تالار زبانشناس

دوستان زبانشناس نظرتون رو درباره این چالش رایتینگ بگید 💕

سلام دوستان عزیز زبانشناس :heart::blue_heart:
چالش های رایتینگ که تا حالا من تو تالار دیدم، بیشترش، یا ترجمه جمله های از قبل تعیین شده است یا چالش رایتینگ در مورد خودمون.
بنظرتون چطوره چالش جدید داشته باشیم به این صورت که در یک موضوع خاصی ریز بشیم و یه مقاله کوتاه در یک موضوع خاصی بنویسیم.
دوستان پیشنهاد موضوع علمی و تخصصی با شما …
البته موضوع پیشنهادی می تونه حالت عمومی تر داشته باشه.
ترجیحاً من موضوع پیشنهاد ندم. چون خیلی تخصصی و میان رشته ای پیشنهاد می دم.
خودم هم نفر اولم برای شرکت در این چالش و دستم بالاست و از اشتباه نوشتن هم اصلاً نمی ترسم!
دقیقاً رفتاری که من تو پیج های زبان اینستاگرام با چالش رایتینگ انجام می دم به این صورت است که مثلاً استاد پیج می گه در این راستا یکی دو جمله مثال بزنید. آقا من دیگه اون رو تبدیلش می کنم به یه داستان یا متن …!!! که دیگه خودم از نوشتن خسته می شم …!
کپشن بعضی از پست های پیج شخصی اینستاگرام خودمم رو هم به انگلیسی می نویسم. مخصوصاً اگه حال روحیم زیاد خوب نباشه …! انگلیسی نوشتن بشدت حالم رو خوب می کنه …
خوب ببخشید دوستان … یکم طولانی شد …
نظرتون؟؟؟
موضوع پیشنهادی تون؟؟؟
:hibiscus::hibiscus::rose::rose::sunflower::sunflower::sparkling_heart::two_hearts:

11 Likes

سلاممم الهه خانوم
منم چن مدت بود که به این موضوع فکر میکردم
فکر خوبیه
میشه هر هفته یه چالش ایجاد کرد و یه سری منابع یا … معرفی کرد که خونده بشه و بعد بریم در موردش حرف بزنیم
این جور کارا خیلی کمک میکنه به پیشرفت تو یادگیری
یه فکر دیگه ای رو هم که دارم اینکه چالش حرف زدن در مورد یه موضوع باشه
یعنی هفته ای یه موضوع انتخاب کنیم و دوستان نظراتشون رو در موردش به صورت ویس بدن
که البته این یکم سختره و احتمال استقبال کردن ازش کمتر میشه

6 Likes

الهه هستن ایشون :blush:

5 Likes

سلام آقا فیروز @firo744 :sunflower::sunflower::rose::rose::hibiscus::hibiscus:
به نظرم همون یه موضوع خاص بدیم خیلی بهتره تا بگیم یه منبع رو بخونند و در موردش بنویسند. اینجوری خلاقیتش خیلی بیشتره.

اینم من خیلی موافقم. ولی من در این زمینه تا چند ماه نمی تونم تو چالش شرکت کنم. چون الان دندونام ارتودنسی است و تلفظ فارسی ام هم داغونه!!! :joy::joy::grin::sweat_smile: چه برسه به انگلیسی …! :joy::joy::joy:
اعظم خانم @azam-123 تو که می دونی عزیزم :heart::blue_heart:
این پراکت های ارتودنسی رو دربیارم … تو همه چالش های اسپیکینگ شرکت می کنم.
:hibiscus::rose::tulip::sparkling_heart::two_hearts:

5 Likes

ااا ببخشیدد :see_no_evil:
چن روزه ذهنم یخورده خستست
صبح ساعت هفت میام ازمایشگاه
ده شب بر میگردم خوابگاه
تقصیر من نیست خلاصه :sweat_smile:

5 Likes

ارههه خوبه
به مرور میره جلو با ایده های جدید هم مواجه میشیم و قوی تر میشه چالش
فقط چن مدته همه سرشون خیلییی شلوغه و فعالیتشون تو تالار خیلی کم شده

