تالار زبانشناس

سلام وقت بخیر

:sparkling_heart: دوستان محترم و عزیز من اپلیکشن رو نصب کردم ولی قلق خوندنشو بلد نیستم علی رغم پشتیبانی خوب برنامه من فقط دارم روی داستان واقعی کار میکنم و تا مرحله سخنرانی پیش میرم خب اینجوری دایره لغات من پایین میاد چون بیشتر وقتمو دارم صرف یک درس میکنم ایا تو ۶ ماه مد نظرم میتونم تمام فیلم ها و داستانها رو ببینم و من چجوری میتوتم پیشرفت کنم

3 Likes

سلام ببینین دوست عزیز یکی از مواردی که باید در نظر داشت اینه که ما ساعت برامون مهمه نه ماه و سال و…
هر چه ساعات مطالعه با کیفیت شما در روز بالاتر باشه زمان رسیدن شما به هدفتون سریع تر خواهد بود.
یعنی مثلا کسی که روزی ۲ ساعت با کیفیت میخونه مشخصا سریع تر از کسی که روزی بیست دقیقه میخونه به سلاست زبانی میرسه. بنابراین شما بایستی با توجه به هدف و زمانی که دارید، میزان مطالعه روزانه خودتون رو تعیین کنید.

و برای دایره لغت بهترین راه افزایش دامنه لغت بدون شک. گسترده خوانیه
یعنی هر روز چند صفحه ای به مطلبی که مورد علاقه و مناسب سطح شماست بخونید
یعنی برخلاف کلاسها که مثلا تو سه ماه یه تکست بوک میخونن شما تو این سه ماه ممکنه ۵۰ تا کتاب رمان و مقاله و… بخونید میتونید از کتاب های سطح بندی شده زیبوک استفاده کنید
با این کار شما خودتون رو در زبان غوطه ور میکنید
ذهن ما نمیدونه که داره تو آمریکا کتاب میخونه یا ایران واسه همین با این کار شما دارید زبان رو زندگی میکنید حتی در کشور ایران

دومین روش پیشنهاد استفاده از لایتنر هاییه که از سیستم SRS دارن، یعنی قابلیت تکرار در فواصل زمانی مختلف دارن مثل لایتنر تعاملی زبانشناس

6 Likes

سلام ینی من در یک روز که دارم روی یک درس تمرکز میکنم که اونو کامل درک کنم در کنارش درس های ریگه هم بهش اضافه کنم روزی دو درس بشه که حداقل روی یک درسش تسلط کامل داشته باشم یا اینکه هر درس نیازی هم نیست تسلط کامل داشته باشم که از حفظ بگم میتونم روزی چندین درس بخونم در حدی که بفهممش نه اینکه کامل حفظ کنم نظرتون رو بهم بگید

3 Likes

سلام به نظرم نباید عجول بود
من اول رفتم داستانهای واقعی و داستانهای بچه گانه را نادیده گرفتم الان که به اوسط انگلیسی قدرت رسیدم می بینم چقدر نکته و کلمه در همین داستانهای بجه گانه هست

3 Likes

توی روش این اپ تمرکز اصلی روی شنیدن شنیدن شنیدن و تکرار و تکرار و تکرار است درسهای انگلیسی قدرت خوب کمک می کند

4 Likes

ببینین دوست عزیز شما باید یک منبع اصلی در نظر بگیرین به طور مثال داستانه واقعی که تمرکز اصلی رو این دوره است و یک دوره فرعی مثل کتاب یا پادکست که براتفریح به عنوان منبع فرعی میخونین

2 Likes

سلام بنظر من اینکه بخوای بگی من تو ایکس ماه انگلیسی یاد بگیرم ک فلان کنم اصلا نمیشه ،مثلا من یادمه اون اوایل یه دوره بود ب اسم نصرت خیلی روش مانور میدادن تو سه ماه انگلیسی یاد بگیر،سه ماه تموم شد ولی من هیچ بودم، هیچی نمی‌فهمم،بعدش با این اپ آشنا شدم تجربه های بچه ها رو خوندم متوجه شدم زبان مثل یه دریا باید در نظر بگیری و هر چی بیشتر وقت بزاری خب به مراتب بیشتر یاد میگیری،یه پروسه طولانی و زمان بره شایدم مثل ساز زدن باید مرتب تمرین کنی و ادامه بدی

2 Likes

الان من دقیقاً، تو این حس و حال هستم :point_down::point_down:

2 Likes

امیدوارم این حس حال انرژی همیشه برات بمونه :bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet:

2 Likes

سلام انگلیسی قدرت سطحش بالا نیس

1 Likes