وسواس در ساخت دفترچه و یادگیری لغت

با سلام دوستان
من میدونم که بهترین راه یادگیری لغات مطالعه بیشتر و دیدن اون لغت در جملات بیشتر هست، و همیشه هم سعی میکنم گسترده خوانی و تکرار رو انجام بدم که بتونم لغات جدید رو مدام تو جمله های مختلف ببینم.
در ضمن شروع کردم به درست کردن یه دفترچه برای لغات جدید. میخوام هر لغتی که برام جدیده و یا میخوام یادبگیرم رو بعد از چک کردن تمام مشخصاتش از دیکشنری بنویسم و جلوش یه جمله ساده از دیکشنری و یه جمله از خودم بنویسم.

ولی الان دارم برا آزمون تافل آماده میشم و مشکلی که دارم اینه که من فکر کنم وسواس دارم😊 ،اخه وقتی یه جمله رو میخونم و فقط مثلا یه لغت برام جدیده،فقط اون لغت رو وارد دفترچه نمیکنم،میخوام تمام ریشه هاشو بیارم با دو تا جمله واسه هر کدوم،در ضمن دو سه تا لغت دیگه هم که معنی شو میدونم رو هم باز بصورت وسواسی میخوام با ریشه هاش بیارم و جمله خودم

و شاید با یه جمله چند کلمه ای یک یا دو ساعتی درگیرم همینطور…
به نظرتون چیکار کنم؟؟؟؟ با توجه به این که مثلا میخوام یه کتاب لغت ضروری تافل یا یه دوره از زبانشناس رو یک ماهه تموم کنم ولی اینطوری فکر کنم سالها طول بکشه برا من😕

8 پسندیده

سلام من هم در مورد یادگیری خودم وسواس بودم و روی یه درس بیشتر میموندم تا اون رو کاملا یاد بگیرم بعد برم سراغ درس بعدی اما راهنمایی هایی که از تالار گرفتم به این نتیجه رسیدم که قرار نیست 100 درصد اون درس رو متوجه بشم چون اون وقت نمیرم سراغ درس های بعدی به نظر من همین که معنی های پر کاربرد اون کلمه رو که یاد گرفتید کافی هست برید سراغ کلمات دیگه و سعی کنید اون کلمه رو در جملات مختلف و با معنی های مختلف مطالعه کنید
البته اینا نظر من هستش

7 پسندیده

خیلی ممنون
امیدوارم این وسواس باعث پیشرفتم بشه تا مانع،حتما سعی میکنم از یه چیزهایی بگذرم، سطح زبانی من خوبه، مثلا انگلیسی قدرت رو کامل میفهمم ولی همین وسواس نمیذاره شروعش کنم…:woozy_face: امیدوارم حلش کنم

3 پسندیده

یکی از جذاب ترین روش ها برای یادگیری سریع لغات انگلیسی استفاده از جعبه لایتنر هست. حتما اسمش رو شنیدی چون کنکوریا هم زیاد ازش استفاده میکنن. تکنیک لایتنر کمک می کنه تا زودتر لغات رو به خاطر بسپاری و زودتر بتونی بری سراغ کلمات جدیدتر و دایره لغاتت رو گسترش بدی :smiling_face_with_three_hearts:

1 پسندیده