تالار زبانشناس

Ask for/to

He wrote a letter to 18000 bicycle shop owners and asked them for support
Inja mishod bejaye for, to avord?

این تاپیک مربوط به درس« مکالمه فعالانه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان های واقعی » فصل: « موفقیت یعنی 99 درصد شکست »

1 Likes

ســلام. نه نمیشه. از اون ها برای پشتیبانی کمک خواست for support یعنی برای پشتیبانی که اگر بجاش to support بیاریم یعنی کمک خواست به پشتیبانی؟!

2 Likes

البته در صورتی میشه از to استفاده کرد که بعدش him رو بیاریم در این صورت درسته

To support him

2 Likes

Hi
Pay attention … Ask for is a phrasal verb.
You cannot use Ask to … it doesn’t exist :blush: .

1 Likes

دوست عزیز اینطور ک شما میفرمایید نیست چون دقیقا تو پاراگراف بعدی از همین ساختار ask sb to do sth استفاده شده
He told them that the country needed new ideas to rebuild and he asked them to join him in helping Japan

1 Likes

درود بر شما

مرغ من یه پا داره… ask to وجود نداره که نداره :joy::joy:

خب بیا به این نکته دقیقتر نگاه کنیم:
اولین نکته اینکه شما ، موارد استفاده از to & for رو باید بلد باشی… این دوتا باهم تفاوتهای زیادی دارن ولی در عین حال به جای هم در مواقعی استفاده میشن که این خودش باعث سردرگمی میشه.

در قوانینی که برای استفاده to & for مطرح میشه، یک مورد مربوط به collocation ها میشه… سوال شما دقیقا به همین مورد برمیگرده…

خب تا اینجا روشن شد ما دنبال چی میگردیم…

نکته دوم: collocation چیه؟… ترکیبات کلمات و افعال و حروف اضافه و صفات و… که در انگلیسی به کار میره و اگر شما غیر از اون رو بکار ببرید جملات شما کاملا غیر طبیعی و مصنوعی و خودساخته میشه… و یه نکته ریزتر هم اینکه تمام phrasal verb ها جزئی از collocation ها میباشند ولی عکسش صادق نیست .

برای دیدن ترکیبات ask به لینک زیر مراجعه کنید

سوال شما و جوابش.

Ask + sb + to do +sth
Ask + to infinitive

این دوتا ترکیب رو زیاد میبینید ولی باز هم نمیتونید از for به جای to استفاده کنید…

1. در مورد اول معنای جمله تغییر میکنه و اصلا نمیشه.I ask him to support
    من از او (برای شخص دیگری )درخواست حمایت کردم… حمایت به غیر از خودم… به شخص یا مسئله ای غیر از خودم…
    وقتی این ترکیب استفاده میشه to جزئی از support محسوب میشه و ربطی به ترکیب ask نداره ولی در جمله پایین کلا داستان چیز دیگه ای میشه…

در مورد I ask him for support
من از او (برای خودم) درخواست حمایت کردم … و اینجا for جزئی از ترکیب ask محسوب میشه و کلا معنا متفاوته…

1. در مورد دوم هم …
    I ask to see doctor
    Ask + to infinitive
    در این ترکیب هم to مربوط به infinitive میشه و فعل ask کاملا مستقله…
1 Likes