افزودن فهرست لغات به قسمت لایتنر

سلام سلام😍
من تازه اپو نصب کردم و عاشقش شدم واقعا فوق العادست خ ممنون عالیه. فقط کاش ی قسمتی هم برا لیست لغات اختصاص بدین ک دسترسی ب لغاتو و مرور لغاتو راحت تر کنه. :heart_eyes: مثلا مثلا من با قسمت داستان های بچگانه شروع کردم، دوتا لغت صدای جیغ عقاب و موشو (که دوتالغت شبیه به همن) :
Squawked the eagle
Squeaked the mouse
این دوتا لغاتو ب لایتنر اضافه کردم

زمان مرور کردن، وقتی ب یکیش رسیدم املا و تلفظ دقیق اونیکی یادم رفت

اگه ی لیست لغاتی بود میشد به جای رفتن و گشتن و دوباره پیدا کردن لغات از لیست راحت لغت مشابه پیدا کنم و یاد بگیرم

چ کنیم راحت طلبیم دیگه :smiley::heart_eyes:

6 پسندیده

سلام خانم @maria-ghrmn :dizzy::dizzy::dizzy:

این دو تصویر زیر رو نگاه کن. ذره بین بالای تصویر اول، سمت راست رو لمس کن. راحت می تونی لغت مورد نظرت رو سرچ کنی. من تو تصویر دوم، لغت تصویر اول رو سرچ کردم.

من یه لغت رو برای نمونه تو دیکشنری Longman زدم و لغت های هم خانواده این کلمه رو برام آورده.
پ.ن: البته از دیکشنری Cambridge و Collins هم استفاده می کنم.

3 پسندیده

خیلی خیلی ممنون از مهربونی و راهنماییتون:cherry_blossom::cherry_blossom::heart_eyes:

ولی اگ ی لیست از لغتایی ک به لایتنر اضافه کردیم بود خیلی عالی تر میشد
ایکاش اضافه کنن دسترسی به لغاتی ک بلد نیستیم راحت تر بشه
و هروقت هرلغتی ک فراموش میکنیمو بهش دسترسی داشته باشیم، ن اینکه همه ی لغاتی ک اضافه کردیمو یکی یکی رد کنیم تا ب لغتی ک میخایم برسیم

راستی اون دوتا کلمه مشابه رو فقط مثال زدم:sweat_smile::heart:

3 پسندیده

نه … نیازی نیست لغت ها و اصطلاحات رو یکی یکی رد کنی.
من معنی خیلی از عبارت ها و اصطلاحات و فعل های دو کلمه ای که خارج از برنامه باهاش مواجه می شم، می یام از تو دیکشنری های انگلیسی داخل لایتنر برنامه پیدا می کنم. همون بالا سمت راست لایتنر سرچ کنی برات می یاره.

بعد یه نکته جالب دیگه @maria-ghrmn که باز الان یه چک کردم که مطمئن بشم و بعد به شما بگم. اگه داخل صوت درس ها باشی، یه کلمه یا اصطلاح خارج از درس باشه رو تو قسمت ذره بین لایتنر سرچ کنی، می تونی اون رو به لایتنر اضافه کنی برای مرور های بعدی.
این رو خودم کشف کردم و کسی بهم نگفت. یه تاپیک هم در موردش زدم که سایر دوستان هم ازش استفاده کنند.

5 پسندیده

سلام ببخشید من از این لایتنر سر در نمیارم چطوری کار میکنه
میشه راهنماییم کنید؟:heart::cherry_blossom:

من داستان های بچگانه رو تموم کردم
نیمچه داستان هاهم نصفشو خوندم
(کیمیاگر پائلوروهم شرو کردم ولی لغاتشو علامت نمیزنم قبلا خوندم چندبار الان فقط گوش میدم بهش)

پریروز و دیروز دوباره گوش دادم داستانارو

پریروز لغاتمو مرور کردنی ۱۰۰ تا بود (اون بالا ک تعداد لغتو مینویسه)
امروز اومدم لغاتو مرور کنم ۲۰۰ تا لغت شده

چرا اینطوری اعدادش عوض شده؟؟؟
برنامه خودش لغاتو جلو عقب میکنه یا من اشتباه میکنم؟

بعد اینکه، لغات قاطی میان یا من اینطوری فکر میکنم؟
مثلا من دارم لغتامو مرور میکنم، یدفه مجبور میشم ک از صفحه زبان شناس خارج شم
بعدا ک میام مرور کنم، از اِدامش میاد؟
من فکر میکنم قاطی میان لغتا

میشه لطفا توضیح برام بنویسید؟:heart::heart::heart:
خیلی ممنون:sparkling_heart::sparkling_heart::purple_heart:

3 پسندیده
4 پسندیده

خیلی ممنون عالی بود❤

ولی من بیشتر ازین وقت میزارم برا لغت:sweat_smile::sweat_smile:
حتی لغتایی ک تاحدودی باهاشون آشنام روهم علامت میزنم،
بعد موقع مرور میرم دیکشنری هارو (اکثرا لانقمن) تموم مطالبشو میخونم

