تالار زبانشناس

چطور مثل بومی زبان ها صحبت کنم - قسمت اول (Collocations)

سلام دوستان چطورید؟ :grin:

در حال تهیه یک مجموعه 4 قسمتی هستیم به این عنوان “چطور مثل بومی زبان ها صحبت کنم” که بهتون کمک میکنه که بهتر بتونید با بومی زبان ها منظور کسانی که زبان اولشون انگلیسی هست صحبت کنید و بفهمیدشون.

قسمت اول راجع به Collocations یه توضیح کوتاهی میدم و از اهمیتش میگم و اینکه چطور میتونید یادشون بگیرید.

امیدوارم که خوشتون بیاد :rose:

لینک این ویدیو در اینستاگرام
لینک این ویدیو در تلگرام

34 Likes

موضوع خیلی عالی هست
ممنون از شما و زبانشناس

9 Likes

چه جالب این چند روز اخیر داشتم به همین موضوع فکر میکردم، ای کاش اگه ممکنه اقای ناصری خود این کتاب رو به زبان شناس اضافه میکردن، ممنون بابت ویدئو

8 Likes

سلام عمو عارف :grin:
خداقوت ویدیوتون عالی بود :clap:
بازم از این کالوکیشن ها برامون آموزش بدید
من منتظرم جیمز هم بیاد پس کجاست ؟ :sweat_smile:

9 Likes

دم شما گرم عمو عارف :grin::tulip:
ایشالاه با جیمز و سم ویدئوهای مشترک هیجانی هم بسازید جالب میشه :ok_hand:

9 Likes

سلام و سپاس عمو عارف
انتخاب تون در ارائه مطالب عالی هست ما چون از وسط پروسه ی یادگیری زبان وارد مرحله یادگیری می شیم خیلی از اصول اولیه زبان رو خوب یاد نگرفتیم حتی ساده هاشون مثل اسم اشیاء؛ جملات مناسب عذرخواهی چون فقطsorry یاد گرفتیم و اصلا ( خودم بشخصه) پیگیر فرهنگ پشت سر اصطلاحات نبودیم‌. کلا خوشبحال تازه واردها که عمو عارف؛ عمو کامبیز و خاله الهام رو از اول مسیر دارند تا پروسه یادگیری شون سریعتر و هموارتر پیش خواهد رفت
خدا قوت عمو Hi

10 Likes

خوشحالیم که دوست داشتید :rose:

خواهش میکنم ، بله این کتاب حرف نداره :grin: :rose:

سلام عمو جان :sweat_smile:
جیمز هم به زودی :rose:

فدای شما :sweat_smile: :joy:
حتما تو برنامه هامون هست :rose: :rose:

عمو عارف در خدمت شماست :joy: :rose:
بنده تلاشم اینه که جدا از بحث های کلی زبان مثل گرامر و مکالمه و… به اشکال مختلف فرهنگ و شیوه حرف زدن درست زبان انگلیسی رو هم نشون بدم امیدوارم که بتونم این کارو بکنم :grin: :rose:

11 Likes

خسته نباشید آقای حبیبی @Aref_hb :clap::clap::clap::clap::clap:
:joy::joy::joy: پس از این به بعد دیگه باید بگیم عمو عارف :blue_heart::blue_heart: عمو کامبیز :blue_heart::blue_heart: خاله الهام :blue_heart::blue_heart::joy::joy::joy::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
آقا عالی :ok_hand::ok_hand::ok_hand:
این کالوکیشن ها تو دیکشنری Longman زبانشناس هست و خیلی هم کامله. این دیکشنری، برای هر کلمه، کلی کالوکیشن ردیف کرده … پس همون زبانشناس :green_heart::green_heart::blue_heart::blue_heart::yellow_heart::yellow_heart: کافیه! :joy::joy::heart_eyes::heart_eyes::hibiscus::sunflower::blossom::rosette::rose: کتاب دیگه نه تو رو خدا!
@zeinabss :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:

9 Likes

خداقوت :muscle::muscle:
من که لذت بردم :blush::rose::pray:

8 Likes

سلام و خسته نباشین امید وارم حال دلتون عالییی باشه.
برای من الان ویدیو باز شد خیلی عالییی بود PERFECT عالییی
عمو عارف امید وارم همیشه موفق و سربلند باشی مرد :joy::joy::joy::joy::joy::joy:
و اینکه خیلی ویدیو تون فان و عالییی بود :iran::heart::afghanistan:

8 Likes

پس اگه اینطور پیش بره بچه های تالار هم میشن بچه های توی خونه :joy: :rofl:

100% دیکشنری Longman کامل تر هست ولی دسته بندی و تمرین هایی که توی این کتاب هست بسیار این کتاب رو جذاب و خواندنی میکنه

خداروشکر که دوست داشتید :rose:

ممنونتم عمو حسن :joy: :rose:

9 Likes

فقط آقا عارف مگه قرار شده کتابی که معرفی کردین رو تو اپلیکیشن قرار بدین؟؟ زبان آموزا ازمون میپرسن

6 Likes

خیر بنده شخصا این کتاب رو معرفی کردم شاید اگه دوستان لازم بدونن کتاب رو اضافه کنن :rose:

7 Likes

منم بهشون گفتم ایشون گفتن خواستین تهیه کنید، ممنون :rose::rose::pray:

7 Likes

چشم عمو عارف :blue_heart::blue_heart: @Aref_hb
دو تا کتاب :green_book::notebook: رو هم می خریم می خونیم.

بله :joy::joy::joy::clap::clap::clap::yellow_heart::green_heart::blue_heart:

7 Likes

عالی مث همیشه :star_struck: :blue_heart: :clap:

نههههه! خاله نهههه! :woman_facepalming: :joy: :joy:

8 Likes

پس چی بگیم الهام بانو :joy::joy::blue_heart::blue_heart: @elhamhajavi :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:

5 Likes

من به همون الهام راضی ام، بدون پسوند پیشوند :sweat_smile: با تشکر :joy: :blue_heart: :blue_heart:

7 Likes

عالی بود مرسی :tulip:
درقالب ویدیو اموزش ببینیم ک چ بهتر :heart_eyes:

6 Likes

:rose: :rose: :smile: :blush:

8 Likes