Round چرا اومده

سلام

They made a big round snowball and a small one

آنها یک گلوله برفی بزرگ و یه گلوله برفی کوچک تر درست کردند.

اگر معنی snowball گلوله برفی است، پس چرا round هم که معنیش گلوله است اومده؟

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی آدم‌برفی » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی دوم »

6 پسندیده

واااای خدای من🤦‍♀️
گاها ک تاپیک های شما رو میخونم استرس میگیرم
اخه حس میکنم خیلی به جزئیات گیر میدین…
من به خودم خیلی سخت میگیرم و اذیت میشم یه جاهای ولی شما رو ک میبینم انقد جز به جز وارد متن میشید برام سوال میشه ک آیا واقعا سختتون نمیشه…
یکم ساده تر بگیرید بخودتون به قول دوستان کم کم ناخوداگاهتون جواب تمام این سوالاتتون رو در طولانی مدت میده…
ببخشید اینجور گفتم نمیخوام یه وقت باعث ناراحتی بشه خوبه ک با دقت هر درسی رو بخونید ولی یکم فزصت بدین به خودتون زمان بخوره و جواب اینجور سوالاتتون رو بگیرید و اگه دیدین ک اونجوری براتون مفید نیس اونوقت دوباره با همون روش خودتون پیش برید
موفق و پیروز باشید

11 پسندیده

دقیقا
منم قبلا به ایشون عرض کردم
منتهی اصرار دارن که کاملا وارد جزییات بشن (جزییاتی که شاید تا سال ها براشون کاربرد نداشته باشن)

5 پسندیده

اتفاقا چند مورد از سوالاشون سوالای خودم بود ولی خب من گفتم درگیر نکنم خودمو و بزارم کم کم حل بشه با اینکه خودم تو این موارد وسواس دارم
ولی دیدم ایشون داره به روندشون ادامه میده و خیلی سخت میگیره
من جای ایشون استرس گرفتم و به نظرم این روند سختگیری نه تنها باعث یادگیری نمیشه باعث دلزدگی هم میشه
امیدوارم ک موفق باشن و هر جور ک خودشون صلاح میدونن ادامه بدن ولی خب حتما دوستانی امثال شما ک تجربه دارید حتما میدونید ک میگید انقد گیر ندین

4 پسندیده

حتی اگه فرد اینقدر سرسخت باشه که دلزده هم نشه، سرعت یادگیری به شدت پایین میاد (چون باید بشینن و تک تک کلمات و جملات رو آنالیز بکنن که این انٰرژی خیلی بالایی رو میطلبه) مثلا فرض کنید که یک کتاب 1000 صفحه ای چند سال طول میکشه خوندنش؟ :grin:

ذهن در مقابل آنالیز مقاومت نشون میده، چون مغز با تماس با انگلیسی واقعی (بدون توقف و آنالیز) به صورت خودکار تمام قوانین و گرامر رو یاد میگیره

5 پسندیده

ولی بعید میدونم این روند حتی برای کسی هم ک علاقمند و سرسخت باشه مدت طولانی ادامه داشته باشه بالاخره یه جایی استپ میکنه
مگه اینکه تغییر روند بده🙄

کاملا موافقم اینو تو حوزه های دیگه هم میشه تعمیم داد ذهن کار خودش رو بلده واقعا
جالبه من کلاس ویولن میرفتم و استادم یه دختر 4 ساله داشت ک ویولن مینواخت از استادم پرسیدم اخه چجوری یاد گرفته این بچه!!!
گفت شاید باورت نشه فقط با نگاه کردن و یه کوچولو راهنمایی، اخه نه سواد خوندن داشت و نه درکی از الفبای موسیقی ولی انقد نحوه ساز گرفتنش درست بود و یه اهنگهای خاصی رو قشنگ مینواخت که ادم فک میکرد این بشر به دنیا اومده نوازندگی بلد بوده
البته بگم استادم میگفت حتی زمانی ک باردار بوده و بعدش همیشه هم خودش و هم همسزش ویولن میزدن ک دقیقا این عملکرد صحت حرف شما رو نشون میده ک مغز خودش به صورت خودکار قوانین رو یاد میگیره و کارش رو بلده
البته منکر استعدادشم من نمیشم ولی به نظرم بیشترین دلیل یادگیری این بچه این بود ک همیشه خانوادش رو میدیده ک در حال نواختن هستن

4 پسندیده