سطح کتاب داستان

سلام دوستان همیشه همراه.
بچه ها من با یک مشکلی در نرم افزار مواجهم،اینکه در گسترده خوانی وقتی یک کتاب رو برای خواندن انتخاب میکنم اولش نوشته این کتاب با توجه به لغاتی که میدانید برای شما مناسب است اما چند فصل که میگذره متوجه میشم که سطح بالایی داره و دوباره که به اون قسمت اطلاعات کتاب میرم میبینم نوشته با توجه به لغاتی که میدانید سخت یا کمی سخت میباشد،هستش،آیا تابحال برای شما هم این اتفاق افتاده؟
چون اگه طبق گفته آقای کامبیز قرار باشه گسترده خوانی مناسب سطحمون باشه و روان خونده بشه بطوری که ما بیشتر اون متن رو متوجه بشیم ،اینطوری من خیلی باید وقتم رو صرف گسترده خوانی کنم.

3 پسندیده

سلام.
خوش اومدید :sunflower:

من معمولا کتابای داستانی خودم رو این طوری انتخاب می کنم؛ کتابایی به هدف صرفا گسترده خوانی (نه کتابایی که به دلیل نیاز به دونستن برخی مسایل روانشناسی/اجتماعی/ معروفیت خود کتاب)

با این شیوه هم تا الان تونستم کتابای مورد نظرم رو با کمترین چالش و بیشترین لذت به پایان برسونم (حداقل از دید دایره ی واژگان):

وقتی کتاب/مجموعه داستانی رو انتخاب می کنم، آمار واژگان همه ی زیربخش هاش رو نگاه می کنم.
معمولا اگه بالای 90 درصد باشه هر کدومش، خیلی خیلی برام راحته…که حتی می تونم بدون دیدن متن هم از پسش بربیام.
بین 80 تا 90 درصد، خیلی کم چالش
و بین 75 تا 80 درصد، کمی چالشیه ولی با این حال تو فهم کلی جملات به مشکل برنمی خورم.

موارد خیلی نادری پیش اومد که با اینکه سطح واژگان رو مناسب نشون میداد ولی به خاطر phrasal verb های زیادش؛ از همون شروع، به مشکل برخوردم و خیلی برام چالشی شد…مجبور شده بودم مدام به دیکشنری مراجعه کنمو این شد که ناتموم رهاش کردم.

امیدوارم شما هم بتونید بعد از این، پروسه ی گسترده خوانی تون رو با حس بهتری پیش ببرید.
موفق باشید.

2 پسندیده

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز🌸

2 پسندیده

ببخشید شاخص لغات که گفتین مثلا ۸۰ درصد منظورتان تعداد لغاتی ک۶ بلد هستین؟؟؟همون سبز رنگه دیگه!؟

2 پسندیده

سلام.
خواهش می کنم.

نوار افقی سه رنگی که قبل از وارد شدن به هر درس جلوی عنوان درس نوشته شده …همون بخش سبزرنگ (سمت چپ)…همون عددی که به درصد بیان شده.

1 پسندیده