حرف تعریف the

One day, the five little eggs started to crack
. تو این جمله قبل از five کلمه the رو تلفظ نمیکنه. واینکه قبل از به کار بردن اعداد حرف the کاربرد داره یا نه؟

======================
این تاپیک مربوط به درس «جوجه اردک زشت» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های بچه گانه»، فصل «بسته ی اول»)

2 پسندیده

سلام خانوم
من الان گوش دادم
حرف the رو میگه…مگه اینکه بازم تفاوت تو شنیدم منو شما باشه:grin::wink:

1 پسندیده

سلام عزیزم. نه خانمی نمیگه دقیقاً میگه وان دی فایو لیتل اگ
شاید شما day رو the میشنوی

3 پسندیده

ببین بعضی موقع اینقدر تند صحبت میکنن یه کلمه ممکنه طوری ادغام بشه در کلمه ی بعدی که اصلا مفهوم نباشه. آره منم به خوبی نمیشنوم ولی کاربرد the اینجا صحیحه چون five little eggs قبلا تعریف شده.

2 پسندیده

سلام ممنون از پاسختون. اما آخه این جمله با سرعت پایین گفته میشه و من هرچند باریکه گوش کردم حرف the رو نشنیدم. الان باز هم گوش کردم اما نشنیدم. به هر حال در مورد توضیح کاربرد ممنون.

2 پسندیده

سلام
آره احتمالا یواش میگه چون منم نشنیدم
دونه دونه کلمات ب وضوح شنیده نمیشن
مثل حرف زدن خودمون تو فارسی که وقتی تند صحبت میکنیم کل کلمات رو کاااامل ادا نمیکنیم

اگه ترانه و آهنگ های انگلیسی رو گوش کنی متوجه میشی
چون اونموقع احساس میکنی دو سه کلمه درمیون فاکتور میگیره و نمیگه البته من خودم گوش دادم واز روی تکست هم میخوندم همچین حسی داشتم… :sweat_smile::sweat_smile:شاید بقیه اینجوری نباشن

4 پسندیده

خانوم
من بازم گوش دادم
واقعا میشنوم
نه کاملا واضح
خیلی خفیف
ادا میکنه

2 پسندیده

سلام علیکم منم گوش دادم دی شنیده میشه دی فایو میگه :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

سلام وقت بخیر
ببینید one day به معنی یه روزی هستش این اصلا یک لغت جدا هستش اما در ادامه هر گاه ما در مورد یک مطلب مشخص صحبت بکنیم از the ازتفاده میکنیم به عبارتی the fiveمیشه اون پنجتا ما در مورد اون پنجتا تخم داریم صحبت میکنیم

2 پسندیده