باغ مخفی فصل اول (دوشیزه ماری کوچولو)

فصل اول

خانم مریم کوچولو

به نظر نمی رسید کسی به مریم اهمیت دهد. او در هند متولد شد ، جایی که پدرش یک مقام انگلیسی بود. او مشغول کار خود بود و مادرش که بسیار زیبا بود تمام وقت خود را صرف میهمانی کرد. بنابراین به یک زن هندی ، کامالا ، پرداخت شد تا از دختر کوچک مراقبت کند. مریم کودک خیلی خوبی نبود. او چهره ای نازک عصبانی و موهای زرد نازک داشت. او همیشه به کمال دستور می داد که باید از او اطاعت می کرد. ماری هرگز به فکر افراد دیگر نبود ، بلکه فقط به خودش فکر می کرد. در حقیقت ، او یک دختربچه بسیار خودخواه ، مخالف و بد اخلاق بود.

یک صبح بسیار داغ ، هنگامی که تقریباً نه سال داشت ، از خواب بیدار شد و دید که به جای کامالا یک خادم هندی متفاوت از کنار تختخوابش وجود دارد.

‘اینجا چه میکنی؟’ او صلیب پرسید. 'گمشو! و کامالا را یکباره به من بفرست!

زن با ترس نگاه کرد. “متاسفم ، خانم مری ، او - او - نمی تواند بیاید!”

آن روز اتفاق عجیبی افتاده بود. برخی از خادمان خانه مفقود شده بودند و همه به وحشت نگاه می کردند. اما هیچ کس به مریم چیزی نگفت و کمال هنوز نیامد. سرانجام مریم به باغ رفت و خودش را زیر درختی بازی کرد. او وانمود كرد كه خودش باغ گل خود را می سازد و گلهای قرمز بزرگی را برای برداشتن به زمین برداشت. تمام مدت او با خودش صلیب می گفت ،

"من از كاملا متنفرم! من وقتی به خانه برمی گردم به او ضربه می زنم. درست پس از آن او دید که مادرش با یک جوان انگلیسی به باغ می آید. آنها متوجه کودک نشدند که به مکالمه آنها گوش فرا داد.

“خیلی بد است ،؟” مادرش با صدای نگران از مرد جوان سؤال کرد.

او با جدي جواب داد: “بسيار بد” مردم مانند مگس ها می میرند. اقامت در این شهر خطرناک است. شما باید به تپه ها بروید ، جایی که هیچ بیماری وجود ندارد.

‘آه من می دانم!’ او گریست. “ما باید به زودی ترک کنیم!” ناگهان آنها فریادهای بلندی را شنیدند که از اتاقهای خدمتکاران ، در کنار خانه می آمدند.

‘چه اتفاقی افتاده است؟’ مادر مریم را با وحشی گریه کرد ، "فکر می کنم یکی از خدمتکاران شما به تازگی درگذشت. شما به من نگفتید که این بیماری در خانه شما است!

“من نمی دانستم!” او جیغ زد. “سریع ، با من بیا!”

و با هم به داخل خانه زدند.

حالا مریم فهمید که چه اشتباهی است. این بیماری هولناک قبلاً افراد زیادی را در شهر کشته و در همه خانه ها مردم در حال مرگ بودند. در خانه مریم کاملا بود که تازه درگذشت. بعداً در همان روز ، سه خدمتکار دیگر در آنجا درگذشت.

شب و روز بعد مردم داخل خانه و بیرون می دویدند و فریاد می زدند و گریه می کردند. هیچ کس به مریم فکر نکرده است. او در اتاق خواب خود پنهان شد و از صداهای عجیب و وحشتناک که اطرافش می شنود وحشت داشت. بعضی اوقات گریه می کرد و بعضی اوقات می خوابید.

وقتی روز دیگر از خواب بیدار شد ، خانه ساکت بود.

