باغ مخفی فصل دوم (ماری در یورکشایر)

فصل دو

در یورکشایر ازدواج کنید

آنها به یک خانه قدیمی بسیار بزرگ رسیدند. از بیرون تاریک و غیر دوستانه به نظر می رسید. در داخل ، مری به اطراف سالن سایه بزرگ نگاه کرد و احساس کرد بسیار کوچک و گم شده است. آنها مستقیم به طبقه بالا رفتند. مریم به اتاقی نشان داده شد که در آن میز گرم آتش و غذا بود.

خانم مدلو گفت: “این اتاق شماست.” وقتی به وقت شام بخورید به رختخواب بروید. و به یاد داشته باشید ، باید در اتاق خود بمانید! آقای کراون نمی خواهد شما را در تمام خانه سرگردان کنید.

وقتی صبح روز بعد مری از خواب بیدار شد ، دختری جوان خدمتکار را دید که شومینه را تمیز می کرد. اتاق تاریک و نسبتاً عجیب به نظر می رسید ، با تصاویری از سگ و اسب و خانمها روی دیوارها. اصلاً اتاق کودک نبود. از پنجره او هیچ درخت و خانه ای را نمی دید ، فقط زمین وحشی ، که شبیه نوعی دریای بنفش بود.

‘شما کی هستید؟’ او سرد از سردار سؤال کرد.

“مارتا ، خانم؟” دختر با لبخند جواب داد.

و آن خارج چیست؟ مریم ادامه داد.

مارتا با لبخند گفت: “این ماه است”. “آیا آن را دوست داری؟”

بلافاصله ماری پاسخ داد: “نه”. “من از آن متنفرم.”

"به این دلیل است که شما آن را نمی دانید. شما آن را دوست دارید عاشقشم. در بهار و تابستان وقتی گل وجود دارد دوست داشتنی است. همیشه بوی خیلی شیرین می دهد. هوا بسیار تازه است ، و پرندگان آنقدر زیبا آواز می خوانند ، من هرگز نمی خواهم شب را ترک کنم. ’

مریم احساس بدی داشت. او گفت: “شما یک خدمتکار عجیب هستید.” در هند گفتگو نداریم. ما دستور می دهیم ، و آنها پیروی می کنند ، و این همان است.

به نظر نمی رسید مارتا به صلیب مری توجه کند.

“من می دانم که زیاد صحبت می کنم!” او خندید.

“آیا شما می خواهید بنده من؟” از مریم پرسید.

"خوب ، نه واقعاً من برای خانم Medlock کار می کنم. من قصد دارم اتاق شما را تمیز کنم و غذای خود را برای شما بیاورم ، اما شما به جز آن چیزها به خدمتکار احتیاج نخواهید داشت.

“اما چه کسی قصد دارد مرا بپوشاند؟”

مارتا تمیز کردن را متوقف کرد و به مریم خیره شد.

لباس “Tha” canna thysen؟ " او پرسید ، شوکه شد.

'منظورت چیه؟ من زبان شما را نمی فهمم!

'آخ، یادم رفت. همه ما با لهجه یورکشایر در اینجا صحبت می کنیم ، اما مطمئناً شما این حرفها را نمی فهمید.

'البته که نه! بنده همیشه از من لباس می پوشید.

'خوب! من فکر می کنم شما باید یاد بگیرید که خودتان لباس بپوشید. مادرم همیشه می گوید مردم حتی اگر ثروتمند و مهم باشند باید بتوانند از خود مراقبت کنند.

خانم کوچک مری از مارتا عصبانی بود. "در هندوستان از کجا آمده ام فرق می کند! شما چیزی در مورد هند ، یا در مورد خادمان یا هر چیز دیگری نمی دانید! تو … تو … "او نمی تواند منظورش را توضیح دهد. ناگهان احساس بسیار گیجی و تنهایی کرد. خودش را روی تخت انداخت و شروع به گریه وحشیانه کرد.

مارتا گفت: “حالا ، حالا ، مثل آن گریه نکن.” 'من خیلی متاسفم. راست میگی ، من از هیچ چیز چیزی نمی دانم. لطفاً گریه نکنید.

او مهربان و دوستانه به نظر می رسید و مریم احساس بهتری پیدا کرد و خیلی زود دست از گریه گرفت. مارتا در حالی که تمیز کردن را تمام کرد ، صحبت کرد اما مری با حوصله ای از پنجره به بیرون نگاه کرد و وانمود کرد که گوش نمی دهد.

