باغ مخفی فصل سوم (پیداکردن باغ اسرار آمیز )

فصل سه

پیدا کردن باغ مخفی

وقتی مریم دو روز بعد از خواب بیدار شد ، باد و باران از بین رفته بود و آسمان آبی زیبا بود.

مارتا با خوشحالی گفت: “بهار به زودی در اینجا خواهد بود.” “هنگامی که پر از گل و پرنده است ، شما عاشق تنور خواهید بود.”

“آیا می توانم به تالار بروم؟” از مریم پرسید.

"شما هرگز راهپیمایی زیادی نکرده اید؟ من فکر نمی کنم شما می توانید پنج مایل به سمت کلبه ما قدم بزنید! "

مریم گفت: “اما من می خواهم با خانواده شما ملاقات کنم.”

مارتا لحظه ای به دخترک نگاه کرد. او به خاطر آورد وقتی مریم برای اولین بار رسید چقدر مخالف بود. اما حالا ، مری علاقه مند و دوستانه به نظر می رسید.

مارتا گفت: “من از مادر خواهش می کنم.” او همیشه می تواند به یک برنامه خوب فکر کند. او معقول و زحمتکش و مهربان است - می دانم که شما او را دوست خواهید داشت.

“من دیکن را دوست دارم ، گرچه من او را هرگز ندیده ام.”

“نمی دانم دیکن درباره شما چه فکر خواهد کرد؟”

مری گفت: “او از من خوشش نمی آید.”

اما آیا خودت را دوست داری؟ این همان چیزی است که مادر می پرسید.

'نه، نه واقعا. من هرگز به آن فکر نکرده ام.

"خوب ، من باید الان بروم روز مرخصی من است ، بنابراین می روم به خانه برای کمک به مادر در کارهای خانه. خداحافظ ، خانم فردا می بینمت.’

وقتی مارتا رفت ، ماری احساس تنهایی تر از همیشه کرد ، بنابراین به بیرون رفت. آفتاب باعث شده باغ ها متفاوت به نظر برسند. و تغییر در هوا حتی باعث شده است تا کارمندان بن وایت با آنها راحت تر صحبت کنند.

“آیا می توانید بوی بهار در هوا؟” اواز او پرسید. چیزها در حال رشد هستند ، در اعماق زمین. به زودی شاخه های سبز کوچکی ظاهر می شوند - گیاهان جوان ، آنها هستند. شما آنها را تماشا می کنید.

“من خواهم شد” پاسخ داد مری. “اوه ، رابین وجود دارد!”

پرنده ی کوچک که روی تخته بن بود ، گفت: “آیا در باغچه ای که او زندگی می کند ، چیزهایی در حال رشد هستند؟”

“چه باغی؟” گفت بن ، با صدای بد تحریک شده اش.

می دانید ، باغ مخفی. آیا گلها در آنجا مرده اند؟ او واقعاً می خواست جواب را بداند.

بن راس گفت: “از رابین سؤال کن.” “او تنها کسی است که ده سال گذشته در آنجا بوده است.”

مریم فکر کرد که ده سال زمان طولانی بود. او ده سال پیش به دنیا آمده بود. او دور شد ، فکر کرد. او شروع کرده بود که مانند باغ ها و رابین ها ، مارتا و دیکن و مادرشان را دوست داشته باشد. قبل از آمدن به یورکشایر ، کسی را دوست نداشت.

او در حالی که فوق العاده ترین اتفاق اتفاق افتاد ، در کنار دیوار بلند باغ مخفی قدم می زد. او ناگهان فهمید که رابین دنبالش است. او از این کار بسیار خوشحال و هیجان زده بود و فریاد زد: "تو مثل من دوست داری ، نه؟ و من شما را هم دوست دارم! ’ در حالی که کنار او می ایستاد ، او نیز صدا کرد و آواز خواند تا به او نشان دهد که دوستش است. درست پس از آن او در مکانی متوقف شد که سگی سوراخی در زمین حفر کرده است. وقتی مریم به سوراخ نگاه کرد متوجه چیزی شد که تقریباً در آنجا دفن شده است. دستش را گذاشت و بیرون کشید. این یک کلید قدیمی بود.

او با خود زمزمه می کرد: “شاید ده سال است که دفن شده باشد.” “شاید این مهم کلید باغ پنهان باشد!”

او به مدت طولانی به آن نگاه کرد. چقدر دوست داشتنی است که باغ را پیدا کنیم و ببینیم در ده سال گذشته چه اتفاقاتی برای آن افتاده است! او می توانست به تنهایی در این بازی بازی کند و هیچ کس نمی دانست که او در آنجا است. او کلید را با خیال راحت در جیب خود قرار داد.

