یادآوری خاطرات گذشته:اولین خاطره از زبان انگلیسی؟اولین معلم زبان انگلیسی؟

درود بر اعضای محترم تالار زبانشناس :slightly_smiling_face:
امیدوارم آخرین روز سال ۱۳۹۸ رو به خوبی و خوشی سپری کنین

بیایید یاد گذشته ها کنیم.

اولین خاطره تون از زبان انگلیسی چیه؟
اولین معلم زبان انگلیسی شما چه کسی بود؟
چطور با زبان انگلیسی آشنا شدین؟

گوشه ای از خاطرات تون رو با ما در اشتراک بگذارید.
@fateme191
@azam-123

11 پسندیده

اولین بار، زبان انگلیسی رو تویه مهد کودک یاد گرفتم.
حروف انگلیسی رو یاد می‌گرفتیم و از هر حرف یک کلمه یاد می‌گرفتیم.
از هر حرف و کلمه جدید یک صفحه مینوشتیم.

6 پسندیده

درود بر شما آقای @ali-13 :v:

همچنین برای شما و تمامی اعضای تالار و سال نو پیشاپیش بر همه مبارک :rose::rose::tulip::tulip::sunflower::sunflower::hibiscus::hibiscus::blue_heart::green_heart::yellow_heart::two_hearts:

اولین خاطره من برمی گرده به موزیک ویدئوهای انگلیسی که تو وی. اچ. اس. از سن پنج شش سالگی یا شاید کوچکتر بودم دیدم!

همون معلم دوم و سوم راهنمایی تحصیلی ام بود که متاسفانه زیاد خاطره خوبی از ایشون ندارم! چون فقط یادمه ما رو می ترسوند!!!

همون جواب من به سوال اول شما، جواب همین سوال شما نیز هست. متاسفانه اون زمان خیلی باب نبود بچه های کوچیک رو کلاس زبان بفرستند …
با آرزوی موفقیت برای شما و همه دوستان زبانشناس

6 پسندیده

سپاس فراوان :pray: :slightly_smiling_face:
امیدوارم سال خوبی رو شروع کنیم
این ایده الآن به ذهنم رسید:لطفا یه تاپیک برای تبریک سال نو ایجاد کنین تا هر شخص برای خودش یک تاپیک جداگانه ایجاد نکنه.
امیدوارم این ایده رو از من بپذیرید و امسال رو به میزبانی شما در تالار زبانشناس شروع کنیم.

3 پسندیده

وای گفتین VHS
ما فقط ویدیو های عروسی رو تویه VHS می‌دیدیم.اون هم خونه اقوام. خودمون VHS نداشتیم و دستگاه CD خریدیم.

3 پسندیده

300px-VHS-Video-Tape-Top-Flat

3 پسندیده

ما تویه راهنمایی یه معلم زبان انگلیسی داشتیم،آقای درویشی.
خیلی سخت گیر بودن و متاسفانه با چوب و خط کش و هر چی که دستشون می اومد کتک میزدن. :sob:

مثلا میگفتن از یک کلمه ۵ صفحه بنویس و بیار.
۵ صفحه انگلیسی نوشتن خیلی وقت می‌گرفت.

4 پسندیده

دستت درد نکنه آقای @ali-13
وا لله خانواده من یکم برای اون زمان زیادی روشنفکر بودند …! مگرنه می دونم این چیزهای برای سال های هفتاد به اونور … یکم زوده …!

همین شما ایجاد کردید کافی است برای همه دوستان :sunflower::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose::rose::sparkling_heart::two_hearts:

فقط می تونم بگم عجب آدم … بوده!!! ولی معلم من تا می تونست تهدید می کرد که… بچه ها می اندازموتون … رفوزه می شید!!!
ولی تو دانشگاه از لیسانس به بعد یه استاد زبان انگلیسی داشتیم که واقعاً معرکه بود و هست … هنوز هم باهاش ارتباط نزدیک و صمیمی ای دارم. ترم دوم لیسانس خیلی خوب منو متقاعد کرد برای یادگیری زبان انگلیسی به طور کلی.
پ.ن: من کلی با این عکس های شما خندیدم :ok_hand::ok_hand::joy::joy::joy::smiley::grinning:

3 پسندیده

خوشحالم که خانواده روشنفکری داشتین و در اون محیط بزرگ شدین :slightly_smiling_face:

این یه تاپیک خاطرات هست. تاپیک تبریک نیست.
لطفاً… قبول کنین. :pray: :bowing_man:

یه بار با چک یکی از بچه ها رو زد…می‌گفت سرتون رو خم کنین تا چک بزنه…رد انگشترش روی گردن دوستم افتاده بود.
:cry:

پس استاد خیلی خوبی هستن :grinning:

نوستالژیک هستن دیگه :sweat_smile:
با یه نگاه، کلی خاطره میاد و از جلوی چشم آدم رد میشه :relaxed:

3 پسندیده

ترجیح می دم یکی از اعضای مجرب یا مربی های عزیز این تاپیک رو ایجاد کنه …
کلاً تالار زبانشناس خیلی خلوت شده.

فقط می تونم بگم دستش بشکنه!!! سادیسم داشته مگه؟!

بله … خیلی … دکتراش رو از آمریکا گرفته. خودم ارادت خاصی بهش دارم. یه ترجمه و یه تالیفم رو به این استادم تقدیم کردم. … تو زمینه های دیگه هم خیلی برام الهام بخش بودند.

واقعاً از ته دل خندیدم :joy::joy::joy: کلی خاطرات برام زنده شد.

3 پسندیده

چقدر فروتن.
پس با اجازه شما من یک درخواست مبنی بر این موضوع رو برای مربی ها ارسال میکنم.

واقعا بدترین خاطره از زبان انگلیسی رو ایشون برامون به یادگار گذاشتن‌.

میشه خواهش کنم کلیتی از این ترجمه و تألیف رو تویه تالار زبانشناس با اعضا در میان بگذارید. :slightly_smiling_face: :pray:

3 پسندیده

برادر @ali-13 به خدا مورد حمله قرار می گیرم! تجربه اش رو داشتم! این دو تا کتاب چون تو تخصص رشته خودمه، فکر نکنم خیلی بدرد اعضای زبانشناس بخوره …
من از این کارها زیاد دارم (منظورم کلاً کار کتاب است). ولی متاسفانه هیچ تمایلی به ادامه دادن روند این کارها ندارم و فقط چسبیدم به زبان انگلیسی.

3 پسندیده

پس از تجربه تون استفاده کنیم :man_facepalming:

کتاب ها در یک سایت برای فروش قرار دارن؟

3 پسندیده

متاسفانه … چی بگم؟! بسوزه پدر تجربه …

تو سایت خاصی نیست … چون برای زمان ها و انتشارات مختلفی هستند. اسم و فامیلی ام “الهه ولایتی” رو سرچ کنید، کارهام رو می یاره.

3 پسندیده

@elahehvelayati

این شخص ،شما هستین؟

3 پسندیده

درود بر مربیان و مجربان محترم تالار زبانشناس

با توجه به شروع سال جدید و سیل عظیم پیام های تبریک که از فردا صبح در تالار قرار خواهند گرفت؛
از شما درخواست دارم که یک تاپیک برای میزبانی پیام های تبریک سال نو در تالار ایجاد کنید.
با سپاس فراوان

@YoKambiz
@ala
@elhamhajavi
@Farzad_Poodineh

@a.bayani
@afarkhani
@fdoosti

3 پسندیده

بله … خودم هستم … :hibiscus:
البته الان سه سال و اَندی هست که فارغ التحصیل شدم.

5 پسندیده

هر کسی میتونه این تاپیک رو بزنه :grin:
و البته زودتر زده شده گویا
منتها باز دوستان دارن پیشاپیش تبریک میگن
که اصولا اعتقادی به تبریک زودهنگام ندارم :face_with_hand_over_mouth:

4 پسندیده

سلام
این تاپیک در همین رابطه زده شده

5 پسندیده

سپاس فراوان از اطلاع رسانی شما @Farzad_Poodineh
:pray: :slightly_smiling_face:

3 پسندیده