ب نظرتون من دادم وسواس بخرج میدم؟ ؟؟؟؟

اخه خودم نمیتونم لغتارو مث این آقا فقط معنیشو بلد باشم رد کنم

مشکل من تعداد لغتاست الان
حدود ۲۰۰ تا لغت الان تو لایتنرم هست
هردفه نمیرسونم همشو مرور کنم، و وقتی از برنامه خارج میشم،
ناراحت و عصبی میشم چون فکر میکنم لغتا از ادامش نمیاد و لغتای تکراری بازم اومدن😓

2 پسندیده

خواهش میکنم
راستش من خودم از لایتنر استفاده نمیکنم، ولی میدونم ک خیلی روی لغت تاکید نداشته باشید چون این لغات طی دروس تکرار و تکرار میشه، و دیگه اینکه سعی کنید لغات را در قالب جمله یا عبارت یاد بگیرید
موفق باشید :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

خیلی ممنون لطف کردین:heart::heart:

2 پسندیده

سلام
منم مثل شما دایره لغاتم خیلی کم بود فقط با گسترده خوانی تونستم کلی لغات رو جذب کنم.
زیبوک رو در برنامه تون قرار بدید از داستان های سطح خیلی ساده شروع کنید هم تعداد لغاتتون بالا میره و هم مشکل املا حل میشه اصلا نیازی به لایتنر نیست :wink:

5 پسندیده

سلام خانم @maria-ghrmn :dizzy::dizzy::dizzy:
ما شاء الله دوستان خیلی فعال هستند تو تالار. اجازه ریپلای کردن رو نمی دهند.
یه توصیه کلی اینکه هر لغتی رو وارد لایتنر نکنید. اون لغت هایی که به نظرتون مهمه و اصلاً بلد نیستید رو وارد لایتنر کنید تا برای مرورهای بعدی بهتون نشون داده بشه. ولی لغت های کم اهمیت تر هر درس رو فقط هایلایت کنید که تو هر درس فقط هایلایت زرد بشه و شما در صورت نیاز، معنی اون کلمه هایلایت زرد شده رو در ضمن خوندن درس نگاه کنید. با این کار، کلمه وارد لایتنر نمی شه و فقط تو خود درس هایلایت زرد می شه.
لایتنر از یه سیستم مهندسی شده پیروی می کنه که برای مرورهای بعدی، هر لغت رو در فواصل زمانی معین به شما نشون می ده.
کلاً خیلی روی لغت ها وسواس فکری به خرج ندهید. اگه وسواس داشته باشید، نمی تونید گسترده خوانی کنید و برید سراغ کتاب های بخش زیبوک. با این وسواس، اونجوری مجبورید هر لغت رو معنیش رو از لایتنر در بیارید و چیزی از کتاب دستگیرتون نشه و سیر داستانی یا علمی کتاب از دستتون بکل در بره.
یه نکته مهم دیگه اینکه از فست دبکشنری استفاده نکنید و فقط از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید. چون فست دیکشنری خیلی موارد اشتباه ترجمه می کنه. شما که خدا رو شکر سطح زبانتون بالا هست و با دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی مشکلی ندارید.

مثلا من خودم الان روی دو کتاب “شکارچی ذهن” و “تسلط” هستنم که لغت های سختی داره و من بیشتر سعی می کنم که از سیر کتاب لذت ببرم تا توجه خیلی زیاد به جزئیات. مثلاً همین کتاب “شکارچی ذهن” که می خونم، انگار دارم فیلم سینمایی می بینم. چون این کتاب ژانر جنایی است و الان وارد بحث های روانپزشکی جنایی شده.

4 پسندیده

این ویدئوی خانم حاجوی رو در مورد استفاده از دیکشنری های فارسی یا انگلیسی، ببینید:

من خودم فقط از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی استفاده می کنم. چون دیکشنری انگلیسی به فارسی، بیشتر حکم دوستی خاله خرسه رو برای آدم داره.

4 پسندیده

در مورد لایتنر باز اگه سوال خاصی داشتید، بیایید خصوصی، من در خدمتتون هستم. اونجا جواب می دم.

2 پسندیده

خیلی خیلی خیلی مرسی:heart_eyes::heart_eyes: واقعا نوشته های شما تاحالا چندبار منو از جهالت دراورده:heart_eyes: عاشقتونم ممنون:purple_heart::purple_heart::purple_heart: بمونید برامون:kiss:

2 پسندیده

خواهش می کنم خانم @maria-ghrmn :ribbon::ribbon::ribbon:
نظر لطفت شماست :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
خیلی خوشحالم که اینو می شنوم.
امیدوارم بتونم مفید باشم برای دوستان تالار. :heart::heart:

2 پسندیده