"من یازده برادر و خواهر دارم ، می دانید ، خانم. پول زیادی در خانه ما وجود ندارد. و همه آنها خیلی غذا می خورند! مادر می گوید این هوای تازه هوا در معشوق است که باعث گرسنگی آنها می شود. برادر من دیکون ، او همیشه در حال ماه است. او دوازده ساله است ، و او یک اسب دارد که او را گاهی سوار می کند.

“از کجا به دست آورد؟” از مریم پرسید. او همیشه یک حیوان از خودش خواسته بود ، به همین دلیل شروع به کمی علاقه به دیکن کرد.

اوه ، این یک اسب وحشی است ، اما او یک پسر مهربان است ، و حیواناتی مانند او ، می بینید. حالا باید صبحانه بخورید ، خانم. در اینجا آن را روی میز است.

مری گفت: “من آن را نمی خواهم.” ‘گرسنه نیستم.’

‘چی!’ گریه مارتا. خواهران و برادرهای کوچک من این 5 دقیقه را می خورند!

‘چرا؟’ سرد از ماری پرسید.

به همین دلیل آنها به اندازه کافی غذا نمی خورند ، به همین دلیل ، و همیشه گرسنه هستند. شما خیلی خوش شانس هستید که غذا را از دست می دهید ، خانم. مریم چیزی نگفت ، اما او مقداری چای نوشید و کمی نان خورد.

مارتا گفت: “حالا کت را بریزید و بیرون بزنید تا بازی کنید.” “خوب است که در هوای تازه حضور داشته باشید.”

مری از پنجره به آسمان خاکستری سرد نگاه کرد. “چرا باید روزی مانند این بیرون بروم؟” او پرسید. “خوب ، هیچ چیز برای بازی با داخل خانه وجود ندارد ،؟” مری فهمید که مارتا درست است. “اما چه کسی با من خواهد رفت؟” او گفت.

مارتا به او خیره شد. 'هیچ کس. شما باید یاد بگیرید که خودتان بازی کنید. دیکون ساعتها با پرندگان وحشی ، گوسفندان و حیوانات دیگر در مریخ ها بازی می کند. لحظه ای نگاهش کرد. "شاید نباید این را برای شما تعریف کنم ، اما - اما یکی از باغ های دیوار قفل شده است. هیچ کس ده سال در آن نبوده است. باغ خانم کراون بود و وقتی ناگهان درگذشت ، آقای کراون آن را قفل کرد و کلید را دفن کرد - اوه ، من باید بروم ، می توانم صدای زنگ خانم مدلاک را بشنوم که برای من زنگ زده است.

مریم به طبقه پایین رفت و در میان باغهای بزرگ خالی سرگردان شد. بسیاری از باغ های میوه و تره بار دارای دیوارهایی در اطراف آنها بودند ، اما درهای قفل شده وجود نداشت. او پیرمردی را دید که در یکی از باغ های سبزیجات در حال حفاری است ، اما او صلیب و غیر دوستانه به نظر می رسید ، بنابراین او ادامه داد.

“در زمستان چقدر زشت به نظر می رسد!” او فکر کرد. اما چه رمز و راز باغ قفل شده است! چرا عموی من کلید را دفن کرد؟ اگر او عاشق همسرش بود ، چرا از باغ او متنفر بود؟ شاید من هرگز نمی دانم. تصور نمی کنم اگر همیشه او را ملاقات کنم دوستش دارم. و او مرا دوست نخواهد داشت ، بنابراین من نمی توانم از او سؤال کنم.

درست پس از آن او متوجه یک رابین که از درختی در آن طرف دیوار آواز می خواند ، شد. “من فکر می کنم که این درخت در باغ مخفی است!” به خودش گفت “در اینجا یک دیوار اضافی وجود دارد ، و هیچ راهی وجود ندارد.”

او به آنجا رفت كه باغبان در حال حفاری بود و با او صحبت كرد. در ابتدا او با روشی بسیار بد جواب داد اما ناگهان رابین در نزدیکی آنها پرواز کرد و پیرمرد شروع به لبخند زد. او در آن زمان شخصیتی متفاوت به نظر می رسید ، و مری فکر می کرد که مردم وقتی لبخند می زنند چقدر زیبا تر به نظر می رسند. باغبان به آرامی با رابین صحبت می کرد و پرنده بسیار کوچکی که روی زمین در نزدیکی آنها قرار داشت تکان خورد.

پیرمرد گفت: “او دوست من است.” “هیچ رابین دیگر در باغ وجود ندارد ، بنابراین او کمی تنهایی است.”

