روش اسپیکینگ و لیسنینگ شما چیست؟

بهترین روش اسپیکینگ و لیسنینگ شما چیست؟
آیا روش کاربردی است؟
لطفا نکات مهم را یادآوری فرمایید
پیشاپیش از بذل عنایت شما متشکرم

5 پسندیده

برنامه من اینجوریه که با گسترده خوانی هم دایره لغات افزایش پیدا میکنه هم همزمان لیسنینگ تقویت میشه،و برای تقویت اسپیکینگ هم پکیج All Ears English یا ESL رو یا هر پکیجی دیگه رو(من مکالمه رو بیشتر ترجیح میدم) میتونید تکنیک سایه بزنید.نکته:تا زمانیکه نتونستی بدون نگاه کردن به متن همراه با گوینده حرف بزنی،تکرار رو ادامه بده.روش قفلی بزن
repetition is the key to speak fluently

14 پسندیده

سلام ممنونم از لطفتون
این روش یک روش استاندارد است؟ یا در اپ زبانشناس وجود دارد؟

1 پسندیده

Learn English like a rebel without any grammar rules,just repeat :grin:

3 پسندیده

سلام
تکنیک سایه که یک روش مهم برای تقویت لیسنینگ و اسپیکینگه،شما هر مطلبی رو بخای یادبگیری باید با اون ارتباط برقرار کنی،به صرف خوندن یک متن یا جمله (هرچیزی)انتظار نداشته باش توی ذهنت بمونه،مگر اینکه با اون جمله،متن… یا مفهوم اون ارتباط برقرار کنی ،بطریقی فعالانه با اون برخورد کنی.شاید این داستان رو شنیده باشی که میگن روزی استادی به شاگردانش سکه ای داد و بعد از یک دقیقه اون سکه ها رو از شاگردانش گرفت و گفت حالا چهره ای که روی سکه بود رو بکشید،با وجودیکه سکه دست افراد بود ولی در تشخیص چهره ،جهت صورت اون،به چپ بود یا راست بود؟؟ عاجز موندند،خلاصه نتونستند چونکه هیچ ارتباطی با اون عکس نگرفته بودند،در خصوص تکرار کردن هم شما با تکرار ارتباط مؤثرتری با قالب جمله ها و گرامرها بصورت ناخوداگاه میگیری که در ذهنت میمونه(ناگفته نماند من از گرامر دهکده زبان هم استفاده میکنم).
رهرو ان نیست که گهی تندو گهی خسته رود
روهرو انست که اهسته و پیوسته رود

11 پسندیده

ممنون از وقتی که گذاشتید
:hibiscus::cherry_blossom::rose::hibiscus::cherry_blossom::rose:
این روش را توی زبانشناس میشه اجرا کرد؟

3 پسندیده

Yep,of course it’s practical

3 پسندیده

بنظرم اگه اوایل یادگیریت باشه این روش کسل کننده است وباعث میشه کلا بیخیال زبان بشی هرچقدرم علاقه مند باشی

3 پسندیده

سلام
بله درسته خانم ولی همینطور که اسماعیل جان گفتند بستگی به vocabulary یا همون دایره ی لغات آدم داره و اگه لغت کم بدونی نمی تونی جور دیگه ای پیش بری
به نظر من Listening از Speaking مهمتر و در اولویت هستش چون اگه خوب شنیدن را یاد گرفتیم حرف زدن اوکی میشه
تشکر از نظرتون

3 پسندیده

باهاتون موافقم، توی اوایل یادگیری بنظرم داستانهای جذاب متنوع و با سبک های مختلف، فوق العاده عمل میکنه، از یک طرف شما از یک سبک خاص داستان یا کتاب خسته نمیشین دو اینکه به مرور دایره لغات شما با تکرار در درس ها و داستان های مختلف انفجاری رشد میکنه
هرجا دیدید دارین خسته میشین، منبعتون رو عوض کنید مثلا یه فیلم ببینید که دوباره انگیزه و اشتیاق شما برگرده برای ادامه مسیر.

4 پسندیده

دقیقا درسته، من برای اینکه از یک گوینده یا یک سبک خاص مکالمه خسته نشم، همزمان با دو سه منبع میرم جلو. چون قطعا یکنواختی شما رو زده میکنه

3 پسندیده

سلام و درود اسماعیل عزیز
اوکی تنوع در فراگیری اصل مهم و حیاتیه
تشکر از همراهی شما دوست گرامی

1 پسندیده

سلام و درود اقا مصطفی گل
موفق باشی عزیز

2 پسندیده

بنظرم منم اول لیسنینگ باید تقویت بشه بعد اسپیکینگ…نوزاد اول حرف نمیزنه اینقدر طی چندین سال گوش میده تا بتونه یک کلمه بگه بابا

6 پسندیده

سلام خانم دکتر
دقیقا درست گفتین من برای بچه های خودم که اصلا یادم نمیاد چون اینقدر بچه دوست دارم و باهاشون سرگرم شدم که ندیدم کی بزرگ شدند و چطوری حرف زدند ولی الان برا بچه های فامیل دور و بر دقیقا دارم می بینم بچه ها اول خوب گوش میدن بعد تکرار میکنن و در آن واحد حرف که میزنن جمله مثبت رو به منفی تبدیل می‌کنند و سوالی میکنن و در حین اون لغت جدید یاد می گیرند دنیای قشنگیه
دارم روش زوم میکنم در یادگیری زبان خودم
مرسی از همراهی شما
شاد باشید

3 پسندیده

برای مهارت شنیداری گوش کردن مجموعه درسها و یا فیلمهای مورد علاقه عالی هست چه بسا بعد از چند ماه یکدفعه متوجه میشین که چقدر پیشرفت کردین و صحبتهارو میفهمین
ولی برلی مهارت گفتاری درمورد من سایه جواب نداد حتی باوجود برنامه منظم
اما وجود پارتنر دراین مورد عالی بود

6 پسندیده