ترس از حرف زدن

سلام دوستان گرم و صمیمی تالار زبانشناس
من یه راهنمایی می خواستم . حالا داستان کودکان رو گوش می دم و نیمچه داستانها و باید بگم نیمچه داستانها برام مثل آب خوردن هست ولی حتی وقتی خودم تنها هستم و می خوام مثلا یه نیمچه داستان رو برای خودم بگم اصلا از انگلیسی حرف زدن ترس دارم‌. اصلا باورم نمی شه این منم. قبلا فکر می کردم خوب کلمه بلد نیستم برای همین گیر می کنم
اما الان فهمیدم یه ترس عمیقی دارم جرات ندارم حتی جمله هایی که برای خودم دارم بدون کاغذ بخونم‌. فقط می تونم بنویسم بعد از روش با صدای بلند بخونم.:face_with_thermometer::face_with_thermometer: بدون کاغذ خودمو می بازم ساده ترین کلمات رو توی تنهایی هم نمی گم:confounded::zipper_mouth_face::open_mouth::disappointed_relieved::face_with_thermometer:
لطفا یه راهی بهم نشون بدین

11 پسندیده

این صفحه رو مطالعه کنید
راستش واسه منم اتفاق افتاده منم از صدای خودم خجالت میکشیدم که ضبط کنم و بار ها و با ها قطع کردم و بعد چند روز دلهره موفق شدم و الان اگه بخوام بگم بدون ترس و وحشت و خونریزی میتونم از پسش بر بیام.
چون رفته رفته روون شدم. این که شما ترس رو قبول دارید اما شکست رو نه خودش یه پیروزی هست چون اگه شکست رو قبول داشتید اینجا مطرح نمیکردید و این یعنی در تلاش هستید تا به ترس تان غلبه کنید و موفق میشید .

9 پسندیده

واقعا دنبالش هستم ممنونم از پاسختون

4 پسندیده

سلام دوست عزیز
من تجربه خودم رو میگم تنها راه مقابله با ترس اینه ک بهش حمله کنی یعنی وارد ترست بشی
به نظر من ترس از حرف زدن از باور کمالگرایی نشأت میگیره اینکه مثلا از خودتون انتظار دارین خیلی خوب اول کار بتونید حرف بزنید
بدون اینکه خودتون رو قضاوت کنید شروع کنید به ضبط کردن صداتون اگه براتون خیلی سخته که اولش یه متن کوتاه رو حفظ کنید و بعد برا خودتون بازگو کنید
انتظار زیادی از خودتون نداشته باشید همینجا ویس دوستان رو ک اول راهن گوش بدین مثلا مال خود من انقد ام ام کردم و تپق زدم رو گوش بدین امیدوار میشین و اعتماد به نفستون میره بالا :smile: و اینجور مطمئن میشید که شما هم میتونید از ساده ترین چیزها شروع کنید به گفتن وبعد کم کم میبینید ک وقتی میتونید اون رو بگید توان این رو دارین که یکم از قبل بهتر بشید و همین باعث میشه اعتماد به نفستون کم کم بره بالا و خودتون رو باور کنید.
البته یه نکته دیگه هم بگم نمیدونم راجب همه صدق کنه یا نه ولی من خودم وقتی توی یه چیزی تسلط کافی داشته باشم خیلی ترسم کمتره مثلا زمینه ورزشی همیشه مدعیم و این باور رو دارم که خیلی سریع یاد میگیرم. بخاطر همین خیلی زودوارد ترسم میشم و میبینم ک راحت از پسش برمیام
هر چند همون ورزش هم نیاز به تمرین و تکرار داشته ک من بخاطر علاقم به این باور رسیدم و راحت تجربش میکنم
حالا همین زبان هم همینجوریه کم کم بخواین ک یه کوچولو از دیروزتون بهتر باشید و از جمله های کوتاه شروع کنید توی خلوتتون با خودتون حرف زدن بعد از یه مدت به این باور میرسید توانایی این رو دارین ک کم کم بهتر عمل کنید
موفق باشید

14 پسندیده

عالی بود ممنونم از پاسختون

6 پسندیده

خواهش میکنم عزیزم :rose: :purple_heart:
امیدوارم خیلی زود صداتون رو بشنوم و شاهد موفقیتهات باشم :smiling_face_with_three_hearts:

7 پسندیده

وای یعنی من یه روز جرات می کنم حرف میزنم ممنونم:heart::heart::heart:

8 پسندیده

سلام
خودتون رو هم هیچوقت با دیگران مقایسه نکنید
همیشه کسانی هستند که از شما بهتر باشند، نگران اونها نباشید
شجاع باشید و وارد عمل بشید

15 پسندیده

حتما شدنیه :heart_eyes:فقط غیر ممکنه که غیر ممکنه :blush: منم مث شمام اول راهم باید امیدوار باشیم و صبر داشته باشیم
با ارزوی موفقیت برای شما :rose: :purple_heart:

6 پسندیده

ممنونم و موفقیت روز افزون برای شما❤

6 پسندیده

سلام
به نظر من همون غیر ممکن که شما میگی غیر ممکن هست رو
اگه انسان بخواد میتونه بهترین شکل اجامش بده
همه چی بستگی به ذهن و تفکراتش داره
اگه درباره یه موضوعی خیلی مثبت فک کنه و فکر اینو بکنه که اون کار خیلی آسونه ولی در صورتی که غیر ممکنه
میتونه خیلییییی راحت انجامش بده چون باورش اینه که اون کار غیر ممکن خیلیییییی واسش راحته یا به قول معروف مثل آب خوردنه براش:relaxed::blush:
موفق و پیروز باشید😊

6 پسندیده

سلام،من تازه به جمع شما اومدم،اما درست گفتیم منم چنین احساسی دارم

4 پسندیده

سلام من هم تازه اومدم انقدر ترس از یادگیری دارم که نگو ولی از طرفی علاقه هم دارم

3 پسندیده

سلام میتونی با خودت تو آینه حرف بزنی و ترست رو از بین ببری

1 پسندیده