبانشناس

مجموعه GGSC دانشگاه برکلی. مرکزی که مأموریت خود را افزایش تاب‌آوری، بالندگی، مهربانی و همدلی در مخاطبان، با تکیه بر دانش‌های جامعه‌شناسی، نوروساینس (عصب‌شناسی) و روانشناسی تعریف کرده است (آدرس سایت).

در بیشتر پادکست‌ها، به جای استفاده از چارچوب خشک و رسمی علمی و دانشگاهی، یک مطالعه موردی (Case Study) انجام می‌شود. به این صورت که داستانی واقعی مطرح شده و بر اساس آن،‌ به ابزارها و تکنیک‌های روانشناسی مثبت گرا می‌پردازند.

طبیعتاً این شیوه،‌ اثربخشی بالایی دارد. اما این را هم باید بپذیرید که به خاطر وارد شدن به داستان‌گویی از زندگی روزمره، دامنه‌ی واژگان به‌کار رفته در گفتگوها، کمی بیشتر از پادکست‌های تخصصی باشد (البته کیفیت خوبِ ضبط پادکست‌ها، تا حدی این مسئله را جبران می‌کند).

مجموعه پادکست Greater Good یک مزیت دیگر هم دارد. یکی این‌که متن کامل گفتگوی انجام شده در هر پادکست هم، روی سایت قرار داده شده و اگر به قصد یادگیری زبان بخواهید این پادکست‌ها را گوش کنید، قطعاً می‌تواند کمک‌کننده باشد.

23 پسندیده

سلام و ممنونم ازتون بابت پیشنهاد چنین منابعی

8 پسندیده

:rose::rose::rose:
این پادکست رو من دوست داشتم👇`
چگونه بهترینِ خودمان را بیابیم

8 پسندیده

پادکستای منظمی به نظر میرسه اما دو تا مشکل اساسی داره

۱- خیلی طولانی هستن. ۲۰ دقیقه!
۲- اولش یه دقیقه تبلیغ داره.

9 پسندیده

چقد عالیه آقا امیر حسین :+1::blush:
آقایِ ناصری عزیز :rose: بذارین دگ لطفاً خیلی خفنِ :wink:
:pray: @hnaseri :pray:

8 پسندیده

من از اضافه شدن هر دوره ای استقبال می کنم ⁦:v::grin:
مخصوصاً اگه شیوه جدیدی توش باشه

8 پسندیده

فک کنم بشه یه دقیقه اولشو کات کرد و پادکستاشم دو نیمه کرد،
ولی،به نظرم آخه پادکست اگه طولانی باشه مخاطبو مشغول خودش میکنه و بیشتر تاثیر داره تا اینکه دوتا پادکست ده دقیقه ای

7 پسندیده

سلام. اگه واقعا پادکستای خوبی به نظر می رسن که مزیت حساب میشه.
الان پادکستای Aj و FeelGoodEnglish هم اکثرا بالای 20 دقیقه ن

7 پسندیده

سلام از کجا میشه پادکست های انگلیسی واقعی ودیگر پادکست های سطح ابتدایی دکتر aj hoge رو دانلود کرد

4 پسندیده

سلام
پادکست ها معمولا سطح ابتدایی ندارند و اکثرا گفت و گو حول محور مسائل روز هستن. پادکست های آقای ای جی هم همینطورن. شما برای دسترسی و دانلود پادکست های ایشون میتونید از اپ پادبین (Podbean) استفاده کنید.

7 پسندیده