تالار زبانشناس

روش یادگیری لغات

سلام می خواستم یه راهنمایی بکنید دو بار هم ایمیل فرستادم اما پاسخگو نبودید
چطور لغات رو یادبگیری یعنی خودتون که میگید نباید لغات رو حفظ کرد بعد قسمت جعبه لایتر گذاشتید خب حالا کی لغت مورد نظرمون رو تو جعبه قرار بدیم (منظور بار اول یا چی ) خب برفرض مثال ما لغت رو وارد کردیم حالا می خوایم مرور کنیم اونوقت بازم باید کل درس رو بخونیم یا اینکه تو صفحه اصلی برنامه مرور کنیم که اینجوری بازم میشه حفظ لغت

1 Likes

سلام
دوست عزیز بهترین حالت اینه که کل درس را دوره کنی و لغاتی که زیرش خط قرمز اومده را آپدیت کنی که بلدی یا نه. در این صورت درس مورد نظر باید طوری انتخاب بشه که تعداد لغاتی که از اون درس نمیدونید خیلی کم نباشه. مگر اینکه هدف فقط بالا بردن دامنه لغت نباشه.
حالت سطح پایین تر اینه که درس را بیاری و جملاتی که کلمات قرمز شده دارد را دوره کنید که در این صورت تنظیم صوت درس با جمله مورد نظر یکم وقت گیره. چون گوش کردن چندین برابر نگاه کردن در یادگیری تاثیر داره.
در نهایت اینکه شما برید و از جعبه لایتنر کلمات را دوره کنید من اصلا پیشنهاد نمیکنم چون تجربش را دارم توی بلند مدت فراموش میکنید.
البته اساتید بهتر میتونند راهنمایی کنند.

5 Likes

خیلی ممنون بابت پاسختون
ولی اینکه میگید درس رو دوباره دوره کنید اولا شاید من چند درس طولانی خونده باشم که اون وقت، وقتمو می گیره
دوما بعضی وقتا کلمه ای رو که دیدم فقط تو متن می تونم به یاد بیارم چون موضوع و مفهوم درس رو فهمیدم از اونجا به یاد میارم اما اگه بیرون از اون متن ببینم یادم نمی یاد آخههههه

1 Likes

درسته که دوره کردن درس ها وقت گیره ولی بیهوده نیست. تحقیقات نشون داده که بیشترین نتیجه را شما وقتی میگرید که به هر محتوای آموزشی حداقل 7 روز متوالی گوش کنی و توصیه ها گاها بیشتر از این هم هست. با این کار علاوه بر اینکه به کلمات جدید تسلط پیدا میکنید، مغز شما نیز با ساختارهای انگلیسی خو میگیرد و این کلید اصلی روان و سلیس شدن در زبان مورد نظر هست. شما باید پیشروی در محتواهای جدید را به نحوی مدیریت کنید که فرصت برای دوره کردن مطالب قبلی داشته باشید.
در مورد بخش دوم صحبتتون باید بگم آنچه اهمیت داره یادگیری لغت در جمله و در ارتباط با کلمات دیگر است و هدف اصلی شما هم باید همین باشه. هرچند بعد از چند بار دوره کردن متن، معنی اکثر لغات جدید را به تنهایی به یاد میارید. میتونید یک مرتبه امتحان کنید.

4 Likes

خب دلیل اصلیش همینه که میگیم کتاب بخونید و فیلم و سریال زیاد ببینید (چون باعث مرور کلماتی میشه که تو عمق ذهنتون فرو نرفتن تا عمیقا کلمه تو ذهنتون ثبت بشه)
اگه هر کلمه رو 30 بار در جاهای مختلف ببینید ، هیچوقت اون کلمه فراموشتون نخواهد شد

5 Likes

خیلی محنون بابت پاسخهاتون
استفاده کردم <3 <3 <3

2 Likes