ضعیف بودن listening

سلام دوست عزیز

ما برای تقویت لیسنینگ باید یه چیز رو در نظر بگیریم و اون فشرده شنویه. اینکه ما یه صوت انگلیسی رو بزاریم پخش شه و هیچ دقتی بهش نکنیم فایده ای نداره، چرا که ما داریم گسترده شنوی میکنیم.
اما فشرده شنوی یعنی اینکه شما یه مطلب کوتاه رو بر میدارید، متنشم موجوده. با متن قشنگ میشینید میخونیدش. هر چی بلد نیستید دیکشنری میزنید و در میارید. بعد همون فایل صوتی رو بارها و بارها وبارها گوش میدید تا حسابی مسلط بشید.
اینجوریه که هم دایره لغاتتون بهتر میشه و هم واقعا درک شنیداریتون افزایش پیدا میکنه.
برای اطلاعات بیشتر در این رابطه میتونین کلیپ زیر رو ببینین
https://www.instagram.com/tv/B3H2FoyAVxI/

7 پسندیده

گوش دادن، گوش دادن، گوش دادن، فیلم دیدن

2 پسندیده

سلام به نظر من به داستان ها یی که ۷۰یا%۸۰ش رو متوجه میشین گوش کنید. هم دایره لغاتتون افزایش پیدا می کنه هم تلفظ برخی لغات میاد دستتون پاد کست هم گزینه مناسبی به نظر من هستش.برای من که خیلی موثر بوده.
Specially esl

2 پسندیده

کارتون زیاد نگاه کن بدون زیرنویس و padcast و اخبار زیاد گوش بده

2 پسندیده

بنظرم اخبار کلمات تخصصی زیادی داره وکارتونها و فیلم هایی ک موضوعات علمی تخیلی ویا خاصی ندارن مثلا رمانتیک و خانوادگی عادی یا سریالهایی مث آشنایی با مادر بیشتر کمک میکنه

2 پسندیده

تجربه شخصی من اینطور بود که حتی بدون توجه به زبان هم فیلم دیدنِ زیاد، تاثیر خیلی خوبی روی لیسنینگم گذاشت. ناخودآگاه ساختارها هم بهتر توی ذهن شکل میگیره، اینقدر که میشنوی.
اگر لیسنینگ بصورت فعال نباشه زمان بیشتری میبره تا تقویت بشه، شاید سالها. بصورت فعالانه قطعا زمان کمتری میبره. این تجربه شخصِ من بوده، شاید برای فرد دیگه متفاوت باشه.
من سالها فیلم و سریال دیدم و ناخودآگاه لیسنینگم قوی شده بود. از زمانی که زبانشناس رو نصب کردم دیگه فعالانه شد. کتابهای متن اصلی میخونم و فیلمها رو بدون زیرنویس میبینم و متوجه میشم هرچی زمان میگذره بیشتر و بهتر متوجه میشم.
پیشنهاد من اینه هرچه بیشتر بشنوین. اگر خسته بودین و حوصله زبان نداشتین، تفریحی بشنوین، مثلا فیلمی یا انیمیشنی که دوست دارین. مطمعنا بی تاثیر نیست. :blush:

2 پسندیده