چالش سوم EF POV 🔴 ( درس ۳ قدرت )

تا آخر امشب تاپیکش زده میشه

7 پسندیده

اولی خیلی عالی بود …ولی به نظرم دوم یعنی اون که بریتیشه جای کار داره …لهجه امریکن رو خیلی خوب انجام دادید ولی بریتیش جالب نبود از نظر من …در کل سری امریکن هاتون عالیه…
راستی در مورد ویس من هم نظر بدید …

6 پسندیده

ممنونن نظر لطفتونهه

اره کلا جهت فان بود
لهجمم بیشتر شبیه اسکاتیش بود
در کل بریتیش خیلی سخته

باشه الان میبینم

6 پسندیده

سلام آقا فیروز
من ویس هاتون و خیلی دوست دارم
هر دو عالی. دومی بهتر بود به نظرم

6 پسندیده

راستی بچه ها نمی توانم ویس بزارم …مشکل چیه فایل من که قبلاً می آورد… ببینید

6 پسندیده

خب سلام دوباره.میخواستم نظر سنجی برای کسی که بیشترین پیشرفت رو داشته در هفته گذشته و محول کردن ضبط صدا برای ویس نمونه چالش بعد رو برگزار کنم که یکی از دوستان پیشنهاد دادن دوستانی که تمایل دارن برای ضبط صدای نمونه خودشون داوطلب بشن و وقتی نوبتشون شد در طول هفته برای درس اینده هم تمرین کنن و قبل از جمعه علاوه بر فرستادن ویس برای چالش جاری صدای نمونه چلش بعد هم برامون بفرستن تا در جالش قرار بگیره.
ویس نمونه هفته بعد که درس چهار قدرت هست سپرده میشه به اقا مهران @mehran72es و هفته بعدش هم که درس پنجم هست سپرده میشه به اقا فیروز @firo744
دوبزرگوار برید خودتون رو اماده کنید.
دوستانی که دوست دارن به من اطلاع بدن.
اینجوری هم‌مشارکت میکنید و هم‌خودتون رو به چالش میکشونید.

9 پسندیده

ویستونن خیلیییی خوب بود
اول یه سوال:
شما اهل کجایین؟
چون خودتون طالب نواقصین پس من چنتاشو میگم
به نظر من بیس تلفظی خیلی خوبی داری مثلا r و … رو خیلی خوب تلفظ میکنی ولی چیزی که الان خیلی باید روش کار کنی و بزرگترین چالشت خواهد بود مصوت هاست.
مثلا swim هارو شما همشون رو سویییم میخونید ولی در حالی که ی کشیده نیست و یه ی خفیف است که تو بیشتر i ها تو انگلیسی اینجوری تلفظ میشن و اصلا کشیده نیستن و باید یه چیزی تو مایه های اِ تلفظ بشه
همین مشکل مصوت هارو واسه بقیه ی مصوت هم تقریبا دارین
به نظر من خوب گوش کنید و واسه دقیق یاد گرفتن مصوت ها بیاین کاملا تقلید کنید حتی فکتون رو الکی بچرخونید تا مثل اون بشه. یعنی منظورمه با لهجه ی فارسی و معمولیتون انگلیسی نخونید. سعی کنید اداشون رو در بیارین و به مرور با گوش دادن خوب و این کارایی که گفتم مصوت هاتون خوب میشن.
و یه چیز دیگه هم بگم و تموم اینکه بعضی جاها داستان سراییتون خوب نبود و یعنی ریتم نداشت و متن رو بدون احساس میخوندین
شما صداتونن واقعاااا خوبه. واقعا میگما
اگه داستان رو با حس و ریتم بخونید قشنگ میشه از صداتون واسه صدای داستان ها و دوبله استفاده کرد
همینجور ادامه بدین تا فعلا که کارتون رو عالی انجام دادین
اگه تا الان با مجموعه های ای جی کار نکردین حتما کار کنید(که فک کنم کار کردین)
بیشتر تو تالار زبان شناس فعالیت کنید و مقالات رو بخونید و از تجربیات دوستان استفاده کنید
موفق باشین

10 پسندیده

سلام خانوم قابل
ممنون نظر لطفتونهه

:see_no_evil:

گوشاتون قشنگ میشنون :grin:

6 پسندیده

خیلللللی عالی بود آقا فیرووز لهجتون خیلی باحال بود
عاغا من عاشق بیریتیش هستم ولی خب انتخابم امریکن شد
موفق باشید :rose:

7 پسندیده

فیروز دمت گرم حال کردم.خیلی خوب بود.بی نقص نبود ولی خیلی خوب بود.
نسخه بیریتیش منو یاده داستان وایولا انداخت

7 پسندیده

ممنونن سارا خانوم نظر لطفتونهه

پس فک کنم با ویس مثلا بریتیش من کلی از عشقتون کم شد :see_no_evil:

همچنین شما :rose:

6 پسندیده

:grimacing: :grimacing: :grimacing: :grimacing:

