فراخوان شرکت در «چالش شدت»

سلام اینم پادکست دوم بدون استفاده از متن.

ولی تو این پادکست درباره چی حرف زدم؟

درباره شدت. شدت چجوری میتونه به ما تو یادگیری کمک کنه؟

اولین بار واژه شدت زمانی ذهنمو مشغول کرد که نسیم خانوم درباره یادگیری دو تا زبان همزمان صحبت کردن واسه همین رفتم تو بلاگ استیو کافمن و دنبال مطلبی در این باره گشتم.
اون به این اشاره کرد که شدت یکی از مهم ترین فاکتور ها برای یادگیری و برای یادگیری زبان نیاز داریم روش شدت بزاریم تا بهترین نتیجه رو به دست بیاریم.
مثال زد که تو هشت ماه روزی 7 ساعت مندرین ( چینی) خوند و نتیجه بهتری به نسبت روسی که تو 5 سال روزی یکساعت خوند به دست آورد.
این فکر تو ذهنم موند تا همین چند روز پیش که دوتا پادکست از ای جی هوگ گوش دادم.میتونید از لینکهای زیر گوش بدید:

http://effortlessenglishclub.com/english-obsession-love
http://effortlessenglishclub.com/maximum-intensity-english

یکم صبر کنید تا فایلهای صوتیش بالا بیاد و بهشون گوش بدید.

تو این پادکست ها درباره خودش حرف میزنه که تازگی ورزش جوجوتسو رو شروع کرده و چون عاشقشه روزانه 3 یا 4 ساعت تمرین میکنه. و دعوت میکنه که شما هم این کار رو با انگلیسی انجام بدید
یکی از شاگرداش روزی 8 ساعت به انگلیسی گوش میده. که خیلی زیاد به نظر میرسه. ولی چون طرف عاشقه خوندن انگلیسی شده و بهش اعتیاد داره این کار رو راحت تر انجام میده.

چرا شدت؟

من خودم شدت رو تجربه کردم. زمانی که بدنسازی رو شروع کردم بدنی لاغر داشتم و ضعیف بودم. ولی هدفم مشخص بود واسه همین 6 ماه با تمام انگیزه و شدتی که میتونستم تمرین کردم و بعد 6 ماه پیشرفت قابل توجهی کرده بودم.

شدت سطح خاصی میخواد؟

نه به هیچ وجه

اگه سطح شروع کننده اید خوش به حالتون چون وقتی شروع کننده هستید بدنتون داره خودش رو با اون مورد وقف میده پس هر چه شدید تر بهش اطلاعات بدید بیشتر جذب میکنه.

اگه سطح متوسط هستید با شدت خودتون رو خیلی به سطح پیشرفته می رسونید و تلفظ، لغات و… زیادی جذب میکنید.

اگه پیشرفته هستید یاد میگیرید پارو فرا تر بزارید و از انگلیسی بیشتر یاد بگیرید.

چالش شدت چجوری باید اجرا بشه؟

من یه گروه خصوصی ایجاد میکنم. کسایی که دوست دارن توش شرکت کنن به من اینجا یا تو پیغام خصوصی بگن تو اون گروه خصوصی ادشون کنم. دلیل اینکه خصوصیه اینه میخوام یه اجتماع از پر انگیزه ها جمع بشیم و همو با شدت به جلو راهنمایی کنیم. نمیخوام عمومی باشه هر کسی کار مارو ببینه. پس اگه احساس میکنید میتونید بیاید تو کار زووووووود باشید من به شما نیاز دارم.

این چالش نیاز به یه سری مدرک داره:

1.آمار استفاده از زبانشناس به صورت روزانه برید تو قسمت آمار و تو سربرگ شنیدم رو روزی که هستید زوم کنید تا ساعت دقیق رو بهتون بده به این شکل:

یه عکس هر روز بگیرید و با بچه های گروه شدت به اشتراک بزارید. بزارید همه ببینن دارید چیکار میکنید بزارید همه عشقتون به انگلیسی رو ببین و خودشون هم عاشقش شن.

