فصل 7 wild country از داستانهای ساده

با سلام دوستان عزیزم
عبارت زیر چرا سوالی است؟ و معنای آن چیست؟
what was I doing looking at his mouth and thinking about kissing him?

1 پسندیده

سلام دوست عزیز.
اگه لینک داستان رو بذارین همیشه راحت تر هست برای جواب دادن.
اینجا داره یه جوری از خودش انتقاد میکنه، اون what was I doing اول به معنای چرا همچین کاری کردم، یا چه کاری بودن من کردم، چه فکری میکردم که … و بقیه جمله مثل خودش معنی میشه.
در واقع سوالی بودن جمله به این خاطره که از خودش سوال میپرسه، یا خودش رو سرزنش میکنه به عبارتی

2 پسندیده

از پاسختون بسیار ممنونم. چجوری میتونم لینکش را بزارم؟
ضمن اینکه یک سوال از فصل شش wild country پرسیده بودم کسی پاسخ نداده. معنی عبارت زیر را نمیدونستم.اگه لطف کنید اینم پاسخ بدید ممنون میشم.
Bye, Tess,’ he said over his shoulder.
یه سوال دیگه هم از یه جمله دیگه داشتم.معنیش را دوستان گفتن.ولی سوالم این بود که چرا take به صورت مصدر نیامده و به صورت فعل امری است؟
Would Grant really do what he’d said? Take a holiday while I acted as tour leader?
آیا واقعا گرنت می خواد چیزی رو که گفته انجام بده؟ خوش بگذرونه (تو تعطیلات باشه) در حالی که من لیدر تور باشم؟

1 پسندیده

خواهش میکنم دوست عزیز.

Bye, Tess,’ he said over his shoulder.
اینو احتمالا میدونید ولی بازم برای اطمینان میگم، که توی داستان های انگلیسی خیلی وقتها اول جمله رو میگن و بعد میگن کی گفت. مثلاً میگن :I don’t know" , Jack said" یعنی جک گفت: نمیدونم. ساختار این جمله هم به همین شکله.

اصطلاح over his shoulder هم به این معناست که گوینده پشت به شنونده بوده و بدون اینکه روشو برگردونه این جمله رو گفته.
پس معنی کامل میشه: «بدون اینکه روش رو برگردونه گفت: خداحافظ تس.»

نکته: یه اصطلاح look over one’s shoulder هم داریم که معنای نگرانی و اضطراب داشتن رو میده، با این اشتباه نشه.

3 پسندیده

آخر این جمله Would Grant really do what he’d said? Take a holiday while I acted as tour leader?
علامت سوال هست توی متن ,درسته؟
اینجا فعل امری نیورده، بلکه گرامر جمله ی قبل رو به صورت خلاصه شده تکرار کرده.
در واقع کامل چیزی که میخواسته بگه این بوده:
?Would Grant take a holiday while I acted as tour leader
که خب قسمت اولش رو به قرینه ی جمله ی اول حذف کرده. و take هم بعد از would قرار بوده بیاد و به شکل ساده میاد.

3 پسندیده

با استفاده از خود اپلیکیشن در داخل درس، آیکن بالا سمت راست رو بزنید برای ورود به تالار و بعد در صفحه جدید روی دکمه ایجاد تاپیک جدید کلیک کنین.

4 پسندیده

بسیار لطف کردید حالا متوجه شدم.

2 پسندیده

:pray: خوشحالم مفید بود

3 پسندیده