نظرتون در مورد تلفظ من!

سلام دوستای عزیزم. امیدوارم حالتون خوب باشه.
دوستان نظرتون در مورد تلفظ من بعد از 30 بار گوش داستان چیه؟
خودم که اصن دلشو ندارم گوش بدم:grin::grin:.
ممنونذمیشم تا اخر بگوشید و نظرتونو بگید

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی فلورانس نایتینگل » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی سوم »

20 پسندیده

سلام دوست عزیز
به تالار زبانشناس خوش اومدین
همین که جرئت به خرج دادین و بازگویی تون رو ارسال کردین نشونه خوبیه برای پیشرفت :muscle: :muscle: :muscle:
با گوش دادن های بسیار قطعا بهتر هم میشید، اجرای تکنیک سایه هم میتونه خیلی کمکتون کنه
به امید شنیدن بیشتر بازگویی های شما در تالار و پیشرفت چشمگیرتون :slightly_smiling_face: :rose: :rose:
موفق باشید

10 پسندیده

نه اتفاقا ذخیره کنید و هر چند یه وقت گوش کنید و مقایسه کنید با ویسهای بعدی تون
ویس تون خوبه که نشون میده خوب گوش می کنید فقط خیلی مهربانانه و ملایم بود یکم قوی تر :muscle:

9 پسندیده

به به سلام
عضو جدید و خوب و فعال
آفرین تحسین برانگیز بود و عالی منتظریم بیشتر بشنویم :relaxed::heart_eyes::heart_eyes:

8 پسندیده

You pronounce word “back” as natives :sunglasses:

7 پسندیده

سلام
آفرین :+1:
همینه دیگه خودشه باید اینجوری ادامه بدین

7 پسندیده

Perfect
:clap::clap::clap:
You can be better…

5 پسندیده

سلام دوست عزیزم، من گوش دادم به نظرم برای شروع خیلی خیلی خوبه
فقط تاجایی که من میدونم و شنیدم تلفظ افتر رو اشتباه میگین آفتر
البته جسارت کردم امیدوارم ناراحت نشده باشین و درست گفته باشم
ولی میگم در کل برای شروع به نظر من از سطح عادی خیلی بالاتر بودین همین جوری ادامه بدین :heart:

4 پسندیده

سلام ممنون. نظر لطفتونه. :heart::heart:
درسته اما تو دیکشنری کمبریج تلفظش رو (آفتر) اورده.
البته تلفظ بریتیش

7 پسندیده

You’re accent is like a Spanish who wants to learn English:)

4 پسندیده

بنظرم خیلی خوب پیشرفت کردید و سریع و تقریبا واضح میخونید…تاثیرگذار بود.آفرین

3 پسندیده

سلام من یه نیتیو‌زبان انگلیسی از امریکا هستم. انگلیسی زبان اصلی‌ام هست و فارسی دومم.
این نظر منه :
تلفظ ایرانی‌تون هنوز برجسته و معلومه، اما اشکالی نداره هنوز داری یاد میگیری و زبانت رو تقویت میکنی. برای من اگر دقت کنم، می‌توانم از حرفات متوجه شوم اما البته که عجیبه.

یک چیزی که چند بار دیدم این بود که حروف رو تحت اللفظی میخونی و تلفظ میکنی در حالی که تلفظ انگلیسی و املایی دقیقش متفاوتن.
Learned = lurned
Better = betur
من حتی نمیتونم صدای دقیق اینها رو برات نشون کنم چراکه الفبای انگلیسی دارای این صداهای خاصی نیست و باید از مثال های کلماتی که دارای اون صدا هست استفاده کنیم تا تلفظ‌شون رو نشون کنیم. تو گوگل وقتی جامه‌ای سرچ میکنی میتونی املای IPA اش رو ببینی و اون الفبا رو یاد بگیری؛ الفبای اوانگاری بین‌المللی

روز خوش؛ اگر سوالی داشتی بفرم

7 پسندیده

سلام بسیار ممنون از راهنماییتون. :heart:

1 پسندیده

شما دوست عزیز که نیتیو امریکا هستی زبان فارسی رو تو چنو وقت یادگرفتی ؟!
کاملا عین فارسی زبان ها چت می کنی ، یه مدلی که اگ نمی گفتین خودتون عمرا اگ می فهمیدم ایرانی نیستین

1 پسندیده

ایرانی نیستن افغانی ان، :slightly_smiling_face::bouquet::bouquet:

2 پسندیده

ایشون گفتن من یه نیتیوزبان انگلیسی از امریکا هستم
؟؟؟؟؟
@azam-123

3 پسندیده

بله از بچگی رفتن آمریکا، ب هر دو زبان واقفند :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

عاقا ینی چی اخه
من حسودیم میشه
خصوصا به اونایی که کانادا زندگی و به دنیا اومدن
به دو زبان زنده دنیا ناخداگاه مسلط شدن

4 پسندیده

اهل افغانستانم اما تو امریکا هم بدنیا اومدم و هم بزرگ شدم. افغان-امریکایی ام. البته که همیشه میتونستم فارسی صحبت کنم اما واژگانم خیلی محدود بود و هیچ کلمات پیچیده ندونستم و شکاف های زیادی تو واژگانم، گرامرم و غیره وجود داشت پس رفتم الفبا رو یاد گرفتم و حالا دو سال میشه زبانمو تقویت می‌کنم (با استفاده از منابع گوناگون تو اینترنت)

بسیاری ها که اهل کشورای گوناگون هستن اما تو امریکا، کانادا و غیره بدنیا میان و بزرگ میشن (از جمله من) مشکلات با زبانشون دارن و اغلبا نمیتونن خاطراتشون رو به آسانی بیان کنن و سپس از کلمات زیادی انگلیسی استفاده میکنن یا فقط انگلیسی صحبت میکنن و به زبان والدینشون مسلط نمیشن بخاطر که کلمات کافی یاد نمیگیرن و توسط والدین‌شون کلمات مختلفی مربوط به جنبه های گوناگون زندگی نمیشنون و سپس واژگان‌شون شکسته، محدود و فقط عامیانه میبشه (معمولا. بستگی به این داره که آیا اونا exposure کافی گرفتن با اون زبان یا نه یعنی اگه زبان مذکور رو به اندازه کافی شنیده بشن و استفاده کرده بشن و سپس سطحشون بالا میره یا اینکه آنچه میشنون حرفای تکراری و عامیانه هستش و نه چیزی بغیر اون.) من بسیاری ها مثل من میدونم که زبان شون خیلی ضعیف بود از جمله خاله زاده هام، عمو زاده هام و مردم تو مدرسه ام که اهل کشور خارجن.

6 پسندیده