او فکر کرد: "شاید این بیماری از بین رفته باشد ، و همه دوباره خوب هستند. نمی دانم چه کسی به جای کمالا از من مراقبت خواهد کرد؟ چرا کسی غذا را برای من نمی آورد؟ عجیب است که خانه خیلی ساکت است.

اما درست پس از آن او صدای مردان را در سالن شنید.

“چه غمگین!” یکی گفت “آن زن زیبا!”

“یک کودک هم وجود داشت ، آنجا نبود؟” گفت دیگر. “اگرچه هیچ یک از ما تاکنون او را ندیده ایم.”

مری در حالی که چند دقیقه بعد در را باز کرد ، در وسط اتاق ایستاده بود. این دو مرد با تعجب پریدند.

او گفت: “نام من مری لنوکس است.” “من وقتی همه بیمار بودند خوابم می برد و اکنون گرسنه ام.”

“این کودک است ، کسی که تاکنون ندیده است!” گفت پیرمرد به دیگری. “همه او را فراموش کرده اند!”

“چرا فراموش شدم؟” با عصبانیت از ماری پرسید. “چرا کسی نیامد که از من مراقبت کند؟”

مرد جوان با ناراحتی به او نگاه کرد. “کودک فقیر!” او گفت. "می بینید ، هیچ کس در خانه زنده نیست. بنابراین هیچ کس نمی تواند بیاید.

با این روش عجیب و ناگهانی مریم فهمید که مادر و پدرش فوت کرده اند. معدود خدمتگانی که فوت نکرده بودند ، شب فرار کردند. هیچ کس خانم مری را به یاد نمی آورد. او تنها بود.

از آنجا که او هرگز والدین خود را به خوبی نمی شناخت ، به هیچ وجه آنها را از دست نداد. او مثل همیشه همیشه به فکر خودش بود.

“کجا زندگی می کنم؟” او شگفت زده شد. “امیدوارم با افرادی باشم که به من اجازه دهند آنچه را می خواهم انجام دهم.”

در ابتدا او را به یک خانواده انگلیسی منتقل کردند که والدین خود را شناخته بودند. او از خانه بی پروا و بچه های پر سر و صدا خود متنفر بود و ترجیح می داد خودش را در باغ بازی کند. یک روز او بازی محبوبش را انجام می داد و وانمود می کرد که یک باغ درست می کند ، وقتی یکی از بچه ها به نام ریحان پیشنهاد کمک کرد.

‘گمشو!’ گریه کرد مریم. “من کمک شما را نمی خواهم!”

برای لحظه ای ریحان عصبانی به نظر آمد ، و سپس شروع به خندیدن کرد. او به دور و دور مری رقصید و آهنگ کمی خنده دار راجع به خانم مریم و گلهای احمقانه اش آواز خواند. این واقعاً مریم را بسیار متقاطع کرد. هیچ کس تا به حال ناخوشایند به او نمی خندید.

ریحان گفت: “شما به زودی به خانه می روید.” “و همه ما خیلی خوشحالیم که شما را ترک می کنید!”

مری پاسخ داد: “من هم خوشحالم.” “اما خانه کجاست؟”

“اگر شما این را نمی دانید احمق هستید!” ریحان را خندید. البته ، انگلیس! شما می خواهید با عموی خود ، آقای Archibald Craven زندگی کنید.

ماری با سردی گفت: “من هرگز از او نشنیده ام.”

ریحان گفت: “اما من از او می دانم زیرا شنیده ام كه ​​پدر و مادر در حال صحبت هستند.” "او در یک خانه قدیمی تنها و تنها زندگی می کند و هیچ دوستی ندارد ، زیرا او بسیار بد اخلاق است. او عقب کج شده است ، و او وحشتناک است!

“من تو را باور نمی کنم!” گریه کرد مریم. اما روز بعد والدین ریحان توضیح دادند که او قصد داشت با عموی خود در یورکشایر ، واقع در شمال انگلیس زندگی کند. مریم حوصله و صلیب نگاه کرد و هیچی نگفت.

