تالار زبانشناس

روخوانی درس و سوال

سلام دوستان من عاشق اینم ک هر درسی رو ک میخونم بعد صدای خودم رو ضبط کنم و دقیقا لهجه و احساس داستان رو به خودم بگیرم و بخونم ولی میخوام از این حالت بیام بیرون و بتونم خودم بازگو کنم داستان رو
ولی متاسفانه نمیتونم هنوز خیلی کلمه کم میارم یا خیلی برام سخته خیلی انرژی ازم گرفته میشه خیلی زیاد، و اینکه خیلی هم اشتباه میکنم تو گفتن خیلی پرت و پلا میگم :upside_down_face:
میشه راهنماییم کنید ک چجوری این کار رو انجام بدم ک انقد ازم انرژی گرفته نشه
میدونم اول هر کاری سخته و باید ادامه بدم تا مسلط بشم ولی انقد اذیت میشم ک بیخیال میشم میگم فعلا بیخیال
اگه روشی دارین ک میتونه مفید باشه برام لطفا راهنماییم کنید
ممنونم :rose:

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی شنل قرمزی » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی دوم »

19 Likes

Hi
I feel the same when I listen to your reading as I listened to the main lesson. :star_struck: I enjoyed it.

Awsome, good job :clap:

14 Likes

به نظر من اکنون زود است که بخواهید داستان را از روی خود تان بازگویی کنید، زیرا همانگونه که خودتان گفتید دانش واژگانی تان کم است و دیگر اینکه هنوز اول راه اید و بازگویی کردن انرژی و وقت بسیاری از شما می‌گیرد. پیشنهاد می‌کنم دوره را زودتر به پایان برسانید و درس‌های انگلیسی بدون تلاش یا Deep english و … را شروع کنید تا بتوانید به انگلیسی گفتگو کنید سپس بازگویی کتاب‌ها و درس‌ها برای تان آسانتر خواهد بود.
پیروز باشید.

13 Likes

:rose:tnx a lot
i am happy you liked it :hibiscus:
what interesting you are my fellow citizen
im from dezful too
nice to meet you
good luck too
ببخشید اگه جمله بندیم اشتباهه تصحیح کنید برام لطفا ممنونم

سپاسگزارم از راهنماییتون

9 Likes

سلام سارا جان

من سر فرصت یه سری نکات رو بهتون میگم که اگه رعایتشون کنی، هر روز بهتر و بهتر میشی.

11 Likes

سلام پری خانم
ممنونم خیلی لطف میکنید
من مشتاقانه منتظر راهنماییاتون هستم :heart: :rose:

9 Likes

به نظرم نسبت به سطحی ک هستید خیلی هم خوبه جمله بندی تون؛ و راحت بگیرید؛ نشه مثه من ک انقدررر سخت گرفتم ک آخرش انگیزه ای واسم نموند

9 Likes

اره متاسفانه این عادت رو دارم ولی خب دوست دارم الان اگه اشتبلاهی تو جملات هم هست همینجور ک پیش میرم از دوستان هم کمک بگیرم ک کم کم اشتباهاتم تصحیح بشه

خب الان دوباره ساده بگیرید ک انگیزتون برگرده یا هدف اصلیتون رو مشخص کنید و همیشه به خودتون یاداوری کنید

8 Likes

Nice to meet you too my dear fellow-citozen. I’m glad to see you here. :tulip: :tulip:

As our friend said, take it easy. Your grammar will improve by reading a lot stories and books without much effort.

My pleasure. :pray:

7 Likes

سارا جون مثل همیشه عالی
:ok_hand: :rose: :ok_hand: :clap: :kissing_heart: :heart_eyes: :heart:

6 Likes

ممنونم آناهیتا جون :heart::sparkling_heart::heart_eyes::heart::sparkling_heart::heart_eyes:

5 Likes

سلام, خسته نباشی واقعاً خیلی جالب بود شما یک اجرای خیلی خوب داشتید , موفق باشید , اما برای مطلب بعدی که فرمودی لغت کم میاری اصلاً نگران نباشی , چون این شامل مرور و تکرار میشود بدون آنکه فشار زیاد و یا خودت را نگران کنید به تلاش قابل تقدیرتان ادامه دهید, من فکر می کنم در کوتاه زمان ممکن به این خواسته با ارزش تون خواهید رسید فقط مطمین باشی به کار و عملتان , من که دیدم شما چقدر با دقت مطلب را خواندی و این نشانه و علامت اشتیاق است , پس نگران بقیه چیزا نباشید. راستگار

7 Likes

لطفا تو زمانش اطلاع رسانی کنید که ماهم فیض ببریم. ممنون @pari

6 Likes

سپاسگزارم از لطفتون🌹

ممنون که انگیزه میدین شما هم پایدار باشید

5 Likes

همین تاپیک رو پیگیری کنید چون قراره نکات مربوط به این بازخوانی باشه. امروز آخر وقت یا فردا نکات رو میگم

8 Likes

خب بریم سروقت فیدبک دادن.