صبح روز بعد مارتا دوباره در Misselthwaite Manor بود و همه چیز را درباره روز خود با خانواده به ماری گفت.

'من واقعا از خودم لذت بردم. من در کل هفته شستشو و پخت به مادر کمک کردم. و من به شما در مورد بچه ها گفتم. آنها می خواستند درباره بندگان شما و کشتی ای که شما را به انگلیس و همه چیز آورده اند بدانند! ’

به مری پیشنهاد داد: “من می توانم برای دفعه بعدی چیزهای دیگری به شما بگویم.” آنها دوست دارند درباره سوار شدن بر روی فیل ها و شترها اینگونه بشنوند؟

"اوه ، این نوع از شما خواهد بود ، خانم! و ببین ، مادر برای شما یک هدیه فرستاده است! ’

‘یک هدیه!’ ماری را تکرار کرد. چطور ممکن است یک خانواده چهارده گرسنه به کسی هدیه دهند!

مادر آن را از مردی که برای فروش وسایل به درب آمد ، خریداری کرد. او به من گفت ، “مارتا ، شما مثل یک دختر خوب ، مبلغی را برای من به ارمغان آورده اید ، و ما به همه آن احتیاج داریم ، اما من قصد دارم برای آن کودک تنهایی در مانور چیزی بخرم.” این است!’

یک طناب پرش بود. مریم به آن خیره شد.

“چیست؟” او پرسید.

"آیا آنها طناب های پرش را در هند ندارند؟ خوب ، اینگونه استفاده می کنید. فقط مرا تماشا کن.

مارتا طناب را گرفت و به وسط اتاق دوید. او وقتی صعود کرد صد نفر را حساب کرد.

“این به نظر می رسد دوست داشتنی ،” گفت: مریم. مادرت بسیار مهربان است فکر می کنی من می توانم همیشه چنین چیزی را از دست بدهم؟ "

مارتا گفت: "فقط امتحان کن مادر می گوید این شما را قوی و سالم خواهد کرد. بیرون رفتن در هوای تازه.

ماری کت خود را درآورد و طناب پرش را گرفت. در حالی که در را باز می کرد ، به چیزی فکر کرد و چرخید.

"مارتا ، واقعاً پول شما بود. متشکرم.’ او هرگز از مردم تشکر نمی کرد و نمی دانست چگونه این کار را انجام دهد. بنابراین او دست خود را در دست گرفت ، زیرا می دانست بزرگترها چنین می کنند.

مارتا دستش را تکان داد و خندید. او گفت: “شما یک کودک عجیب و غریب هستید.” مثل یک پیرزن! حالا فرار کنید و بازی کنید! ’

پرش طناب فوق العاده بود. ماری حساب کرد و جست و خیز کرد ، جست و خیز کرد ، تا اینکه صورتش داغ و قرمز باشد. او سرگرم کننده تر از گذشته بود. او در باغچه ها جست و جو کرد تا اینکه بن ویتراشتاف را پیدا کرد ، که در حال حفر و صحبت کردن با رابین خود بود. او هر دو خواست که جست و خیز او را ببینند.

‘خوب!’ گفت بن. امروز به نظر شما خوب و سالم است! برو پرش کن برای شما خوب است.

ماری تمام راه را به دیوار باغ مخفی پرش کرد. و آنجا رابین بود! او را دنبال کرده بود! مریم بسیار خوشحال بود.

او می خندید: “شما به من نشان دادید که کلید دیروز چیست”. "من آن را در جیب خود کردم. بنابراین شما باید امروز به من درب را نشان دهید!

رابین روی یک گیاه کوهنوردی قدیمی روی دیوار تکیه زد و زیباترین آهنگ او را خواند. به طور ناگهانی باد گیاه را به حرکت درآورد و مریم چیزی را در زیر برگهای سبز تیره دید. گیاه ضخیم و سنگین در را پوشانده بود. قلب مریم سریع می تپید و دستانش می لرزید چون برگ ها را دور می کند و سوراخ کلید را پیدا می کرد. او کلید را از جیب خود بیرون آورد ، و این سوراخ بود. با استفاده از هر دو دست ، او موفق به باز کردن درب شد. بعد چرخید تا ببیند کسی تماشا می کند یا نه. اما کسی نبود ، بنابراین او درب را که باز کرد ، به آرامی ، برای اولین بار در ده سال فشار داد. او به سرعت داخل شد و درب را پشت سر خود بست. سرانجام او درون باغ مخفی بود!