مرسیییی گوشات قشنگ میشنوهههه
اره بابا بی نقص چیه، مبتدیم

6 پسندیده

نفرمایید
چرا کم بشه اخه…
اتفاقا لذت بردم و دوباره مردد شدم ک همون بخوام بریتیش رو انتخاب کنم :joy:
ولی خب امریکن کاربردی تر و راحتره
ما هم از عشقمون میگذریم اینجا
ولی یه خوبی ک دارم شایدم بدی باشه نمیدونم :roll_eyes:
اینه ک سریع میتونم لهجه بگیرم اصن یه وضعی… خیلی سریع توی یه محیط قرار بگیرم ناخودآگاه تغییر لهجه میدم

8 پسندیده

اولش که خوب نبود :joy: از نظر لهجه، ولی وسط‌هاش خیلی خوب شد، یکی از city ها رو عین خودشون گفتید. بعد آخراش یه کم افت کرد. در کل سعی کرده بودین لهجه‌ی امریکن رو با اغراق :grimacing: بریتیش‌‌وار بگید. ولی باز تلاش خوبی بود. شهامتتون قابل تحسینه. چیزی که اینجا حائز اهمیته اینه که بریتیش جدا از تلفظ، لحن هم باید رعایت بشه که همین لحن رو اومدید با اغراق پوشوندید. برا بار اول خوب بود و زمینه‌ش رو دارید که این لهجه رو کار کنید ولی لهجه‌ی انتخابیتون نباشه :joy: نظرمو قالب کردم رفت.

خدا قوت

8 پسندیده

بله مرسی …ولی فک کنم سویییم درست باشه …سوإم غلط هست … بیشتر صدای ای میده تا إ

7 پسندیده

سلااام استاد

:joy:

مرسی از فیدبک های قشنگتون
اره فقط جهت فان بود
در کل اگه یه صدای بریتیش بود که من میتونستم از روش گوش بدم و بعد بگم این داستان رو خیلیی بهتر میتونستم بگم چون الانم چیزی نبود ازش تقلید کنم اینجوری شد و زیادم تمرین نکردم و سریع یه ویس گرفتم و فرستادم

:grin: :pray:

بله لحن و آوای پشت کلمات خیلی مهمه

یبار واسه چالش GOT هم که گذاشته بودین ویس بریتیش گذاشتم :grimacing:
آره لهجه ی من امریکنه و رو اون کار میکنم کلا
ولی بریتیشم دوست دارم و اگه به زمانی مجبور شدم برم یه کشور بریتیش زبان حتما کار میکنم روش

:joy: :joy: :joy: :joy:

بازم ممنون از فیدبکتون :rose:

7 پسندیده

چیزی به عنوان غلط نداریم تو لهجه
چون شما هر جوری تلفظ کنید باز یه لهجه هست که اونجوری تلفظ کنه
ولی اگه بخواین مثل امریکنا بشه لهجتون قضیه اینجا فرق میکنه
من هم نگفتم اِ هست در واقع ی کوتاه هست و ییی کشیده نیست
این تلفظ رو هم تغییرش بدین به امریکن و یبار گوش بدین
swim pronciation - Google Search

8 پسندیده

سلام

اون خودش بریتیش بود تقلید ازش راحت بود. این یکی چالش داشت.

لازم نیستا :joy:

6 پسندیده

اره
بدون اینکه از یه چیزی تقلید کنی خیلی سخته بریتیش
اونم در صورتی که ورودیت فقط امریکنه

اره :joy:
ولی برم تو یه محیط سریع لهجشونو میگیرم
بهتر نیست لهجمون مثل خودشون باشه؟
یا اونجا هم کلاس داره امریکن باشه لهجت؟
مثل تو امریکا که لهجه بریتیش کلاس داره!

9 پسندیده

کجا کلاس داره. من تا جایی که میدونم مسخره می‌کنن :joy:

البته کلاس که نداره ولی عوامل مختلفی باعث فراگیر شدن لهجه‌ی امریکن شده. یکی اینکه هم نوشتارش راحته هم حرف زدن بهش و هم اینکه آمریکا از لحاظ سیاسی نفوذ فوق‌العاده‌ای تو جهان داره و همین‌ها باعث میشه درصد زیادی از زبان‌آموزا به این سمت برن.

بریتیش ورودی زیاد می‌طلبه. ما دو تا همکلاسی داشتیم که هر دو لهجه‌شون بریتیشه الان. من یکیشون که حرف میزنه اصلا دلم میخواد سرمو بکوبم به دیوار‌. به قول معروف … به لهجه‌ی بریتیش :joy: با اینکه تسلط خیلی بالایی داره در حد یه نیتیو. ولی اون یکی قشنگ حرف میزنه، حتی تسلطش به اندازه‌ی اولی هم نیست.

پس وقتی به انتخاب لهجه میرسیم باید به این فک کنیم که شنونده رو از اون لهجه زده نکنیم.

فک کنم تو تالار خانم نیکنام @ala اون base ِ بریتیش رو ساختن و دیگه نیازی به strain زیاد ندارن و فقط باید ورودی جذب کنن.

9 پسندیده