2.منابع غیر از زبانشناس: امکان داره کتابی بخونید، پادکستی گوش بدید، فیلمی رو برای یادگیری انگلیسی با زیرنویس انگلیسی ببینید یا …
اون میزان زمانی که براش گذاشتید رو حساب کنید و به اشتراک بزارید. مثلا دیشب من یه پادکست از ای جی در کنار سه ساعت 46 دقیقه استفاده کردن از زبانشناس گوش دادم پس:

image

مجموعا شد 4.38 ساعت انگلیسی گوش دادن. amaaaaziiiiiiiiiiiiiing

کتاب خوندید تایم بگیرید چقدخوندید بگید نیازی نیست حتما بابت اینایی که نمیشه مدرک رو کرد مدرک رو کنید.

موضوع اصلی رقابت نیست ولی اگه دوست دارید و فکر میکنید رقابت واستون خوبه رقابت کنید. از هم جلو بزنید.
ایده اصلی این کار انگیزست و کمک به همه.

پسر من خیلی هیجان زدم امیدوارم شما منو تنها نزارید.

خواهشی که دارم تقلب هم نکنید نزارید زبانشناس واسه آسمون آواز بخونه :joy: بهش گوش بدید خودتون رو گول نزنید. هدف پیشرفت انگلیسیه نه قهرمانی.

حداقل میزان برای هر روز 3 ساعته. اگه بیشتر شد که چه بهتر برید تو کارش دمتوووون گرم.
اگه تو گروه شرکت کردید و یه روز نشد که سه ساعت رو پر کنید فدا سرتون. ولی تمام تلاشتون رو انجام بدید که پر کنید

آخه سه ساعت خیلی سخته حوصلم سر میره

پیشنهاد من استفاده از منابعیه که عاشقشید. من عاشق حرفای ای جی هستم ولم کنید 10 تا پادکست هاشو گوش میدم.
کتابی بخونید که دوستش دارید. علااااااقه مهترین فاکتور واسه آسون کردن شدته.

و ضمنا از تک تک ثانیه های زمان مردتون استفاده کنید. تو آماری که من اینجا گذاشتم بیش از 2 ساعتشو تو زمان مرده گوش دادم.

آها یه چیز دیگه، با خارجی ها اگه چت کنید حسابه. پس با اونا چت کنید ( واسه دوستی و ارتباط داشتن نه تمرین مکالمه) و زمانشو به اشتراک بزارید

پس بزنید اینجا :raised_hand_with_fingers_splayed: و بیاید عضو شید.

6 پسندیده

آقا من هستم :raised_hand:
ولی نیازی نیست خصوصیش کنی به نظرم
اینجوری افراد جدید هم میان کارمونو میبینن. شاید شکشون برطرف بشه :wink:

4 پسندیده

حقیقتش دوست ندارم اشخاص منفی رو بچه ها تاثیر بزارن.
فقط میخوام مثبتا باشیم که همو بکشیم بالا.
عمومی باشه یهو دیدی یکی اومد گفت آخه این همه ساعت چه خبره و وااااای خسته شدم و…
درسته ما نباید بهشون توجه کنیم ولی این شیوه حرف زدن یکم روم مغزه.
از سمته دیگه اینجا اسپم کده میشه.
یکم از امکانات دیگه این تالار باید استفاده کنیم. گروهو تا به حال امتحان نکردیم یکم از اونا استفاده کنیم ببینیم چه شکلیه یکم تنوع هم میشه.
دمت گرم داداش. گروهو زدیم ادت میکنم. بهت نیاز دارم

4 پسندیده

سلام منم هستم و قطعا شرکت میکنم. رو منم حساب کنید. تاپیک جذایبیه:)

5 پسندیده

یه سوال برام پیش اومده
بنظرتون با این حرکت خودتونو از بقیه جدا نمیکنین؟

3 پسندیده

از چه لحاظ؟
ما که هنوز هستیم.
ولی مثلا یه فراخانه دیگه.
یه گروه تمرکز بیشتری میشه رو یه کار گذاشت
یه کار تیمی میشه.
البته از آمار و نتیجه که همه رو با خبر میکنیم. صد در صد همه از نتایج شرکت کننده ها با خبر میشن
ولی اون تاپیک هدفش اینه که بیشتر هول محور شدت کارمون با هم صحبت کنیم. شما چرا شرکت نمی کنید؟