5 Likes

دقیقاً آقا فیروز :neutral_face::expressionless:
من که اسم شما رو درست می گم؟! :thinking:
مخصوصاً مربی ها!!! الان کجان؟! نیستند! :upside_down_face:
بشدت تو اسپیکینگ و رایتینگ، خلاقیت لازمم! از تکرار و ویس گذاشتن یه درس موجود، با عرض پوزش، بشدت بدم می یاد …! :joy::grin:
دوستان … مثل گفته های آقای اِی جِی هوگ رفتار کنیم! :muscle::muscle::muscle:

5 Likes

چالش خیلی خوبیه خانم ولایتی من همیشه از چالش های رایتینگ استقبال میکنم و اگه بتونم حتما شرکت میکنم.
پیشنهادم اینه یه روز از هفته مثلا شنبه یا جمعه انتخاب بشه و تو اون روز مشخص تاپیک جدید برای موضوع جدید زده بشه.
به غیر از این ما نیاز داریم تا اساتید هم نوشته های ما رو چک کنن که اگه همکاری میکردن تو این زمینه خیلی خوب میشد.
و اینکه هر کسی که میخواد شرکت کنه بهتره فقط عنوان نوشته رو بنویسه و بقیه نوشته اش به صورت مخفی باشه چون نوشته ها ممکنه طولانی بشن و این جوری جمع و جورتر و تمیز تره
کسی هم که تاپیک رو میزنه لطف کنه لینک نوشته های دوستان رو به تاپیک اصلی اضافه کنه که دسترسی بهش آسون تر باشه
دیییییگه فعلا همینا :grin: مرسی خانم ولایتی چالش خیلی خوبی میشه

6 Likes

اره درسته

به نظر من تو هر سطحی میشه خلاق بود
شما میتونید با اون دایره لغات یه داستان دیگه بگین
یا اصلا کلا با اون ایده یه داستان دیگه بگین
یا در مورد مفهموم داستان حرف بزنید
و …

5 Likes

خوب دوستان
@azam-123
@anahitassff
@firo744
موضوع پیشنهاد بدید :heart::blue_heart:

6 Likes

فعلا مغزم خاموشه :see_no_evil:

6 Likes

من از خدامه که مربی های عزیز بیان.

بخدا من این کارهای فنی رو بلد نیستم :tulip::rose::sunflower:

مرسی مرسی آناهیتا خانم :sparkling_heart::two_hearts:

6 Likes

این کاراش با من :see_no_evil:

6 Likes

سلام دوستان
موضوعاتی که ما گذاشتیم بیشتر برای اونایی که میخوان آزمون تافل یا آیلتس بدن، خب رایتینگ بیشتر به کار اونایی میاد که با میخوان نویسنده بشن و یا تو این آزمون ها شرکت کنند و لذا تخصصی واردش میشن، من ده موضوع مهم رایتینگ در این آزمون ها رو که چک کردم تقریبا یکسریاش رو گفتیم و به نظر من مباحث تخصصی و علمی برای این آزمون ها شاید کمکی نکنه البته اگر منظور مرتبط با رشته های خودتونه

6 Likes

من موضوع بدم؟؟؟!!! خوب دیگران یه ایده بدن.
من ایده هام همیشه خیلی جزئی بوده.

دست شما درد نکنه :rose::tulip:

5 Likes

من هم باید آزمون تافل بدم و تو رایتینگ، بیشتر موضوع تخصصی و مقاله نویسی به دردم می خوره.

5 Likes

من از این جهت میگم که موضوعات رشته شما به درد شما میخوره، رشته من به درد من میخوره و این استقبال از اون موضوعات رو کم میکنه

6 Likes

به نظر من تو این چالش موضوع ها عمومی باشن و ساده تر تا همه بتونن شرکت کنن

6 Likes

و اصل همینه، وقتی شرکت کننده کم باشه مجدد چالش میخوابه

6 Likes

حتماً می دونید که آزمون تافل، فقط به صورت آکادمیک برگزار می شه و قسمت رایتینگ هم خیلی تخصصی و شامل موضوعات علمی می شه … نه موضوعات عمومی تر.
همین بحث هم در مورد امتحان آیلتس آکادمیک مطرح است.

6 Likes