او با گویش قوی یورکشایر صحبت می کرد ، بنابراین مری برای درک او مجبور بود با دقت گوش کند.

او بسیار سخت به رابین نگاه کرد. او گفت: “من نیز تنها هستم.” او قبلاً این موضوع را درک نکرده بود.

“نام شما چیست؟” او از باغبان سؤال کرد.

‘بن وایتشرتاف’ من خودم تنها هستم. شما تنها دوست من رابین هستید.

ماری گفت: “من به هیچ وجه دوستی ندارم.”

مردم یورکشایر همیشه آنچه را که می اندیشند می گویند و پیر پیر مردی اهل یورکشایر بود. او به مریم گفت: “ما و شما یکسان هستیم.” “ما زیبا نیستیم که نگاه کنیم و هر دو بسیار با هم اختلاف داریم.”

هیچ کس قبلاً این را به مری نگفت. “آیا من به اندازه بن بسیار زشت و مخالفم؟” او شگفت زده شد.

ناگهان رابین به درختی در نزدیکی مری پرواز کرد و شروع به آواز خواندن او کرد. بن با صدای بلند خندید.

‘خوب!’ او گفت. “او می خواهد دوست شما باشد!”

"اوه! خواهش می کنم دوست من باشید؟ او رابین را زمزمه کرد. او با صدایی آرام و آرام صحبت کرد و بن پیر با تعجب به او نگاه کرد.

“شما واقعاً خوب گفتید!” او گفت. “شما مانند دیکون به نظر می رسد ، هنگامی که او با حیوانات در ماه صحبت می کند.”

“آیا شما دیکون را می شناسید؟” از مریم پرسید. اما درست پس از آن پرواز رابین پرواز کرد. اوه نگاه کن ، او بدون درب به باغ پرواز می کند! لطفاً بن ، چگونه می توانم وارد آن شوم؟

بن جلوی لبخند زد و تیغ خود را برداشت. "شما نمی توانید ، و این همان است. به تو ربطی ندارد. هیچ کس نمی تواند دری را پیدا کند. فرار کنید و بازی کنید ، خواهید بود؟ من باید به کار خودم ادامه دهم. و او رفت. حتی خداحافظی نکرد.

طی چند روز بعد ، مری تقریباً تمام وقت خود را در باغها گذراند. هوای تازه از ماه باعث گرسنگی او شد و او قوی تر و سالم تر می شد. یک روز او دوباره متوجه رابین شد. او در بالای دیوار بود و به او آواز می خواند. ‘صبح بخیر! آیا این سرگرم کننده نیست! از این طرف!’ به نظر می رسید ، وقتی او در امتداد دیوار پرتاب کرد ، ماری شروع به خندیدن کرد که او در کنار او رقصید. “من باغ مخفی را در طرف دیگر این دیوار می شناسم!” او با هیجان فکر کرد. و رابین در آنجا زندگی می کند! اما درب کجاست؟

آن شب او از مارتا خواست تا بعد از شام با او در کنار آتش بماند. آنها می توانستند باد طوفان اطراف خانه قدیمی را بشنوند ، اما اتاق گرم و راحت بود. مریم فقط یک ایده در ذهنش داشت.

او گفت: “به من در مورد باغ مخفی بگویید”.

"خوب ، خوب ، پس از آن ، خانم ، اما ما قرار نیست در مورد آن صحبت کنیم ، می دانید. این باغ مورد علاقه خانم کراون بود و او و آقای کراون قبلاً خودشان از آن مراقبت می کردند. آنها ساعتها در آنجا گذراندند و خواندن و صحبت کردن. آنها بسیار خوشحال بودند. آنها از شاخه درخت پیر به عنوان صندلی استفاده می کردند. اما روزی که او روی شاخه نشسته بود ، شکسته شد و او افتاد. او بسیار صدمه دیده بود و روز بعد درگذشت. به همین دلیل است که او از باغ متنفر است و اجازه نخواهد داد کسی به آنجا برود.

“چه غمگین!” گفت مریم. “فقیر آقای کراون!” این اولین بار بود که او تا به حال برای کسی احساس پشیمانی کرده بود.

فقط در حالی که او به باد بیرون گوش می داد ، صدای دیگری را در خانه شنید.

“آیا می توانید کودک گریه کنید؟” او از مارتا پرسید. مارتا گیج به نظر می رسید. او پاسخ داد: “Er - نه”. “نه ، من فکر می کنم … باید باد باشد.”

