علت استفاده از him

در این جمله چرا از him استفاده شده؟

I’ve got to get out of here without him seeing me!”

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی جک و لوبیای سحرآمیز » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی سوم »

4 پسندیده

سلام.

یعنی بدون او

حالا می تونست بگه her یا اسم یک آدم بگه … بسته به چیزی که می خواد بگه

4 پسندیده

سلام ممنونم از راهنماییتون

4 پسندیده

خواهش می کنم :relaxed::rose::tulip:

4 پسندیده

پس چرا بعد himاز فعل ingدار استفاده شده

4 پسندیده

من باید از اینجا بیرون برم بدون اینکه او منو ببینه.
حالا اینکه چرا استمراری آورده
کاربرد فعل حال استمراری :

The present continuous tense is a grammatical tense that can be used to describe when an action happened, or may happen. You can use it to describe both events that are happening in the present – right now, while you are talking about something, or in the future – something that may or will happen later on.

یعنی برای حوادثی که در حال حاضر اتفاق می افتند و یا اینکه ممکنه اتفاق بیفتند. خب در اینجا هم امکان داشت که او منو ببینه بنابراین ing دار اومده.

اگرم براتون سوال پیش اومده که چرا اینجا بدون او معنی کردم نه بدون اینکه او چون می خواستم در قالب ترکیب باشه و توی ترکیب هم بدون او معنی میشه اما در هنگام ترجمه جمله خود به خود اینکه در وسطش اضافه میشه

:relaxed::blush::rose::tulip:

4 پسندیده

خب مگه تو حال استمرار قبل فعل ingدار فعل to beنمیاد اینجا چرا نداره

4 پسندیده

تاپیک زیر و جواب خانم پروین @pari در خصوص ضمیر مفعولی بعد without توجه بفرمایید

I have got to get out of here without him seeing me

6 پسندیده

وجود ing به این خاطر هست که بعد از without فعل باید ing دار باشه نمیشه گفت without to see

بله در حال استمراری از افعال to be استفاده میشه حالا نمی دونم گرامر این جمله دقیقا اسمش چیه ولی خیلی شبیه استمراری هست .

4 پسندیده

واقعا ممنونم از راهنماییتون

5 پسندیده

بله اینو فراموش کرده بودم !خیلی خیلی متشکرم از راهنماییتون

4 پسندیده

عیبی نداره پیش میاد :relaxed: منم گرامرشو بلد نبودم ولی به طور ناخداگاه ازش درست استفاده می کردم.

خواهش می کنم :rose::tulip:

4 پسندیده

سلام
در اینجا باید با توجه به محل قرارگیری کلمه (بعد از with)، از ضمیر ملکی استفاده بشه.

3 پسندیده