افزایش ساعات مطالعه روزانه برای سلف استادی آیلتس و تافل

خیلی متشکرم واقعا خیلی لطف میکنید …
دلیل اینکه من کلاسهای آفرینش رو ثبت نام میکردم ولی نمیتونستم بیشتر از ۵ جلسه ادامه بدم این بود که به این دلیل کلاسهارو ثبت نام میکردم که توی یک جو رقابتی با افراد هم هدف خودم قرار بگیرم ولی خب متاسفانه شانس اینکه بتونم از انرژی سایر افراد برای انگیزه گرفتن استفاده کنم را نداشتم (به دلیل تفاوت دانش زبان و انگیزه بچه های یک کلاس) و نکته مهم بعدی این بود که به شدت اهل سلف استادی هستم و مطالب جدیدی از اساتید نمیگرفتم؛ در واقع بعد از اینکه سبک برخورد استاد و رویکردشون رو به موارد مختلف آیلتس یاد می گرفتم، همین باعث میشد که کلاس رفتن برام وقت گیر بشه و احساس کنم خودم میتونم به سبکی که استاد درس میده توی خونه مطالعه کنم که البته تا حد بسیار زیادی جواب گرفتم …

6 پسندیده

سلام خیلی ممنون ازمطالبتون منم دوست دارم مشارکت داشته باشم

4 پسندیده

بسیار هم عالی دوست عزیز

2 پسندیده

خانم @Forough چند تا پیشنهاد دارم فکر کنم به کارتون بیاد
یکی این که به نظرم محدودیت ۵۰ خیلی زیاده
از کیفیت کار پایین میاد نمیشه درست مدیریتش کرد
و مورد بعد مشابه همچین کاری اینجا انجام دادن
بعد برای اینکه رقابت ملموس تر بشه واسه افرادو
تو جو رقابتی قرار بگیرند
یه جدول در نهایت منتشر میکردند ریز ساعات مطالعاتی نشون میداد وجایگاهشون مشخص میکرد
لینک زیر نگاه کنید

مورد دیگه اینکه یه پیج اینستا واسه کانالتون درست کنید
مخاطبای آیلتس در ایسنتا از همه جا بیشتر و کانالتون معرفی کنید

آکادمیک نمیدونم
ولی واسه جنرال کلاس ترمیک رفتن حماقت
با احترام به همه افراد نظر شخصی من اینه

3 پسندیده

ولی یه نکته هم هست ها … تعداد ساعات مطالعه یا کمیت مطالعه مهم نیست. بلکه کیفیت مطالعه مهمه. ممکنه یکی با دو ساعت مطالعه، به میزان فردی که پنج ساعت مطالعه کرده، نتیجه یکسانی گرفته باشه.
خودم این رو خیلی به چشم دیدم.
باید با راهکارهای مطالعه و یادگیری آشنا باشیم.
مگرنه زیاد خوندن که هنر نیست. مفید خوندن، هنر است.

4 پسندیده

درست می فرمایید اما بحث آزمونهایی مثل تافل و یا آیلتس بسیار متفاوته از کنکور و امتحانات رقابتی دانشگاه … به این لحاظ که شاید اگر توی امتحانات دانشگاه تقلب کنی یا واقعیت رو نگیباز هم بتونی نمره بالا بیاری … اما توی مباحثی مثل تمرین زبان در سطوح بالا، آزمون آیلتس برای کسب نمرات 7 به بالا و امثال اون نه میشه دروغ گفت نه میشه پیچوند و نه میشه تقلب کردچون در نهایت عواقبش متوجه خود آدم میشه، و به نتیجه ای که میخوای نمیرسی … ساده انگارانست که فکر کنیم اگر من توی گروه اعلام کنم که روزانه مثلا 10 تا 12 ساعت درس میخونم ولی واقعیت طور دیگه ای باشه و زمانی که بخوام مهاجرت کنم به دلیل نیم نمره کمتر پروندم رد بشه.
منظورم اینه که توی مبحث آیلتس بحث کیفیت مطالعه یه پیش فرض ثابته… امیدوارم منظورم رو درست منتقل کرده باشم :slightly_smiling_face:

5 پسندیده

در مورد تعداد شاید حق با شما باشه، بله حتما در موردش فکر می کنم …

در مورد جدولی که فرمودید و توی چالش تابستانه دیدم از امکانات موجود در اپ زبان شناسه که به صورت خودکار مدت زمان پلی بودن ویس و یا کار با لایتنر رو محاسبه میکنه و میشه به صورت روزانه اسکرین شات گرفت و فرستاد توی گروه، اما متاسفانه درباره آیلتس ما همچین امکان سنجشی رو در اختیار نداریم به دلیل اینکه تمام فعالیت های ما توی اپ انجام نمیشه و علاوه بر گستردگی منابع، برنامه روزانه افراد هم بسیار با هم متنوعه و در نهایت تنها نقطه مشترک که اون هم بر مبنای صداقت فرد با خودش شکل میگیره ساعات روزانه درس خوندنه …

جدا از موارد ذکر شده یک فایل اکسل ماهانه تهیه کردم برای محاسبه و مقایسه ساعات که اون رو هم حتما به کانال اضافه خواهم کرد که در پایان ماه و هفته وضعیت مشخصی رو از فرد نشون میده و قابلیت مقایسه شخص با خودش رو فراهم میکنه.