اما در آن لحظه وزش باد درهای آنها را باز کرد و آنها صدای گریه را بسیار واضح شنیدند. “من به شما گفتم!” گریه کرد مریم.

بلافاصله مارتا در را بست. وی تکرار کرد: "این باد بود. اما او به روش طبیعی معمول خود صحبت نمی کرد ، و ماری او را باور نمی کرد.

روز بعد خیلی بارانی بود ، بنابراین مری بیرون نیامد. در عوض ، او تصمیم گرفت تا در خانه سرگردان شود ، و به صد صد اتاق که خانم مدلوک درباره او گفته بود ، نگاه کند. او تمام صبح را در اتاق و اتاق های تاریک و ساکت که پر از مبلمان سنگین و تصاویر قدیمی بود ، می گذراند. او به هیچ وجه خادمی را ندید و وقتی که فریادی را شنید ، به خانه خود برای ناهار برگشت. کمی شبیه گریه ای است که دیشب شنیدم !؟ او فکر کرد. درست پس از آن خانم خانه دار ، خانم مدلوک ، با کلیدهای دستش ظاهر شد.

فقط در آن زمان خانم Medlock ظاهر شد.

‘اینجا چه میکنی؟’ او صلیب پرسید.

مریم در جواب گفت: “من نمی دانستم که برای رفتن به چه راهی است و شنیدم که کسی گریه می کند.”

شما چیزی نشنیدید! اکنون به اتاق خود برگردید. و اگر شما در آنجا نمانید ، به شما قفل می شوم!

مری از این بابت خانم مادلاک متنفر بود. “کسی گریه کرده بود ، من می دانم که آنجا بود!” به خودش گفت “اما من فهمیدم چه کسی به زودی!” او تقریباً در یورکشایر شروع به لذت بردن از خودش داشت.

این تاپیک مربوط به فصل« ماری در یورکشایر » در نرم‌افزار «زیبوک» است. مجموعه: « کتاب های خیلی ساده » کتاب: « باغ مخفی »

5 پسندیده

سلام خانم گل :sunflower::hibiscus::rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::bouquet::bouquet::tulip::blossom:شبتون پر از ستاره های پردرخشش :sunflower::hibiscus::rose::rosette::white_flower::white_flower::bouquet::tulip::blossom::blossom::tulip::bouquet:ترجمه تون واقعا روان بود و لذت بردم :sunflower::hibiscus::rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::bouquet::tulip::sparkling_heart::gift_heart::gift_heart::revolving_hearts::gift_heart::gift_heart::cherry_blossom::bouquet::bouquet::tulip::blossom::blossom::tulip::rose::rosette::rose::sunflower:

3 پسندیده

شما هم خودتون سلطانیدااا برا ترجمه و همچی من منتظر شما هستم :heart_eyes::heart::heart: و مرسی بابت لایکای بی وقفتون

2 پسندیده

سلام خانم خانماااا @fatemeh74 دوست داشتتی و شیطون خودم :rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::tulip::tulip::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus::blossom::tulip::tulip::bouquet::bouquet::rose::rosette::rose::rosette::sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus::rose::rosette::rose::bouquet::tulip::blossom::blossom:شبت بخیرودلنشین و پرلبخند :sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus::rose::rose::rose::rosette::white_flower::white_flower::cherry_blossom::bouquet::bouquet::bouquet::cherry_blossom::bouquet::bouquet::tulip::blossom::blossom::tulip::tulip::blossom::blossom::sparkling_heart::gift_heart::revolving_hearts::revolving_hearts:ارادت خانم شرمنده میکنی مهرو محبتت بیکران خانم :sunflower::hibiscus::rose::rosette::rosette::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::blossom::tulip::bouquet::tulip::blossom::blossom::rose::rose::sunflower::sunflower::hibiscus::rose::rose::rose::gift_heart::revolving_hearts::gift_heart::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:

3 پسندیده

راستی دیشب یک شخصی برای من پیامی ارسال کرده بود نوشته بود وقتی بهت میگم تاج سرم میخوام بهت بگم شاه کیه :expressionless::expressionless::joy: یاد شما افتادم به همه میگید تاج سرید
واقعا هم ملکه هستید :princess::princess::princess:

2 پسندیده

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:امان از این ملت :joy::joy::joy::joy:وقتی به کسی میگم تاج سر هستی یعنی بیش از اندازه عزیز هست و قابل احترام برام و بزرگوار :crown::crown::crown::crown::crown::crown::crown::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::bouquet::tulip::blossom:

2 پسندیده