تفاوت ask و want چیست؟

سلام مگه want به معنی خواستن نیست؟ چرا در این جمله از want به جای ask استفاده نشده؟ (این جمله در درس ۲ قسمت اول)

He asks the actors to change their play

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی شاهزاده هملت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

2 پسندیده

فعل Ask معنی خواستن،طلب کردن و درخواست کردن هم میده بجز معنی پرسیدن ، similar هستن میشه گفتن ،شبیه هم و همانند همن want و Ask

2 پسندیده

به تفاوت آنها در جمله زیر توجه بفرمائید

My mom asked me to stay home but I want to go out.

مادرم از من خواست که خونه بمونم ولی من میخوام برام بیرون.

فعل Ask درخواست از دیگری است.
فعل Want یعنی خواستن (تصمیم انجام کار توسط خود است نه از دیگری)
موفق باشید.

6 پسندیده

سلام دوست عزیز

توضیح لینک زیر رو بخونید

طبق توضیح این لینک در اینجا ما درخواست انجام یک کار رو می‌بینیم

و خیلی ساده بگم وقتی درخواست چیزی دارید یا سوال میکنید از فعل ask استفاده کنید، اما وقتی آرزوی انجام یک کار یا یادگیری یک چیز رو دارین از want استفاده کنید، مثلا تو جمله ای که میگی من میخوام یک فوتبالیست مشهور بشم اینجا از want باید استفاده بشه

6 پسندیده

البته می تونیم از want بجای ask استفاده کنیم ولی نمیتونم هرجا از ask بجای want.
در پایان عرض کنم خیلی نباید ریز بشیم به واژه ها ، فقط سعی کنیم لذت ببریم گام به گام که پیش می ریم کم کم موارد رو بهتر متوجه می شیم.
هدف یادگیری است اما سوخت ما برای تداوم حرکت ، لذت بردن معقول و منطقی از یادگیریست.
پیروز باشید.

6 پسندیده

ممنونم از شما و همتون عالی دریافت شد :four_leaf_clover::pray::shamrock::+1:

3 پسندیده

Want
بیشتر مثل دستور/فرمان است.

Ask
در این صورت با‌ادب تر است

3 پسندیده

نه جانم از فغل want هم برای وقتی که درخواست چیزی از کسی دارید استفاده میشود مثال:
I want you to clean the room
he wants us to be quiet

همه که نمیتوانند مثل شما باشند عده ایی هستند که دنبال ریز مسایل هستن و دست خودشان نیست و گرامر زبان انگلیسی هم پر از تناقض و گیج کننده است و این خود برای کسانی که ریز بین هستن آزار دهنده است