من هرچند وقت یکبار برای یکی از اعضا از این نوع فیدبک‌ها میدم و تعداد اندکی استفاده می‌کنن که چه خوب (همون تعداد اندک کافیه برا من)، اما خیلی‌ها هم استفاده نمی‌کنن و با وجود اینکه سطحشون بالا میره اشتباهات رو با خودشون تا اون بالا میبرن‌. به هرحال من گاهی روی ناظمیتم بالا میاد و از این فیدبک‌های خشن میدم :joy:

نکته‌ی مثبت وویستون روایت عالیتونه همراه با احساس آرامشی که موقع روخوانی دارید.

در بحث یادگیری زبان دو مقوله‌ی accuracy (صحت) و fluency (روانی) داریم که این دو مورد باید به موازات هم جلو برن. صحت یعنی به کار بردن درست ساختارها، تلفظ‌ها، گرامر و… و روانی هم یعنی بتونید بدون مشکل از این ساختارها استفاده کنید و حرف بزنید.

اینجا کاری با روانی نداریم چون هنوز برا شما زوده پس میرم سروقت accuracy. من یه قسمت‌هایی از وویس شما رو اصلا متوجه نشدم‌. یعنی رفتم داستان رو دیدم بعد فهمیدم چی به چیه. باید وقتی بازگویی می‌کنید تمام صداها و کلمات رو به حد قابل قبولی یاد گرفته باشید. یکی از دلایلی که باعث نامفهوم بودن جملات میشد تلفظ ناصحیح بود. به کار بردن v به جای w در ۹۸% موارد مثل wolf, way, went, wood. من اصلا جمله A woodcutter was in the wood رو نفهمیدم، تا به متن نگاه کردم. نباید سرسری از روش رد بشید خصوصا اینکه دارید بازگویی میکنید.‌یا در جمله‌ی آخرش Hood never saw the wolf again، که من اصلا متوجه نشدم چی گفتین. صوت بعدی مصوت‌ها هست که توی ear, hear, look رعایتش نکردید و کلمه‌ی smell رو درست تلفظ نکردید.

قرار نیست معجزه‌ای رخ بده. من هیچ راه میان‌بری برای یادگیری نرفتم. هیچ راه دیگه‌ای نیست جز گوش دادن دقیق و متمرکز.

من با قاطعیت این‌ها رو گفتم چون این درس اولتون نبود، و باید نسبت به وویس اول بهتر می‌شدین که اینطور نبود. درس اولتون عالی بود، باید درس‌های بعدیتون عالی‌تر بشه.

حسن ختام کار هم اینکه، اون hello گفتن گرگه رو خیلی دوست داشتم. اگه به تسلط کافی در انگلیسی برسید، می‌تونید به روایت داستان بپردازید که هم جالبه و هم می‌تونه منبع درآمد باشه براتون.

موفق باشید.

12 Likes

سلا پری خانم :rose:
ممنونم بخاطر این نوع فیدبک ها حتما استفاده میکنم از راهنمایتون
راستش من این نوع فیدبک ها بیشتر برام ارزش داره تا تعریف و تمجید کردنا
اینجوری اشکالاتم رو تصحیح میکنم و دفعه بعد تمام تلاشم رو میزارم ک بهتر بتونم اون کار رو انجام بدم ولی اگه فقط تشویق و تمجید باشه متوجه اشتباهاتم ک نمیشم هیچ توی سطوح بالاترم همون اشتباهاتم رو با خودم میبرم

اتفاقا من خیلی برام مهمه ک تلفظ صحیح رو یاد بگیرمم چون مطمینم از همون اول اگه پایه یادگیریم درست باشه کارم خیلی راحتره مخصوصا تلفظ به نظرم اگه از همون اول بهش توجه نشه بعدا واقعا کار سختیه توی مراحل بالاتر درست کردنش بینهاایت ممنونم ک اشکالات تلفظیم رو گرفتین حتما توی اجراهای بعدیم سعی میکنم تلفظ واضح و درستری ارائه بدم

:raised_hands: بله حق با شماس ولی به لطف راهنمایی های شما حتما در روایتهای بعدی توصیه هاتون رو عملی میکنم :heart:

:grinning::grinning::heart_eyes::heart_eyes:

بازم سپاس بینهااایت بخااااطر تجربه و راهنماییاتون ک در اختیارم گذاشتین…:rose::rose::rose:

8 Likes