4 پسندیده

کار واقعا خوبیه
من تو اصل هدف مشکل ندارم
اگرچه من فعلا برام مقدور نیست
اما وقتی شما خصوصی کنید میشید خودتون چندتا …شاید بطور محدود عضو جدید بگیرین…این فراخوانت تا یه ماه دو ماه دیگه میشه از یاد رفته از نظر کسایی که هنوز عضو نشدن و البته دیدن فراخوانو و کسانی هم که جدید عضو تالار شدن که نمیرن پیامهای قدیمی رو سرچ کنن…برای همین محدود میشین…اما وقتی عمومی باشه…ادمایی مثل من فقط نظارگرن…که البته شاید نتونن شرکت کنن اما یه انگیزست که من پیشو بگیرم خودمو بالا بگم که بتونم عضو این چالش بشم…در ضمن واقعا آمار ایا بدرد امثال من میخوره…بازم تایید میکنم حرکت خوبیه…خوب شماها سطحتون از من و امثال من خیلی بالاتره…انگیزتونم قوی تره…اما آیا هدف تالار سطح بندی کردن افراد؟…که اگه اینطوره من اصلا حرفی ندارم و کاملا تابع جمعم…

6 پسندیده

نه خدایی من هدفم سطح بندی کردن نیست
من که گفتم همه بیان.
آره با 99 درصد حرفتون موافقم به یه جاهایی فکر نکرده بودم.
واسه همین الان آقا حسین داره یه بخش واسه کاربرهای فعال میسازه که بتونن ببینن.
هر کسی فعال باشه اون بخش واسش باز میشه. این خودش میتونه یه نکته خوب واسه تازه واردا باشه که فعال شن تا اون بخش واسشون باز شه و کارای بقیه بچه ها رو ببین.
مطمئنن شما و خیلی از بچه های فعال دیگه میتونید اون بخش رو راحت ببینید.
خصوصی 100 درصد قضیش منتفی شد الان خصوصی با شروطه. بچه های با انگیزه که فعالیت میکنن میان توش.

8 پسندیده

ایده عالی هست. اینطوری هر کسی تازه وارد باشه جذب میشه فعالیت کنه. وگرن خیلیا هستن مدتها عضو تالارن ولی حرکتی نمیزنن. اینه که صرف نظاره گر بودن خیلی سودی نداره واسه برخی افراد حتی ممکنه سرخورده بشن که چرا اونا اینجوری نیستن بنابراین اینکار باعث ایجاد انگیزه میشه واسه همه و من کاملا موافقم

7 پسندیده

آره خیلی هستن خودشو رو مقایسه میکنن
گاهی وقتا باید اجازه دیدن رو به اشخاصی داد که یکم از راهو رفته باشن.
تازه این چالش دو ماهست و تا پایان تابستون فقط قراره اجرا شه چون تابستون بهترین زمان واسه خیلیائه.
خیلیا دانش آموز یا دانشجو هستن که الان تعطیلن. واسه همین این تاپیک ارزشش بعد دو ماه فقط منظره نگاه کردن داره چون دیگه چالشی نیست که انجام بشه.

5 پسندیده

اوکی این کار رو تا امشب یه بررسی بیشتری میکنیم و دوباره فراخوان میذاریم.

4 پسندیده

سلام
من که تازه شروعیدم و در حد استارتر هستمم میتونم باشم؟؟؟:no_mouth::no_mouth:

2 پسندیده

همه می تونن باشن
مهم شدت و تایم ارتباط با انگلیسیه
سطح و لول اصلا مهم نیست

4 پسندیده

خو خیلیه عاااالیه
اونم واسه امثالی منی که از بچگی فقط حس رقابت میتونست و میتونه باعث پیشرفتش بشه:sweat_smile::sweat_smile:

8 پسندیده