He is so mean درجمله so

سوالی که برام پیش اومده اینه که من یاد گرفته بودم که در جمله هایی که معنای منفی داره باید از tooاستفاده بشه.مثلا he is too mean و اگه معنای جمله مثبت باشه از soاستفاده میکنیم مثل he is so kind
حالا چرا در این جمله که معنای منفی داره از so استفاده شده؟ایا معناش متفاوته؟آیا میتونه دلیلش این باشه که در اینجاso معنای متفاوتی داره؟

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی شاهزاده هملت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

1 پسندیده

تاپیک زیر رو مطالعه کنین

3 پسندیده

مرسی ولی چرا توی جمله ای که منفی بوده از so استفاده کرد؟he is so mean

1 پسندیده

از so میتونیم برای معناو بار منفی هم استفاده کنیم. هم برای صفت های خوب و هم صفات ناپسند.
ولی too حتماً مفهوم و بار منفی میده به جمله.
غیر از اون، اینطور نیست که too معنای فقط «خیلی» بده، بلکه معنای «زیاد از حد میده» .درنتیجه لازم نیست لزوماً برای صفات یا اعمال با معنای منفی و ناخوشایند بیاد. مثلاً شما میتونین بگین
She is too careful. یعنی بیش از حد مراقبه، زیادی مراقبه. مراقب بودن چیز بدی نیست، ولی اینجا too اوردیم و بیش از حد بودنش رو نشون دادیم.
یا مثلاً : This house is too big. بزرگ بودن خونه چیز بدی نیست، ولی برای شخص گوینده این خونه بیش از حد بزرگه. در مقابل This house is so big. که یعنی خیلی بزرگه و چیز بدی هم نیست.

5 پسندیده

توضیحتون خیلی خوب بود ممنونم

2 پسندیده

خواهش میکنم دوست عزیزم خداروشکر که مفید بوده :rose: :two_hearts:

2 پسندیده