راهنمایی در داستان های بچگانه

سلام
… من در مرحله ۳ مشکل دارم. آنجایی که باید بدون نگاه به متن فراز به فراز به گویده گوش بدم و اون رو تکرار کنم. چون سریع و با لحجه خودشون میگه و نمیتونم سرعتش رو پایین بیارم. چون اصلا اونطوری که نوشته میشه خونده نمیشه و در کل من مبتدی ام و نمیتونم تکرار کنم. فرمودید که نباید وسواس باشم اما گفتم این رو هم بپرسم در کل چند درصد درس رو بتونم تکرار کنم کافی هست؟ به طور میانگین چند دفعه باید گوش بدم؟

4 پسندیده

درود بر شما

چرا نمی‌شود؟ کنار پخش‌کننده در پایین صفحه می‌توانید سرعت دلخواه را برگزینید.
پشینهاد می‌کنم چندبار با دور کند گوش دهید و تکرار کنید سپس با سرعت‌های بالاتر.

در کل دوره‌ی داستان‌های بچگانه بیشتر با هدف بالا بردن سطح واژگان است، همینکه بتوانید مفهوم را آسان دریافت کنید و واژگان را درست تلفظ کنید و درس را جمله به جمله (هتا با مکث) درست و روان بازخوانی کنید به هدف دوره نزدیک شده‌اید.

میانگینی وجود ندارد که یک درس را چند بار بخوانیم، شاید با یک بار خواندن برخی درس‌ها به این نتیجه برسیم که در معنی، تلفظ، جمله‌بندی و… آنها هیچ مشکلی نداریم و به درس بعدی برویم،

شاید هم نه، با پنج بار یا پنجاه بار خواندن یک درس به نتیجه‌ی دلخواه برسیم.

فصل سه از همه‌ی فصل‌ها دشوارتر است، فصلهای بعدی آسانتر اند و این مشکل‌ها را نخواهید داشت.

7 پسندیده

سلام منم مبتدیم و خودم این کار رو میکنم ک میتونم بعد بدون متن با خود گوینده تکرار کنم

اول یکم سرعت رو بیارید پایین ک خدا رو شکر این قابلیت توی نرم افزار هست که راحتر بتونید این روش رو اجرا کنید
و اول هم به متن جمله نگاه کنید فراز به فراز و همزمان باهاش تکرار کنید و وقتی مسلط شدین بعد بدون نگاه کردن به جمله خیلی راحت میتونید باهاش تکرار کنید.

6 پسندیده