سوال جهت تقویت زبان آموزی

سلام دوستان.یک سوال من بعد از یک ماه شروع کردن تاحالا جرات نکردم که ویس بگیرم و داستان کوتاه تعریف کنم.امشب برای اولین بار خلاصه ای از داستان کوتاه درس های انگلیسی قدرت نوشتم که انشا. ویس ضبط کنم.حالا سوالم اینه که این حفظ کردن و ویس گرفتم چه تاثیری روی قدرت زبان آموزی ما داره.چه بخشی از یادگیری را تقویت میکنه

3 پسندیده

من سطحم خیلی مبتدیه یعنی هیچی از درس ها نمیفهمم و تازه شروع کردم
به نظر من زود شروع به اینکار کردی بگذار حداقل ۶ ماه از مطالعت بگذره حرفه ای تر بشی
الان اگر نتونی داستانیو انشاء کنی یا خلاصه گویی کنی به ذوقت میخوره و شاید ادامه دادن پروسه خسته کننده بشه برات

3 پسندیده

نه اون شش ماه برای روان شدن هست والا همین که یک درس رو بتونید بخونید خیلی خوبه که ویس بگیرید.
الان تو کدوم درس هستید؟ به راوی گوش دهید و اون رو متوقف کنید بعد همراه با متن اون رو تکرار کنید اگه متوجه نشدید سرعت گوینده رو کم کنید. بعد این کار رو بدون نگاه کردن به متن انجام بدید. در مرحله بعدی همزمان با گوینده تکرار کنید اگه سرعتش بالاست میتونید کمش کنید.
اگه این سه مرحله رو انجام بدید دیگه هیچ مشکلی نداره که ویس ضبط کنید حتی اگر درست از آب در نیاد اگه به چند تا از ویس های دیگران گوش بدید متوجه میشید که اون ها هم زیادنمیتونن خوب تلفظ کنند و میبینید که کلمه به کلمه مثل ربات دارن تلفظ میکنند! این کار انگیزه و جرات میده من هم دقیقا مثل شما بودم چند بارهم خواستم نتونستم و حتی شروع کردم اما از صدای خودم خجالت می کشیدم و قطعش کردم! اما بعد ضبط کردم. منتظر ویستون هستم.
حالا شاید انجام این سه مرحله پنج روزی یا بیشتر طول بکشه اما خب قرار نیست عین اون باشه. :blush:

4 پسندیده

سلام دوست عزیز
قطعا شما با بازگویی کردن یه موضوع یا داستان قدم بزرگی رو در جهت تقویت مهارت گفتاریتون برداشتید، پکیج قدرت روی جنبه های مختلفی از زبانتون تاثیر میذاره ولی بهترین تاثیرش روی من این بود که شروع کنم به انگلیسی صحبت کردن، چون من با اینکه راحت به انگلیسی مطالعه میکنم مهارت خوبی تو صحبت کردن نداشتم شاید فقط در حد چندتا جمله رایج، ولی اصلا توانایی اینکه بخوام درمورد یه موضوع مشخص به انگلیسی صحبت کنم رو نداشتم، ولی با بازگویی کردن دروس قدرت دارم تغییرات خوبی روی مهارت گفتاریم حس میکنم.
اما درباره مزیت ویس ضبط کردن، هیچ چیزی مثل ریکورد کردن صداتون نمیتونه پیشرفتتون رو بهتون نشون بده، مهم نیست در چه مرحله ای از یادگیری زبان هستید، حتی اگه در سطحی نیستید که بازگویی انجام بدین میتونید از روخوانی درس ویس بگیرید، حتی اگه قصد به اشتراک گذاشتن هم ندارید ولی این کارو برای خودتون انجام بدین.
خودتون حتما به ویس های خودتون گوش کنید و به نحو تلفظ کردن کلمات و نحو بازگوییتون دقت کنید و ایراداتتون رو اصلاح کنید.
گاهی ما خودمون نمیتونیم ایرادات خودمون رو بشنویم برای همین به اشتراک گذاشتن ویس و استفاده از نظرات سایرین خیلی بهتون کمک میکنه.
پیشنهاد دیگه ام اینکه که به چالش pov سر بزنید و به فایل های صوتی ای که گذاشته میشه و فیدبک هایی که به اون فایل ها داده میشه توجه کنید.
اگر در سطح دروس قدرت هستید شرکت کنید و ویس هاتون رو به اشتراک بزارید
خیلی طولانی شد حرفام امیدوارم مفید باشه
موفق باشید

7 پسندیده