این دوست داشتنی ترین و هیجان انگیزترین مکانی بود که تا به حال دیده بود. درختان گل سرخ قدیمی در همه جا وجود داشت ، و دیوارها با گل رزهای صعود پوشیده شده بود. با دقت به شاخه های خاکستری نگاه کرد. آیا گل سرخ هنوز زنده بود؟ بن می دانست او امیدوار بود که همه آنها مرده نباشند. اما او در دنیای خودش ، در درون باغ شگفت انگیز بود. به نظر خیلی عجیب و ساکت بود اما اصلاً احساس تنهایی نمی کرد. سپس او متوجه چند شاخه کوچک سبز شد که از طریق چمن در می آیند. پس از همه چیز در باغ رو به رشد بود! وقتی او در مکانهای مختلف شاخه های بیشتری پیدا کرد ، تصمیم گرفت که به هوا و نور بیشتری احتیاج دارند ، بنابراین او شروع به بیرون کشیدن چمن های ضخیم در اطراف آنها کرد. او به مدت دو یا سه ساعت زمین را پاک کرد و زمین را پاک کرد و مجبور شد پالتوی خود را بیرون بیاورد زیرا خیلی داغ شده است. رابین در اطرافش پرید و خوشحال شد که از دیدن باغبانی شخصی دیدن می کند.

تقریباً ناهار را فراموش نکرد و وقتی به اتاق خود برگشت ، بسیار گرسنه بود و دو برابر معمول غذا می خورد. “مارتا ،” او در حالی که می خورد ، گفت ، "من فکر کردم. این یک خانه بزرگ و تنهاست ، و کارهای زیادی برای انجام من وجود ندارد. فکر می کنید ، اگر یک لکه کوچک بخرم ، می توانم باغ خودم را بسازم؟ ’

مارتا پاسخ داد: “این دقیقاً همان چیزی است كه مادر گفت.” شما دوست دارید از حفاری و تماشای گیاهان در حال رشد لذت ببرید. اگر دوست دارید ، دایكون می تواند به شما یك پشته و مقداری بذر برای كاشت بكشد.

"اوه ، متشکرم ، مارتا! من مقداری پول دریافت کردم که خانم مدلوک به من داد. آیا می خواهید بنویسید و از دیکون بخواهید که آنها را برای من بخرد؟

'من خواهم. و او آنها را به خود شما می آورد.

"اوه! سپس او را می بینم. مریم بسیار هیجان زده به نظر می رسید. بعد چیزی را به خاطر آورد. "دوباره آن گریه را در خانه شنیدم ، مارتا. این بار باد نبود. الان سه بار شنیده ام. کیه؟’

مارتا ناراحت کننده به نظر می رسید. می دانید "نباید در خانه سرگردان شوید. آقای کراون آن را دوست ندارد. حالا باید بروم و به دیگران در طبقه پایین کمک کنم. من شما را به وقت چای می بینم.

وقتی درب پشت مارتا بسته شد ، مری با خودش فکر کرد: “این واقعاً عجیب ترین خانه ای است که هرکسی تا به حال در آن زندگی کرده است.”

این تاپیک مربوط به فصل« پیدا کردن باغ اسرارآمیز » در نرم‌افزار «زیبوک» است. مجموعه: « کتاب های خیلی ساده » کتاب: « باغ مخفی »

5 پسندیده

سلام خانم خانمااا @taha221 :sunflower::hibiscus::rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom:شبتون سرشار از سلامتی و خوشبختی :sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom:عزیزم ترجمه ی دلنشینی بود خسته نباشید :sunflower::hibiscus::rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::cherry_blossom::tulip::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::rose::rosette::white_flower::white_flower::cherry_blossom::bouquet::blossom::tulip::bouquet::sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus:

2 پسندیده

سلام خسته نباشید :dizzy::dizzy::heart_eyes:

2 پسندیده

خواهش میکنم .
طاها پسرم نوشته بود .
راستی همه دوستان مواطب خودتان باشید در مورد کرونا .
من و همسرم مریض شدیم ولی خفیف .
در فامیل چند فوتی هم داشتیم البته بهانه با سرماخوردگی .
یکی پیر . یکی فشار و نداشتن دارو . یکی دیابت و …
با این حال دوستان مواظب باشی .
همه تون رو دوست دارم

3 پسندیده

سلام خانم :tulip::rose::hibiscus::sunflower:نیمروزتون بخیرو تندرستی و شادی عزیزم :tulip::blossom::sunflower::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus:به به تبریک چه پسر بااستعدادی ماشاالله بهش واقعا تبریک میگم عالی ترجمه کردند :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:بلا به دور خانم انشاالله دیگه از این اتفاقات نیفتد و سلامتی و تندرستی باشه و خدا رفتگانتان رو قرین رحمت بکند :pray::pray::pray::pray::pray::pray:شما هم بیش از اندازه مراقب خودتان باشید و ما شما رو دوست داریم نازنیینم :heart::heart::heart::heart::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::rosette::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:

2 پسندیده

ممنونم میترا جون.
حتما مراقبت میکنیم

2 پسندیده