در مورد اینستاگرام هم بله حق با شماست حتما سعی میکنم انجام بدم. دلیل اینکه تا الان این کار رو نکردم غیر فعال بودن اکانتم به دلیل محدودیت زمانی بود …
ممنونم از توجه و نظرات مفیدتون

3 پسندیده

سلام . من هم چند روزی هست که جدیتر دارم برای آیلتس میخونم. میخواستم تو گروهتون عضو بشم. امکانش هست ضمن اعلام ساعت ، اعلام کنید چقدر از تایمتون صرف چه منبعی شده؟ مثلا vocab ielts 2
Writing … و غیره

3 پسندیده

من مطالعه موضوعی آیلتس رو بر اساس ایده های لیز و سایمون تازه شروع کردم و مثلا وقتی موضوع تبلیغاته از سایر کتابها و منابع اسپیکینگ و رایتینگ و حتی ریدینگ مرتبط به همین موضوع رو میخونم و دارم بر اساس همین از منابع مختلف بر اساس موضوعات یک جدول تهیه می کنم برای خودم و در صورتیکه از گروه استقبال بشه حتما موضوعات بیشتری رو توی گروه به اشتراک خواهم گذاشت. در حال حاضر کارنامه و تجربیات افرادی که نمرات بالا گرفتن توی گروه تبادل نظر موجوده که خیلی میتونه راهنمای خوبی باشه براتون

3 پسندیده

نیازی نیست
چرا ؟؟
یه اپلیکیشن هست مخصوص این کار
واسش گزینه تعریف میکنی خودت بعد میتونی تایم مطالعاتی که داری اندازه بگیری
لینک که واستون میفرستم توضیحات همون نرم افزار
فقط یه نکته من با توضیحاتی که دوستمون در اون تاپیک داده یه جاهایی موافق نیستم
خیلی پیچیده ش کردن ایشون
کار کردن باهاش خیلی راحتتره
در اخرم یه نمودار شیک و دقیق به عنوان خروجی میده
من نمونه ی نموداری که میده رو واستون میفرستم
تا کیفیت کار رو ببینید
از این میتونید به عنوان مقایسه یا… استفاده کنید

نمودار یک ماه مطالعات زبان خودم که با این نرم افزار ثبت شده
:point_down: :point_down: :point_down: :point_down: :point_down: :point_down: :point_down: :point_down: :point_down: :point_down: :point_down:

4 پسندیده

چه جالب نمیدونستم که هست … مننونم از اطلاعات مفیدتون حتما استفاده می کنم و توی کانال معرفی میکنم

3 پسندیده

بله … تقلب و دروغ گویی اینها در کار نیست. ولی باز ماهیت این آزمون ها و لازمه اونها، یادگیری است و یادگیری مفید، نیازمند مفید درس خوندن است، نه زیاد درس خوندن. حتی من با اینکه طرف زیاد بخونه و مفید هم بخونه، کاملاً موافقم. خود من تو زبان، طرفدار زیاد خوندن به شیوه مفید اون هستم.

2 پسندیده

دوستان آیلتسی که اعلام کردند قصد جوین شدن دارند … زمان داره میگذره

1 پسندیده

با سلام
منم دارم برا تافل میخونم و دارم سعی میکنم ساعت مطالعه زبانم بیشتر از ۵ ساعت باشه،میشه تو گروه باشم؟ ممنون میشم

3 پسندیده

بله حتما خانوم بالاتر برای دوستان توضیح دادم که اصلا مشکلی نیست

1 پسندیده

من بتازگی زبانشناس رو نصب کردم . چطور باید جوین شد؟

2 پسندیده

فعالیت این گروه در تلگرام انجام میشه و باید از طریق دوتا لینک زیر به گروه ملحق بشید و قوانین رو مطالعه بفرمایید

لینک کانال
@dailystudyingforielts
لینک گروه تبادل نظر
@studyhoursforielts

1 پسندیده

دوستان آیلتسی و تافلی از امروز چالش شروع خواهد شد.

2 پسندیده

به شدت از دوستان خوب پرتلاش و درس خون تافل هم استقبال می شود.

1 پسندیده

اپ رو توی کانال برای کار با گوشی موبایل و فایل اکسل رو برای کار با ویندوز معرفی کردم خیلی ممنونم از پیشنهاد عالیتون.

2 پسندیده