تفاوت ترجمه ها و کلمات تو هم رفته

سلام

همانطور که در عکس بالا ملاحضه میکنید کلمه work و in به رنگ آبی هستند و وقتی روشون میزنم یه کلمه دیگه میاد. مثلا این کلمه work

میبینید که work in آمد. حالا به معنیش دقت کنید. حالا همین کلمه رو تو گوگل میزنم

میبینید که یه معنی دیگری آمد.

سوال من: معنی کدوم یک از این دیکشنری ها معیار است بالاخره من این کلمه رو به جعبه لایتنر اضافه کنم تا اون معنی دیکشنری اول رو حفظ کنم یا بزنم بلدم؟

یه چیز در هم بر هم. بعضی وقت ها هم چند کلمه به هم چسبیده که توش کلمه های دیگری است مثلا

لطفا توضیح بفرمایید
خیلی ممنون

3 پسندیده

مترجم گوگل نمیتونه “work in” رو بدون زمینه ترجمه کند. “Work in” هیچ معنی نداره بدون اینکه در یک جمله باشد و بخاطر این در اون ترجمه نشده.

مترجم گوگل فقط برای جملات تخصصی خوب است و برای اصطلاحات و عبارات خوب نیست

4 پسندیده

در این متنی که شما قرار دادین برنامه به اشتباه work و in رو در کنار هم قرار داده و اینجا یه فعل ترکیبی نیست
و in مربوط به Britain هست
ولی در کل دیکشنری فارسی درون برنامه و همچنین گوگل ترنسلیت زیاد قوی نیستند و اگر میخواین معنی دقیق رو متوجه بشین بهتون پیشنهاد میکنم از دیکشنری لانگمن یا کمبریج که تو خود برنامه هم هست استفاده کنید.
حالا فرض کنیم که این in مربوط به work بود و اگه اینو تو لانگمن سرچ میکردین اینو میورد که هم معنی های مختلفشو بررسی کرده و هم مثال براش اورده

اون چنتا کلمه هم که با هم برنامه تشخیص میده در بیشتر مواقع با هم یه معنی میدن
یعنی در اینجا little red riding hood که همون شنل قرمزی خودمونه خیلی معروفه و اگه تو دیکشنری های خوب سرچ کنید میاره که یه داستان و …
واسه بقیه کلماتم همینطوره
یا یه ساختار پر کاربرده یا یه اصلاحه یا یه فعل ترکیبیه یا هم هیچکومش نیست و برنامه اشتباه تشخیص داده که هست!

8 پسندیده

من هم اکثراً از این دو دیکشنری لانگمن و کمبریج استفاده می کنم و خیلی به این دو دیکشنری اعتماد نمی کنم.

5 پسندیده

آخه من مبتدی هستم و نمیتونم از این دو دیکشنری که فرمودید استفاده کنم. به هر حال ممنون

5 پسندیده

سلام
پیشنهاد من اینه که زیاد روی مسایل کوچک حساس نشو
این مشکلاتو همه دارند اما گرامر که یاد بگیری همه چی آسون میشه و خیلی وقتا گوگل توی ترنسلیت مخصوصا ساختار گرامر اشتباه میکنه

3 پسندیده

سلام.برنامه پیشرفت خودکار زبان رو نصب کنین دیکشنری شناور داره هرلغتی ک وارد کنید معنیش میاد با تلفظ امریکایی و انگلیسی.البته باید مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید .

1 پسندیده