پس از سفر طولانی در دریا ، وی با خانم خانه دار آقای کراون ، خانم مدلوک ، در لندن ملاقات کرد. آنها با هم با قطار به شمال سفر کردند. خانم مدلوک زن بزرگی بود ، با چهره ای بسیار قرمز و چشم های سیاه روشن. مری او را دوست نداشت ، اما این تعجب آور نبود ، زیرا او معمولاً مردم را دوست نداشت. خانم مدلاک مری را هم دوست نداشت.

“چه فرزند جنجالی!” فکر خانه دار “اما شاید من باید با او صحبت کنم.”

او با صدای بلند گفت: “اگر دوست دارید می توانم کمی درباره عموی خود برای شما تعریف کنم.” "او در یک خانه بزرگ قدیمی زندگی می کند ، مسافت طولانی از هر کجا. نزدیک به صد اتاق وجود دارد ، اما اکثر آنها بسته و قفل هستند. یک پارک بزرگ در اطراف خانه و انواع باغها وجود دارد. خوب ، نظر شما در مورد آن چیست؟

ماری پاسخ داد: “هیچ چیز”. “برای من مهم نیست.”

خانم مدلوک خندید. "شما یک دختر کوچک سخت هستید! خوب ، اگر شما اهمیتی نمی دهید ، آقای کراون هم چنین نیست. او هیچ وقت را صرف کسی نمی کند. او می بیند که کج شده است ، و اگرچه همیشه ثروتمند بوده است ، اما تا وقتی که ازدواج نکرد ، واقعاً خوشحال نبود.

‘متاهل؟’ مری را با تعجب تکرار کرد.

بله ، او با یک دختر خوشگل و شیرین ازدواج کرد و او را عمیقا دوست داشت. بنابراین هنگامی که او درگذشت -

"اوه! آیا او مرد؟ از ماری پرسید ، علاقه مند است

'بله او انجام داد. و اکنون او به کسی اهمیت نمی دهد. اگر در خانه باشد ، در اتاق خود می ماند و هیچ کس را نمی بیند. او نمی خواهد شما را ببیند ، بنابراین باید از راه او دور شوید و آنچه را به شما گفته می شود انجام دهید.

ماری از پنجره قطار به آسمان خاکستری و باران خیره شد. او منتظر زندگی در خانه عمویش نبود.

سفر قطار تمام روز به طول انجامید و وقتی وارد ایستگاه شدند ، تاریک بود. سپس یک درایو طولانی برای رسیدن به خانه وجود داشت. شب سرد و باد بود و باران شدید می بارید. بعد از مدتی مریم شروع به شنیدن صدای عجیب و غریب وحشی کرد. او از پنجره نگاه کرد ، اما جز تاریکی چیزی نمی دید.

“این صدایی چیست؟” او از خانم Medlock پرسید. “این - این دریا نیست ، است؟”

"نه ، این ماه است. این صدایی است که باد ایجاد می کند و در سراسر ماه می وزد.

“یک غم چیست؟”

این فقط مایل و مایل زمین وحشی است ، بدون درخت و خانه. خانه عموی شما درست در لبه ماه است.

مری به صدایی عجیب و وحشتناک گوش فرا داد. فکر کرد: “من آن را دوست ندارم.” “من آن را دوست ندارم.” او از همیشه ناراضی تر به نظر می رسید.

این تاپیک مربوط به فصل« دوشیزه ماری کوچولو » در نرم‌افزار «زیبوک» است. مجموعه: « کتاب های خیلی ساده » کتاب: « باغ مخفی »

5 پسندیده

سلام خانم عزیز :sunflower::hibiscus::rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::bouquet::tulip:شبتون بخیر و پر لبخند :sunflower::hibiscus::rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::bouquet::bouquet::tulip::blossom:بسیار ترجمه تون روان بود مرسی :sunflower::hibiscus::rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::blossom::tulip::bouquet::gift_heart::revolving_hearts::gift_heart::revolving_hearts::gift_heart::revolving_hearts:

1 پسندیده